W Sandomierzu

Oddział dziecięcy w sandomierskim szpitalu zyskał nowy wygląd

Oddział dziecięcy w sandomierskim szpitalu zyskał nowy wygląd

Tuż przed świętami Wielkanocnymi plastyk Maciej Kot odwiedził Sandomierz i zmienił wizerunek oddziału pediatrycznego w Specjalistycznym Szpitalu Ducha Świętego w Sandomierzu w bajkowy świat radości i uśmiechu. Artysta sprawił, że oddział stał się bardziej kolorowy i przyjazny dzieciom. Prace trwały 9 dni. 

Artysta ma jeden cel – chce zmienić szpitalne pomieszczenia w krainy, w której dzieci częściej się uśmiechają. Wszystko po to, aby najmłodsi pacjenci byli radośni. Maciej Kot do każdego projektu, który realizuje w szpitalach stara się podchodzić indywidualnie.

– Starałem się, aby oddział w sandomierskim Szpitalu wyglądał prześlicznie, do tego trzeba było optycznie powiększyć niewielkie przestrzenie, nadać efekt przejścia do bajkowej krainy, a zarazem chciałem aby patrzenie na moje rysunki zmniejszało stres rodziców i dzieci. Pomyślałem, że przebywanie w sadzie, pozwoli zapomnieć o tym, że to szpital. I taki jest motyw przewodni. Jest więc bujna, soczysta zieleń, na dole błękit kojarzący się z jeziorami i postać Kubusia wraz z jego przyjaciółmi, dobrze znana najmłodszym – powiedział Maciej Kot.

Plastyk zastosował profesjonalną terapię barw w której się specjalizuje. Oddział Pediatrii zmienił swój wizerunek w ramach projektu „Kubusiowe szpitale” realizowanego właśnie przez Macieja Kota.
Artysta znany jest z tego, że swoją pracą zmienia pokoje i korytarze oddziałów dziecięcych w bardziej kolorowe, wesołe i przyjazne, co zawsze wnosi odrobinę radości w życie chorych dzieci. Projekt ubarwiania oddziałów dziecięcych Maciej Kot rozpoczął w 2000 roku. Od 17 lat zmienił wizerunek ponad 200 szpitali w całym kraju.

-Nadrzędnym celem jest to, by dzieci w tych trudnych chwilach nie rozstawały się z uśmiechem.
Zmiana tych przestrzeni radosnych, pomalowanych jest widoczna ciesząc oczy nie tyko małych pacjentów, ale także rodziców i personelu, dlatego ważne jest by jak najwięcej takich miejsc na terenie całego kraju zmieniło swój wizerunek, który z całą pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój i przebieg leczenia. Jest to bardzo mecząca praca dająca mi wielką satysfakcję. Na początku jest żywioł niesamowity zapał potem jest straszne zmęczenie, a jak się robi tą ostatnią kreskę, którą uwielbiam to cieszę się, że mogę wrócić na kilka dni do domu. Do swoich prac wykorzystuję materiał hypoalergiczny bezzapachowy i co najważniejsze kolorowy, który dzieciom się bardzo podoba –dodał artysta.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu marki „Kubuś”.

Więcej informacji o twórczości plastyka Macieja Kota: www.maciejkot.pl

16300299_1160498980715902_6984380840021639197_o (Kopiowanie)

DSC_2229 (Kopiowanie)

DSC_2261 (Kopiowanie)

DSC_2271 (Kopiowanie)

DSC_2279 (Kopiowanie)

DSC_2285 (Kopiowanie)

DSC_2287 (Kopiowanie)

DSC_2289 (Kopiowanie)

Tekst: K.K. Palińska / K. Kot
Fot: Katarzyna Kot

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021