Fotorelacje

Odebrano pierwszą statuetkę

Odebrano pierwszą statuetkę

Prof. Dr hab. Eberhard Makosz i Mieczysław Twaróg otrzymali tytuł “Zasłużony dla Powiatu Sandomierskiego”. Uroczystość wręczenia odbyła się 26 sierpnia w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu podczas międzynarodowej konferencji „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego”.

Wyróżniony Mieczysław Twaróg otrzymał statuetkę wykonaną z krzemienia pasiastego, z którego słynie ziemia sandomierska oraz akt nadania tytułu. Statuetkę w kształcie jabłoni wykonał z krzemienia pasiastego sandomierski artysta- Cezary Łutowicz. Wręczyli ją Starosta Sandomierski- Stanisław Masternak i Przewodniczący Rady Powiatu w Sandomierzu- Tomasz Huk. Ze względów zdrowotnych prof. Dr hab. Eberhard Makosz nie mógł przyjechać do Sandomierza. Nagrodę odbierze w innym terminie.

Jest to szczególne wyróżnienie, nagroda jest nowa i nie będzie wręczana cyklicznie lecz tylko w nadzwyczajnych sytuacjach. Została uchwalona podczas Rady Powiatu w Sandomierzu 29 czerwca 2016 r. Tytuł jest wyrazem szczególnego uznania za zasługi dla powiatu sandomierskiego, w tym za znaczący wkład w jego rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny oraz promocję powiatu w kraju i za granicą, a także budowanie dobrego wizerunku. Jednocześnie docenienie ich dorobku naukowego.

Nie bez powodu pierwsze statuetki zostały złożone na ręce Eberharda Makosza i Mieczysława Twaroga. Mają oni bowiem za szczególne zasługi dla sandomierskiego sadownictwa, zwłaszcza rozwoju sadów karłowatych.
Ta nagroda pozostanie w mojej pamięci i sercu na zawsze. Dziękuję za uhonorowanie mnie tak wspaniałym wyróżnieniem, zwłaszcza sandomierskim sadownikom, którzy są bohaterami tego wydarzenia oraz Sandomierskiemu Korpusowi Eksporterów Polskich – powiedział Mieczysław Twaróg.

Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019

Wisła Sandomierz przegrywa w 1\8 Pucharu Polski z Odrą Opole

tsa24.com5 grudnia 2018

Klimontów. Otwarcie boiska wielofunkcyjnego

tsa24.com6 września 2018

Święto młodego wina

tsa24.com20 listopada 2017

Festiwal Rzemiosł Dawnych w Piszczelach

tsa24.com13 września 2017