Kronika Policyjna

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Funkcjonariusze sandomierskiej komendy po raz kolejny wymierzyli cios w proceder narkotykowy. Tym razem zatrzymali 46- letniego mieszkańca miasta, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli ponad 4500 dilerskich działek oraz kwotę ponad 22 tys. złotych. Wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcy tymczasowego aresztu.

W czwartek 24 października przed godziną 19:00 na numer alarmowy zdzwonił mężczyzna, który poinformował, że na murze Zamku Królewskiego w Sandomierzu znajduje się kobieta, która prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Sandomierscy policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli kobietę siedzącą na około 10 metrowym murze z nogami zwieszonymi w dół. Dziewczyna nie reagowała na żadne wezwania. Na miejsce zostali skierowani również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy rozłożyli skokochron. Dziewczyna nie chciała nawiązać żadnego kontaktu, w pewnym momencie zaczęła wykonywać nerwowe ruchy. Policjanci wiedzieli, że trzeba działać. Jeden z policjantów był na tyle blisko, że wykorzystał moment nieuwagi desperatki. Sprawny funkcjonariusz błyskawicznie chwycił 31-latkę, uniemożliwiając jej tym samym skok z muru. Policjanci zapewnili jej pomoc, a w konsekwencji trafiła pod fachową opiekę. Zdecydowane działania oraz profesjonalizm sandomierskich policjantów zapobiegły tragedii.

Uratowana kobieta oprócz szczęścia posiadała również narkotyki. Mundurowi ujawnili przy niej 5 gramów białego proszku zakwalifikowanego wstępnie jako amfetamina. W trakcie dalszych czynności stróże prawa w miejscu zamieszkania 31 – latki ujawnili ponad 440 gramów białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, 8 gramów suszu roślinnego zakwalifikowanego jako marihuana oraz gotówkę w kwocie ponad 22 tysięcy złotych. Sandomierscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali partnera kobiety, którego podejrzewali o posiadanie zabezpieczonych środków odurzających. Policjanci się nie mylili, mężczyzna przyznał się do posiadania substancji zabronionych, dodatkowo w samochodzie należącym do 46 – letniego mężczyzny zabezpieczyli kolejne 9 gramów amfetaminy. Z zabezpieczonej przez mundurowych amfetaminy można było sporządzić niemal 4500 działek dilerskich. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do lat 10 więzienia. 31 – letnia kobieta została objęta policyjnym dozorem.

 


Źródło: KPP w Sandomierzu

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Alarmujmy policje, kiedy widzimy osoby narażone na wychłodzenie

tsa24.com21 stycznia 2021

Oferował do sprzedaży szczepionki na COVID-19

tsa24.com21 stycznia 2021

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020