Kronika Policyjna

Oblodzenia spowodowały wiele kolizji

Oblodzenia spowodowały wiele kolizji

Służby policji i straży pożarnej od wczesnych godzin rannych otrzymywały zgłoszenia o kolizjach i zablokowanych drogach.

Około godz. 5.00 nad ranem na jezdniach znajdowała się warstwa lodu o grubości nawet 2 centymetrów. Z tego powodu doszło do wielu kolizji i zdarzeń drogowych, które powodowały utrudnienia w ruchu. Główne drogi są już przejezdne, jednak należy nadal zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza na bocznych drogach i chodnikach, gdzie nadal utrzymuje się duża warstwa lodu.

W Sandomierzu służby były wzywane do kilkunastu zdarzeń drogowych. Około godz. 4.00 nad ranem piaskarka volvo zderzyła się z samochodem ciężarowym marki daf na ul. Ostrowieckiej w Zawichoście. Chwilę później w Sandomierzu na parkingu koło Kauflandu pojazd marki bmw zsunął się z drogi i uderzył w znak drogowy. Kiedy kierowca wyszedł sprawdzić w jakim stanie jest jego pojazd, auto zsunęło się i przygniotło mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przed godz. 6.00 na ul. Ożarowskiej w Sandomierzu kierująca oplem astrą nie zachowała ostrożności, wpadła w poślizg i uderzyła w zaparkowany autobus MKS. Do kolejnego zdarzenia doszło pół godziny później na ul. Mickiewicza w Sandomierzu. Kierujący hondą acord nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym wjechał w prawidłowo jadący chevrolet. Na ul. Salve Regina kierujący mercedesem nie zachował ostrożności, w wyniku auto zsunęło się i wjechało w jadący z na przeciwka samochód bmw. W kolejnym zdarzeniu, do jakiego doszło na ul. Żeromskiego, kierujący pojazdem audi uderzył w znak drogowy, następnie zsunął się i wjechał w zaparkowane nieopodal audi. Tuż przed godz. 8.00 na ul. Zaleśnej mężczyzna kierujący fordem wpadł w poślizg i wjechał w ogrodzenie posesji. Kwadrans później na ul. Mickiewicza doszło do kolejnej kolizji. Opel corsa zderzył się z volkswagenem golfem. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Wielu pieszych doznało obrażeń po upadkach na oblodzonych chodnikach. Dyrekcja sandomierskiego szpitala poinformowała nas, że od rana już 14 osób trafiło na oddział SOR ze zwichnięciami, skręceniami, potłuczeniami, a nawet złamaniami.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021

 Nietrzeźwy 73 latek nie ustąpił pierwszeństwa tirowi

tsa24.com3 lutego 2021

Sprawcy kradzieży katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

tsa24.com1 lutego 2021

Zabezpieczone nielegalne automaty z gminy Obrazów

tsa24.com1 lutego 2021

Zamiast konfitur narkotyki

tsa24.com1 lutego 2021