W powiecie

Oddział neurologii zamknięty, czarny scenariusz się realizuje?

Oddział neurologii zamknięty, czarny scenariusz się realizuje?

Dziś rano poinformowaliśmy naszych czytelników, o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, wynikało, iż pacjentka, która została przyjęta na SOR wczoraj, został wykonany u niej test serologiczny i wyszedł pozytywny.Natychmiast została przetransportowana,do Starachowic, gdzie po raz kolejny, wykonano badanie i wynik był również pozytywny. Jak mówią nam lekarze, z placówki wszystkie procedury,zadziałały i się udało.

1200 testów dla SWOICH?

Dziś na profilu FB Marcin Piwnik pisze “Szanowni Państwo❗

Staraliśmy się i będziemy to robili zawsze – czyli informowali Państwa o wszystkim co dzieje się w Naszym Szpitalu robiąc to w trosce o bezpieczeństwo lecznicy oraz jasny i prawdziwy przepływ informacji. W dniu dzisiejszym u pracownika lecznicy (oddział neurologi) wystąpiło podejrzenie zakażona koronawirusem. Dzięki bardzo profesjonalnej postawie personelu Szpitala oraz przeprowadzonemu testowi serologicznemu, który wskazał wynik dodatni (nie jest to jednoznaczne z tym, że osoba jest zakażona) podjęto decyzję o zamknięciu oddziału wraz z personelem do czasu uzyskania wyników testów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kielcach. Robimy wszystko aby jak najszybciej te wyniki uzyskać. Bardzo prosimy o nie doszukiwanie się kim jest ta osoba. Każdy z Nas może bowiem znaleźć się w podobnej sytuacji. Dla nas na tą chwilę jest to osoba “podejrzana” o zakażenie. O uzyskanych wynikach testów oczywiście zostaną Państwo poinformowni.
Życzymy Państwu dużo zdrowia.” 
Już w pierwszym zdaniu starosta, mija się z prawdą, bo nie poinformował o wczorajszej sytuacji na SOR-ze, o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem, dziwnym trafem media wiedzą więcej niż starosta, który nadzoruje placówkę. Dyrektor szpitala, Marek Kos -kolega partyjny starosty- zapowiedział w mediach „wszyscy pacjenci, którzy zgłoszą, się do sandomierskiego szpitala, będą mieli wykonywane testy serologiczne-testy z krwi. Szpital posiada 1200 testów”.
A MY zapytamy, dlaczego priorytetem nie są pracownicy szpitala, i ich rodziny? Czy dyrektor i starosta, zachowają się jak rząd, i badania poza trybem, będą wykonywane dla”swoich”? Cały szpital działa już na ” resztkach sił”, nie jest tajemnicą, iż wielu pracowników jest na l4 i boi się powrotu do pracy, boi się również dlatego, że nie było testów, więc jeżeli są, to apelujemy, aby od jutra, w trybie natychmiastowym uruchomić je dla pracowników szpitala. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom , pracownikom życzymy dużo zdrowia i cierpliwości do pacjentów, a pacjentów prosimy o zrozumienie, bo aktualna sytuacja jest ciężka, a jak zwykle władza jej nie ułatwia.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021