Kronika Policyjna

Oblodzenia spowodowały wiele kolizji

Oblodzenia spowodowały wiele kolizji

Służby policji i straży pożarnej od wczesnych godzin rannych otrzymywały zgłoszenia o kolizjach i zablokowanych drogach.

Około godz. 5.00 nad ranem na jezdniach znajdowała się warstwa lodu o grubości nawet 2 centymetrów. Z tego powodu doszło do wielu kolizji i zdarzeń drogowych, które powodowały utrudnienia w ruchu. Główne drogi są już przejezdne, jednak należy nadal zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza na bocznych drogach i chodnikach, gdzie nadal utrzymuje się duża warstwa lodu.

W Sandomierzu służby były wzywane do kilkunastu zdarzeń drogowych. Około godz. 4.00 nad ranem piaskarka volvo zderzyła się z samochodem ciężarowym marki daf na ul. Ostrowieckiej w Zawichoście. Chwilę później w Sandomierzu na parkingu koło Kauflandu pojazd marki bmw zsunął się z drogi i uderzył w znak drogowy. Kiedy kierowca wyszedł sprawdzić w jakim stanie jest jego pojazd, auto zsunęło się i przygniotło mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przed godz. 6.00 na ul. Ożarowskiej w Sandomierzu kierująca oplem astrą nie zachowała ostrożności, wpadła w poślizg i uderzyła w zaparkowany autobus MKS. Do kolejnego zdarzenia doszło pół godziny później na ul. Mickiewicza w Sandomierzu. Kierujący hondą acord nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym wjechał w prawidłowo jadący chevrolet. Na ul. Salve Regina kierujący mercedesem nie zachował ostrożności, w wyniku auto zsunęło się i wjechało w jadący z na przeciwka samochód bmw. W kolejnym zdarzeniu, do jakiego doszło na ul. Żeromskiego, kierujący pojazdem audi uderzył w znak drogowy, następnie zsunął się i wjechał w zaparkowane nieopodal audi. Tuż przed godz. 8.00 na ul. Zaleśnej mężczyzna kierujący fordem wpadł w poślizg i wjechał w ogrodzenie posesji. Kwadrans później na ul. Mickiewicza doszło do kolejnej kolizji. Opel corsa zderzył się z volkswagenem golfem. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Wielu pieszych doznało obrażeń po upadkach na oblodzonych chodnikach. Dyrekcja sandomierskiego szpitala poinformowała nas, że od rana już 14 osób trafiło na oddział SOR ze zwichnięciami, skręceniami, potłuczeniami, a nawet złamaniami.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021