W powiecie

Oficjalne otwarcie placówki „Kraina Maluszka” w Zawichoście

Oficjalne otwarcie placówki „Kraina Maluszka” w Zawichoście

Ośmioro najmłodszych mieszkańców gminy, już od 1 października, uczęszczało będzie do nowopowstałego Klubu Dziecięcego „Kraina Maluszka” zlokalizowanego w budynku Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście. Oficjalnego otwarcia placówki, we wtorek 22 września br., dokonali: Agata Wojtyszek Poseł na Sejm RP, Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski, Marek Jońca Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Waldemar Maruszczak Radny Powiatu Sandomierskiego, Edyta Rębiś Przewodnicząca Rady Miejskiej Zawichost.

Gmina Zawichost na utworzenie Klubu Maluszka otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu Maluch +. Kwota dofinansowania wyniosła 123 760 zł, natomiast całkowity koszt realizacji zadania, to ponad 161.700 zł. Zł. Pomoc finansowa pozwoliła na adaptację jednej z niewykorzystanych sal przedszkola na odpowiednie przekształcenie jej w miejsce opieki nad najmłodszymi.

Ponadto w szkołach podstawowych – w Czyżowie Szlacheckim i Zawichoście wyremontowane zostały kuchnie i stołówki. Szkoły zakupiły profesjonalne wyposażenie do przygotowania potraw, jak i ich serwowania. Na ten cel Gmina Zawichost otrzymała dotację w wysokości 66.338 zł z programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”. Wkład własny gminy wyniósł 29.300 zł. W ramach dotacji zostały zakupione urządzenia gastronomiczne, takie jak: krajalnice, roboty wielofunkcyjne, szatkownice, jajowary, akcesoria do obróbki i przygotowania posiłków, zastawa stołowa, nowoczesne piece konwekcyjno-parowe, zmywarki.

Źródło U.M. i G. Zawichost

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Giełdowy Rynek Rolny- magazyny zwolnione od opłat

tsa24.com20 stycznia 2021

Budowa nowej stacji ujęcia wody coraz bliżej

tsa24.com19 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021