W powiecie

Oddział neurologii zamknięty, czarny scenariusz się realizuje?

Oddział neurologii zamknięty, czarny scenariusz się realizuje?

Dziś rano poinformowaliśmy naszych czytelników, o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, wynikało, iż pacjentka, która została przyjęta na SOR wczoraj, został wykonany u niej test serologiczny i wyszedł pozytywny.Natychmiast została przetransportowana,do Starachowic, gdzie po raz kolejny, wykonano badanie i wynik był również pozytywny. Jak mówią nam lekarze, z placówki wszystkie procedury,zadziałały i się udało.

1200 testów dla SWOICH?

Dziś na profilu FB Marcin Piwnik pisze “Szanowni Państwo❗

Staraliśmy się i będziemy to robili zawsze – czyli informowali Państwa o wszystkim co dzieje się w Naszym Szpitalu robiąc to w trosce o bezpieczeństwo lecznicy oraz jasny i prawdziwy przepływ informacji. W dniu dzisiejszym u pracownika lecznicy (oddział neurologi) wystąpiło podejrzenie zakażona koronawirusem. Dzięki bardzo profesjonalnej postawie personelu Szpitala oraz przeprowadzonemu testowi serologicznemu, który wskazał wynik dodatni (nie jest to jednoznaczne z tym, że osoba jest zakażona) podjęto decyzję o zamknięciu oddziału wraz z personelem do czasu uzyskania wyników testów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kielcach. Robimy wszystko aby jak najszybciej te wyniki uzyskać. Bardzo prosimy o nie doszukiwanie się kim jest ta osoba. Każdy z Nas może bowiem znaleźć się w podobnej sytuacji. Dla nas na tą chwilę jest to osoba “podejrzana” o zakażenie. O uzyskanych wynikach testów oczywiście zostaną Państwo poinformowni.
Życzymy Państwu dużo zdrowia.” 
Już w pierwszym zdaniu starosta, mija się z prawdą, bo nie poinformował o wczorajszej sytuacji na SOR-ze, o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem, dziwnym trafem media wiedzą więcej niż starosta, który nadzoruje placówkę. Dyrektor szpitala, Marek Kos -kolega partyjny starosty- zapowiedział w mediach „wszyscy pacjenci, którzy zgłoszą, się do sandomierskiego szpitala, będą mieli wykonywane testy serologiczne-testy z krwi. Szpital posiada 1200 testów”.
A MY zapytamy, dlaczego priorytetem nie są pracownicy szpitala, i ich rodziny? Czy dyrektor i starosta, zachowają się jak rząd, i badania poza trybem, będą wykonywane dla”swoich”? Cały szpital działa już na ” resztkach sił”, nie jest tajemnicą, iż wielu pracowników jest na l4 i boi się powrotu do pracy, boi się również dlatego, że nie było testów, więc jeżeli są, to apelujemy, aby od jutra, w trybie natychmiastowym uruchomić je dla pracowników szpitala. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom , pracownikom życzymy dużo zdrowia i cierpliwości do pacjentów, a pacjentów prosimy o zrozumienie, bo aktualna sytuacja jest ciężka, a jak zwykle władza jej nie ułatwia.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021

Podpisali umowę na budowę mostu w Samborcu

tsa24.com29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Środki na pochylnię dla niepełnosprawnych i kolejne pulsoksymetry

tsa24.com28 kwietnia 2021

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę mostu w Sandomierzu

tsa24.com27 kwietnia 2021

Pulsoksymetry przekazane do placówek medycznych w Koprzywnicy

tsa24.com27 kwietnia 2021