Kronika Policyjna

Odnaleziono zaginionego 82-latka

Odnaleziono zaginionego 82-latka

Policjanci z Sandomierza, po niemal 3 dniowych poszukiwaniach, odnaleźli 82-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu sandomierskiego. Senior był wyziębiony i przemoczony. Policjanci natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i powiadomili ratowników medycznych. Łącznie przez kilka dni w poszukiwaniach brało udział 116 policjantów oraz 77 strażaków i ochotników.

111-34878

Zgłoszenie o zaginięciu 82-letniego mieszkańca gminy Obrazów, cierpiącego na zaniki pamięci, policjanci otrzymali we wtorek. Według zgłoszenia rodziny, mężczyzna wyszedł z domu wczesnym rankiem i już do niego nie wrócił. Nie nawiązał też kontaktu z rodziną. Policjanci otrzymali rysopis zaginionego i natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Ze specjalnie przygotowanymi komunikatami zapoznano wszystkich funkcjonariuszy w powiecie sandomierskim. Nawiązano współpracę ze strażakami oraz poproszono o wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Stróże prawa, strażacy i ochotnicy a nawet Służba Leśna nieustannie prowadzili akcję poszukiwawczą podczas której, wykorzystano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjna, specjalnie wyszkolonego psa oraz łódź strażacką z sonarem.

Sprawdzano pobliskie lasy, sady, pola i zbiorniki wodne. Mundurowi reagowali na wszelkie pojawiające się od mieszkańców sygnały. Przy zmiennej wiosennej pogodzie, wilgoci i niskiej temperaturze każda minuta była na wagę jego życia.

111-34879

Dzisiaj w południe policjanci odnaleźli mężczyznę w leśnym wąwozie w miejscowości Międzygórz oddalonej o 4 kilometry od swojego domu. 82-latek był wyziębiony i przemoczony gdyż ugrzązł w błocie, z którego nie mógł się wydostać o własnych siłach. Policjanci natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i przenieśli go w miejsce gdzie mógł podjechać samochód pogotowia ratunkowego.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021