W powiecie

Oddział neurologii zamknięty, czarny scenariusz się realizuje?

Oddział neurologii zamknięty, czarny scenariusz się realizuje?

Dziś rano poinformowaliśmy naszych czytelników, o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, wynikało, iż pacjentka, która została przyjęta na SOR wczoraj, został wykonany u niej test serologiczny i wyszedł pozytywny.Natychmiast została przetransportowana,do Starachowic, gdzie po raz kolejny, wykonano badanie i wynik był również pozytywny. Jak mówią nam lekarze, z placówki wszystkie procedury,zadziałały i się udało.

1200 testów dla SWOICH?

Dziś na profilu FB Marcin Piwnik pisze “Szanowni Państwo❗

Staraliśmy się i będziemy to robili zawsze – czyli informowali Państwa o wszystkim co dzieje się w Naszym Szpitalu robiąc to w trosce o bezpieczeństwo lecznicy oraz jasny i prawdziwy przepływ informacji. W dniu dzisiejszym u pracownika lecznicy (oddział neurologi) wystąpiło podejrzenie zakażona koronawirusem. Dzięki bardzo profesjonalnej postawie personelu Szpitala oraz przeprowadzonemu testowi serologicznemu, który wskazał wynik dodatni (nie jest to jednoznaczne z tym, że osoba jest zakażona) podjęto decyzję o zamknięciu oddziału wraz z personelem do czasu uzyskania wyników testów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kielcach. Robimy wszystko aby jak najszybciej te wyniki uzyskać. Bardzo prosimy o nie doszukiwanie się kim jest ta osoba. Każdy z Nas może bowiem znaleźć się w podobnej sytuacji. Dla nas na tą chwilę jest to osoba “podejrzana” o zakażenie. O uzyskanych wynikach testów oczywiście zostaną Państwo poinformowni.
Życzymy Państwu dużo zdrowia.” 
Już w pierwszym zdaniu starosta, mija się z prawdą, bo nie poinformował o wczorajszej sytuacji na SOR-ze, o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem, dziwnym trafem media wiedzą więcej niż starosta, który nadzoruje placówkę. Dyrektor szpitala, Marek Kos -kolega partyjny starosty- zapowiedział w mediach „wszyscy pacjenci, którzy zgłoszą, się do sandomierskiego szpitala, będą mieli wykonywane testy serologiczne-testy z krwi. Szpital posiada 1200 testów”.
A MY zapytamy, dlaczego priorytetem nie są pracownicy szpitala, i ich rodziny? Czy dyrektor i starosta, zachowają się jak rząd, i badania poza trybem, będą wykonywane dla”swoich”? Cały szpital działa już na ” resztkach sił”, nie jest tajemnicą, iż wielu pracowników jest na l4 i boi się powrotu do pracy, boi się również dlatego, że nie było testów, więc jeżeli są, to apelujemy, aby od jutra, w trybie natychmiastowym uruchomić je dla pracowników szpitala. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom , pracownikom życzymy dużo zdrowia i cierpliwości do pacjentów, a pacjentów prosimy o zrozumienie, bo aktualna sytuacja jest ciężka, a jak zwykle władza jej nie ułatwia.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Giełdowy Rynek Rolny- magazyny zwolnione od opłat

tsa24.com20 stycznia 2021

Budowa nowej stacji ujęcia wody coraz bliżej

tsa24.com19 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021