Kronika Policyjna

Odnaleziono zaginionego 82-latka

Odnaleziono zaginionego 82-latka

Policjanci z Sandomierza, po niemal 3 dniowych poszukiwaniach, odnaleźli 82-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu sandomierskiego. Senior był wyziębiony i przemoczony. Policjanci natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i powiadomili ratowników medycznych. Łącznie przez kilka dni w poszukiwaniach brało udział 116 policjantów oraz 77 strażaków i ochotników.

111-34878

Zgłoszenie o zaginięciu 82-letniego mieszkańca gminy Obrazów, cierpiącego na zaniki pamięci, policjanci otrzymali we wtorek. Według zgłoszenia rodziny, mężczyzna wyszedł z domu wczesnym rankiem i już do niego nie wrócił. Nie nawiązał też kontaktu z rodziną. Policjanci otrzymali rysopis zaginionego i natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Ze specjalnie przygotowanymi komunikatami zapoznano wszystkich funkcjonariuszy w powiecie sandomierskim. Nawiązano współpracę ze strażakami oraz poproszono o wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Stróże prawa, strażacy i ochotnicy a nawet Służba Leśna nieustannie prowadzili akcję poszukiwawczą podczas której, wykorzystano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjna, specjalnie wyszkolonego psa oraz łódź strażacką z sonarem.

Sprawdzano pobliskie lasy, sady, pola i zbiorniki wodne. Mundurowi reagowali na wszelkie pojawiające się od mieszkańców sygnały. Przy zmiennej wiosennej pogodzie, wilgoci i niskiej temperaturze każda minuta była na wagę jego życia.

111-34879

Dzisiaj w południe policjanci odnaleźli mężczyznę w leśnym wąwozie w miejscowości Międzygórz oddalonej o 4 kilometry od swojego domu. 82-latek był wyziębiony i przemoczony gdyż ugrzązł w błocie, z którego nie mógł się wydostać o własnych siłach. Policjanci natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i przenieśli go w miejsce gdzie mógł podjechać samochód pogotowia ratunkowego.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021

Pościg za 27-latkiem

tsa24.com21 czerwca 2021

Egzaminy na kartę rowerową przed wakacjami – zaliczone

tsa24.com15 czerwca 2021

Nielegalne automaty na terenie Sandomierza zlikwidowane

tsa24.com14 czerwca 2021

Policyjny pościg za motocyklem zakończony w celi

tsa24.com8 czerwca 2021

Uwaga kierowcy droga zablokowana !

tsa24.com7 czerwca 2021

Policjantka po służbie zatrzymała sklepowego złodzieja

tsa24.com7 czerwca 2021

Charytatywny piknik w Łoniowie

tsa24.com7 czerwca 2021