W Sandomierzu

Opieka dla dziecka = praca dla rodzica

Opieka dla dziecka = praca dla rodzica

Nie stać Cię na nianię,  a w żłobku nie ma miejsca dla Twojego dziecka? Jeśli chcesz wrócić do pracy i potrzebujesz opieki nad dzieckiem, skorzystaj z pomocy dziennego opiekuna.

W ramach projektu „Opieka dla dziecka = praca dla rodzica”, Stowarzyszenie Integracja i Rozwój organizować będzie opiekę nad dziećmi do lat 3, realizowaną w formie dziennych opiekunów. Ta pomoc będzie dostępna od stycznia. Wszyscy rodzice, którzy chcieliby skorzystać z projektu  oraz chętni do podjęcia pracy opiekuna proszeni są o zgłoszenie. Ułatwi to organizację  opiekunów oraz grup podopiecznych.

„Opieka dla dziecka = praca dla rodzica” jest to nowa forma opieki na dziećmi, dotychczas nie stosowana na terenie województwa świętokrzyskiego, chociaż w innych województwach jest już z sukcesami stosowana – w całym kraju działa ponad 500 dziennych opiekunów. Jest to szczególnie ciekawa oferta dla wszystkich środowisk, w których występuje zbyt mała liczba dzieci w wieku do 3 lat, aby utworzyć na nich żłobek lub klub dziecięcy.

??????????

 Dzienni opiekunowie pozwalają bowiem na opiekę w warunkach lokalnych, w systemie „sąsiedzkim”. Będą zapewniać opiekę nad grupą od 3 do 5 dzieci, w wieku od 20 tygodnia do 3 lat. Opieka ta będzie świadczona w miejscu zamieszkania dziennego opiekuna, w jego domu lub mieszkaniu. Dzienny opiekun będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje do sprawowania opieki, potwierdzone ukończeniem specjalistycznego szkolenia i pomyślnym zdaniem egzaminu – kwestie te będą dokładnie weryfikowane przed zatrudnieniem opiekuna i powierzeniem mu dzieci. Prowadzony będzie też ciągły nadzór nad działalnością dziennych opiekunów.

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój zapewni dziennym opiekunom mebelki, sprzęt, wyposażenie i pomoce dydaktyczne potrzebne do sprawowania opieki, oraz sfinansuje ich wynagrodzenie.

 Małe grupy dzieci i opieka w warunkach domowych sprawiają, że taka forma opieki jest naturalnym etapem przejściowym pomiędzy przebywaniem dziecka w domu z rodzicem, a opieką grupową, jaka jest zapewniana w przedszkolach. Dla rodziców ważne jest też, że opieka zapewniana przez dziennego opiekuna będzie znacznie tańsza, niż zatrudnienie niani, czy powierzenie dziecka do prywatnego żłobka. Równocześnie taka forma opieki może być niezwykle korzystna dla rozwoju dziecka, a rodzicom pozwala na powrót do aktywności zawodowej.

Na początku października, uruchomiona została strona internetowa projektu (pod adresem www.dzienny-opiekun.pl), na której, oprócz szczegółowych informacji na temat zasad funkcjonowania dziennych opiekunów, będzie można znaleźć formularze zgłoszeniowe do projektu. Przyjmowane będą zgłoszenia zarówno od rodziców, zainteresowanych powierzeniem swojego dziecka pod opiekę dziennego opiekuna, jak i od osób, które chcą w projekcie być zatrudnione jako dzienni opiekunowie.

 Więcej informacji pod numerem telefonu:

Aleksandra Borek

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój

  1. Warszawska 27/1

25-518 Kielce

Tel. 41 386 66 27 w.22

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Stanowisko Burmistrza Sandomierza Marcina Marca w temacie budowy sklepu Lidl

tsa24.com27 stycznia 2021

Upamiętniono powstańców styczniowych

tsa24.com27 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021