Odebrano pierwszą statuetkę

Odebrano pierwszą statuetkę

Prof. Dr hab. Eberhard Makosz i Mieczysław Twaróg otrzymali tytuł “Zasłużony dla Powiatu Sandomierskiego”. Uroczystość wręczenia odbyła się 26 sierpnia w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu podczas międzynarodowej konferencji „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego”.

Wyróżniony Mieczysław Twaróg otrzymał statuetkę wykonaną z krzemienia pasiastego, z którego słynie ziemia sandomierska oraz akt nadania tytułu. Statuetkę w kształcie jabłoni wykonał z krzemienia pasiastego sandomierski artysta- Cezary Łutowicz. Wręczyli ją Starosta Sandomierski- Stanisław Masternak i Przewodniczący Rady Powiatu w Sandomierzu- Tomasz Huk. Ze względów zdrowotnych prof. Dr hab. Eberhard Makosz nie mógł przyjechać do Sandomierza. Nagrodę odbierze w innym terminie.

Jest to szczególne wyróżnienie, nagroda jest nowa i nie będzie wręczana cyklicznie lecz tylko w nadzwyczajnych sytuacjach. Została uchwalona podczas Rady Powiatu w Sandomierzu 29 czerwca 2016 r. Tytuł jest wyrazem szczególnego uznania za zasługi dla powiatu sandomierskiego, w tym za znaczący wkład w jego rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny oraz promocję powiatu w kraju i za granicą, a także budowanie dobrego wizerunku. Jednocześnie docenienie ich dorobku naukowego.

Nie bez powodu pierwsze statuetki zostały złożone na ręce Eberharda Makosza i Mieczysława Twaroga. Mają oni bowiem za szczególne zasługi dla sandomierskiego sadownictwa, zwłaszcza rozwoju sadów karłowatych.
Ta nagroda pozostanie w mojej pamięci i sercu na zawsze. Dziękuję za uhonorowanie mnie tak wspaniałym wyróżnieniem, zwłaszcza sandomierskim sadownikom, którzy są bohaterami tego wydarzenia oraz Sandomierskiemu Korpusowi Eksporterów Polskich – powiedział Mieczysław Twaróg.

Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021