W Sandomierzu

Ojciec Mateusz podarował swoje serce dla Bartusia

Ojciec Mateusz podarował swoje serce dla Bartusia

Jest szansa na to, aby charytatywna zbiórka pieniędzy na leczenie malutkiego Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza nareszcie przyśpieszyła. Do grona #9milionówserc, które niosą pomoc chłopcu dołączyła właśnie ekipa serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz” emitowanego na TVP1. Aktorzy nagrali razem z rodzicami Bartusia i jego wolontariuszami krótki filmik, w którym namawiają do wsparcia charytatywnej zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca.

Na swoim Facebookowym profilu serialowa ekipa zamieściła w poniedziałek poruszającą prośbę o pomoc dla Bartusia. Napisali: „Kochani! Cały Sandomierz walczy o małego Bartusia, a my razem z nim. Dołączamy do #9MILIONÓWSERC które niosą mu pomoc! Wy też nie bądźcie obojętni i pomóżcie mu zebrać kolosalną kwotę 9,5 mln zł na najdroższy lek świata”.

Natomiast w dołączonym do postu filmiku, główni bohaterowie serialu odgrywani przez Artura Żmijewskiego, Kingę Preis, Piotra Polka i Michała Pielę opowiadają o akcji #9milionówserc dla Bartusia i namawiają, by tak jak oni przekazać swoje serce dla potrzebującego pomocy maluszka.

„Jesteśmy wdzięczni za to, że tak wspaniali aktorzy zostali ambasadorami Bartusia i bezinteresownie wsparli naszą zbiórkę mówiąc o niej tysiącom nowych osób. My w tym momencie bardzo potrzebujemy rozgłosu, milionów serc, które rozpalą się nadzieją i miłością, i zabrzmią tak głośno, by cały świat usłyszał, że Bartuś wierzy w ludzi i czeka na ich pomoc. Walczymy z czasem i musimy jak najszybciej zebrać tą niewiarygodnie ogromną sumę pieniędzy aby uratować nasze dziecko” – mówi Łukasz Przychodzki, tata Bartusia.

Link do postu i filmiku ekipy serialu „Ojciec Mateusz”: https://www.facebook.com/ojciecmateusztvp/videos/1387127104985749

Przypomnijmy: Bartuś choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Choroba, która rozwija się mimo początkowo znikomych objawów. Oddziałuje na wiele narządów i stopniowo odbiera sprawność mięśni, w tym także przepony i powoduje u dziecka poważne zaburzenia oddychania. Szansą dla Bartusia jest nowoczesna terapia genowa o nazwie Zolgensma uznawana za najdroższy lek świata, którą Bartuś musi przyjąć zanim przekroczy wagę 13,5 kg.  Kosztuje ponad 9 milionów złotych. To największa charytatywna zbiórka pieniędzy w regionie.

Aktorzy serialu „Ojciec Mateusz” to nie jedyne znane osoby, które wsparły dotychczas zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Dobry słowem podzielili się także znani Sandomierzanie m.in. Karol Bielecki, Karolina Kołeczek, Małgorzata Ohme i Agnieszka Kawiorska, sportowcy – Andrzej Nejman, Radosław Majdan i Jakub Rzeźniczak, artyści Majka Jeżowska i Zespół Pectus oraz osobowości medialne m.in. Popek. Do grona #9milionówserc dołączyli także lokalni samorządowcy m.in. Marcin Piwnik-Starosta Powiatu Sandomierskiego i Marcin Marzec-Burmistrz Sandomierza. W akcję chętnie włączają się świętokrzyscy wójtowie i gminy, koła gospodyń wiejskich i szkoły, które organizują w swoich społecznościach zbiórki nakrętek dla Bartusia, charytatywne kiermasze i kwesty w parafiach.  Zbiórka trwa już trzeci miesiąc i dotychczas zebrano ponad 2 095 268 złotych.

Więcej aktualności o zbiórce na Facebook – link do bloga „Bartuś Przychodzki kontra SMA”:

https://www.facebook.com/Bartu%C5%9B-Przychodzki-kontra-SMA-193842018774469

Jest kilka prostych sposobów na to, jak przyśpieszyć zbiórkę i zebrać brakujące 7,3 mln złotych:

Link do grupy „Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje: https://www.facebook.com/groups/149498376988484

  • Weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj w swoim miejscu pracy, szkole albo w swojej parafii zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Możesz ją połączyć z kiermaszem domowych ciast. Otrzymasz od organizatorów zbiórki niezbędny pakiet wolontariusza, który umożliwi ci przeprowadzenie działań w swojej społeczności.

Link do grupy „Nakrętki dla Bartusia”: https://www.facebook.com/nakretkidla.bartusia

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021