kultura i rozrywka

„Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty” – zaproszenie do współpracy

„Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty” – zaproszenie do współpracy

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Teatr Wierszalin, zapraszają sandomierskie szkoły ponadgimnazjalne do udziału w projekcie pn. „Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty” – Teatr Wierszalin w sieci.

„Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty” to najnowszy pomysł ekipy Piotra Tomaszuka – dyrektora Teatru Wierszalin – na edukację, nie tylko teatralną, młodzieży z całej Polski w dobie pandemii koronawirusa.

„Objazd mickiewiczowski” będzie obejmował udostępnienia mickiewiczowskich archiwaliów Teatru Wierszalin w formie udostępnień „dedykowanych” grupom szkolnym i klasom zgodnie z życzeniem „zamawiającego” to jest nauczyciela wraz z możliwością „realnego” bo realizowanego w czasie rzeczywistym, a odbywającego się za pośrednictwem sieci –  spotkania z twórcami – reżyserem, aktorami i muzykami.

Formuła: OGLĄDACIE  I SPOTYKAMY SIĘ  W SIECI prowadzić ma do zbudowania sieci odbiorców grupowych jakimi są klasy humanistyczne i szkoły posiadające ambitnych nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Dotarcie bezpośrednie – które jest celem programu „Objazd mickiewiczowski” będzie możliwe po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego i będzie przedmiotem odrębnych uzgodnień z partnerami lokalnymi.

„Jeździmy wirtualnie – widzimy się realnie to podstawowa zasada działania projektu. Przenosimy w rzeczywistość wirtualną nasze tradycyjne spotkania z uzdolnioną humanistycznie młodzieżą i jej ambitnymi nauczycielami. Formuła – „wy pytacie, my mówimy” być może zdominuje nasze projekty edukacyjne Wierszalina” – mówi Piotr Tomaszuk, dyrektor teatru.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do współpracy! Zainteresowane udziałem w projekcie szkoły oraz nauczycieli zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: bm@esceka.pl.

Więcej na: https://www.facebook.com/TeatrWierszalin/posts/3235789649787365.

***

Teatr Wierszalin

Głośny zespół teatralny założony w 1991 przez reżysera Piotra Tomaszuka oraz grupę współpracujących z nim artystów. Siedzibą teatru jest miejscowość Supraśl pod Białymstokiem.

Fascynacja dziedzictwem kulturowym pogranicza europejskiej cywilizacji ukształtowały zarówno charakterystyczną estetykę tego teatru, jak i jego światopoglądową perspektywę. Oblicze teatru cechuje niezwykła prostota, spektakle nasycone są muzyką i śpiewem, drewniane rzeźby, figury i maski współistnieją z żywymi aktorami.

Wierszalin porównywany jest przez krytykę do takich światowych zjawisk teatralnych jak „Teatr LABORATORIUM“ Jerzego Grotowskiego czy “Cricot 2” Tadeusza Kantora. Zespół gościł na scenach Tokio, Chicago, Toronto, Londynu, Sydney, na Wystawie Światowej EXPO 2000 w Hanoverze, wielokrotnie występował w Niemczech, Włoszech i Szwajcarii, odniósł spektakularny sukces występując w 2005 roku na scenie nowojorskiego Teatru LA MAMA.

Wierszalin jest trzykrotnym laureatem prestiżowej nagrody Fringe First przyznawanej na światowym festiwalu teatralnym w Edynburgu. W 1994 otrzymał z rąk Ministra Spraw Zagranicznych R.P. dyplom uznania za wybitne zasługi dla kultury polskiej na świecie, a w 1998 Nagrodę Krytyków Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w uznaniu wartości wnoszonych do teatru światowego.

Od 2006 roku TEATR WIERSZALIN funkcjonuje jako Instytucja Artystyczna Województwa Podlaskiego współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jeden głos Czwórmiasta w sprawie linii kolejowej

tsa24.com1 czerwca 2020

Place zabaw i siłownie pod chmurką ponownie otwarte od jutra

tsa24.com29 maja 2020

Urząd przywraca bezpośrednią obsługę interesantów

tsa24.com29 maja 2020

Źródliska w Parku Piszczele

tsa24.com29 maja 2020

Taras Widokowy nie tylko do zwiedzania

tsa24.com28 maja 2020

Moneta z Bramą Opatowską w Sandomierzu

tsa24.com28 maja 2020

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie

tsa24.com27 maja 2020

Modernizacja stadionu LKS Klimontowianka

tsa24.com20 maja 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu w Sandomierzu

tsa24.com20 maja 2020