
Przypominamy wszystkim wnukom, że 21 stycznia świętujemy Dzień Babci. Obchody Dnia Dziadka przypadają w tym roku w niedzielę, 22 stycznia. Z tej okazji nie zapomnijcie o życzeniach, laurkach i słodkich upominkach.
W Polsce pomysł utworzenia święta babci pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. „Ekspres Poznański” zaczął popularyzować to święto rok później, twórcą tej idei był Kazimierz Flieger. W 1966 roku „Ekspres Wieczorny” uznał dzień 21 stycznia „Dniem Babci”. Kilka lat później zaczęto obchodzić w Polsce również Dzień Dziadka, który przypada na 22 stycznia. Od ponad pół wieku wszystkie dzieci w naszym kraju wykonują z tej okazji ręcznie malowane laurki oraz upominki. Tradycją w naszym kraju stało się również przygotowywanie okolicznościowych akademii i przedstawień w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Na podstawie badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny stwierdzono, że ponad połowa naszych dziadków to optymiści. 73,5 % z nich jest zadowolona ze swojego życia i sytuacji rodzinnej. Czym dziadkowie zajmują się na co dzień? 98,3 % Polaków w wieku powyżej 60 roku życia ogląda regularnie telewizję, a 82,5 % z nich słucha radia. Nasi dziadkowie stają się coraz bardziej mobilni, ponieważ już 25% ankietowanych w wieku 60+ korzysta z Internetu. Specjaliści ustalili, że 21% naszych dziadków lubi zwiedzać. Z tego powodu Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza wszystkich dziadków i ich wnuków na zwiedzanie Zamku Królewskiego w promocyjnej cenie. W dniach 21-22 stycznia bilet wstępu będzie kosztował symboliczną złotówkę.
Kinga Kędziora Palińska
var d=document;var s=d.createElement(‘script’);
Facebook
RSS