Kronika Policyjna

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Funkcjonariusze sandomierskiej komendy po raz kolejny wymierzyli cios w proceder narkotykowy. Tym razem zatrzymali 46- letniego mieszkańca miasta, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli ponad 4500 dilerskich działek oraz kwotę ponad 22 tys. złotych. Wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcy tymczasowego aresztu.

W czwartek 24 października przed godziną 19:00 na numer alarmowy zdzwonił mężczyzna, który poinformował, że na murze Zamku Królewskiego w Sandomierzu znajduje się kobieta, która prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Sandomierscy policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli kobietę siedzącą na około 10 metrowym murze z nogami zwieszonymi w dół. Dziewczyna nie reagowała na żadne wezwania. Na miejsce zostali skierowani również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy rozłożyli skokochron. Dziewczyna nie chciała nawiązać żadnego kontaktu, w pewnym momencie zaczęła wykonywać nerwowe ruchy. Policjanci wiedzieli, że trzeba działać. Jeden z policjantów był na tyle blisko, że wykorzystał moment nieuwagi desperatki. Sprawny funkcjonariusz błyskawicznie chwycił 31-latkę, uniemożliwiając jej tym samym skok z muru. Policjanci zapewnili jej pomoc, a w konsekwencji trafiła pod fachową opiekę. Zdecydowane działania oraz profesjonalizm sandomierskich policjantów zapobiegły tragedii.

Uratowana kobieta oprócz szczęścia posiadała również narkotyki. Mundurowi ujawnili przy niej 5 gramów białego proszku zakwalifikowanego wstępnie jako amfetamina. W trakcie dalszych czynności stróże prawa w miejscu zamieszkania 31 – latki ujawnili ponad 440 gramów białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, 8 gramów suszu roślinnego zakwalifikowanego jako marihuana oraz gotówkę w kwocie ponad 22 tysięcy złotych. Sandomierscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali partnera kobiety, którego podejrzewali o posiadanie zabezpieczonych środków odurzających. Policjanci się nie mylili, mężczyzna przyznał się do posiadania substancji zabronionych, dodatkowo w samochodzie należącym do 46 – letniego mężczyzny zabezpieczyli kolejne 9 gramów amfetaminy. Z zabezpieczonej przez mundurowych amfetaminy można było sporządzić niemal 4500 działek dilerskich. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do lat 10 więzienia. 31 – letnia kobieta została objęta policyjnym dozorem.

 


Źródło: KPP w Sandomierzu

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021