W powiecie

Oficjalne otwarcie placówki „Kraina Maluszka” w Zawichoście

Oficjalne otwarcie placówki „Kraina Maluszka” w Zawichoście

Ośmioro najmłodszych mieszkańców gminy, już od 1 października, uczęszczało będzie do nowopowstałego Klubu Dziecięcego „Kraina Maluszka” zlokalizowanego w budynku Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście. Oficjalnego otwarcia placówki, we wtorek 22 września br., dokonali: Agata Wojtyszek Poseł na Sejm RP, Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski, Marek Jońca Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Waldemar Maruszczak Radny Powiatu Sandomierskiego, Edyta Rębiś Przewodnicząca Rady Miejskiej Zawichost.

Gmina Zawichost na utworzenie Klubu Maluszka otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu Maluch +. Kwota dofinansowania wyniosła 123 760 zł, natomiast całkowity koszt realizacji zadania, to ponad 161.700 zł. Zł. Pomoc finansowa pozwoliła na adaptację jednej z niewykorzystanych sal przedszkola na odpowiednie przekształcenie jej w miejsce opieki nad najmłodszymi.

Ponadto w szkołach podstawowych – w Czyżowie Szlacheckim i Zawichoście wyremontowane zostały kuchnie i stołówki. Szkoły zakupiły profesjonalne wyposażenie do przygotowania potraw, jak i ich serwowania. Na ten cel Gmina Zawichost otrzymała dotację w wysokości 66.338 zł z programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”. Wkład własny gminy wyniósł 29.300 zł. W ramach dotacji zostały zakupione urządzenia gastronomiczne, takie jak: krajalnice, roboty wielofunkcyjne, szatkownice, jajowary, akcesoria do obróbki i przygotowania posiłków, zastawa stołowa, nowoczesne piece konwekcyjno-parowe, zmywarki.

Źródło U.M. i G. Zawichost

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021