W Sandomierzu

Opieka dla dziecka = praca dla rodzica

Opieka dla dziecka = praca dla rodzica

Nie stać Cię na nianię,  a w żłobku nie ma miejsca dla Twojego dziecka? Jeśli chcesz wrócić do pracy i potrzebujesz opieki nad dzieckiem, skorzystaj z pomocy dziennego opiekuna.

W ramach projektu „Opieka dla dziecka = praca dla rodzica”, Stowarzyszenie Integracja i Rozwój organizować będzie opiekę nad dziećmi do lat 3, realizowaną w formie dziennych opiekunów. Ta pomoc będzie dostępna od stycznia. Wszyscy rodzice, którzy chcieliby skorzystać z projektu  oraz chętni do podjęcia pracy opiekuna proszeni są o zgłoszenie. Ułatwi to organizację  opiekunów oraz grup podopiecznych.

„Opieka dla dziecka = praca dla rodzica” jest to nowa forma opieki na dziećmi, dotychczas nie stosowana na terenie województwa świętokrzyskiego, chociaż w innych województwach jest już z sukcesami stosowana – w całym kraju działa ponad 500 dziennych opiekunów. Jest to szczególnie ciekawa oferta dla wszystkich środowisk, w których występuje zbyt mała liczba dzieci w wieku do 3 lat, aby utworzyć na nich żłobek lub klub dziecięcy.

??????????

 Dzienni opiekunowie pozwalają bowiem na opiekę w warunkach lokalnych, w systemie „sąsiedzkim”. Będą zapewniać opiekę nad grupą od 3 do 5 dzieci, w wieku od 20 tygodnia do 3 lat. Opieka ta będzie świadczona w miejscu zamieszkania dziennego opiekuna, w jego domu lub mieszkaniu. Dzienny opiekun będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje do sprawowania opieki, potwierdzone ukończeniem specjalistycznego szkolenia i pomyślnym zdaniem egzaminu – kwestie te będą dokładnie weryfikowane przed zatrudnieniem opiekuna i powierzeniem mu dzieci. Prowadzony będzie też ciągły nadzór nad działalnością dziennych opiekunów.

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój zapewni dziennym opiekunom mebelki, sprzęt, wyposażenie i pomoce dydaktyczne potrzebne do sprawowania opieki, oraz sfinansuje ich wynagrodzenie.

 Małe grupy dzieci i opieka w warunkach domowych sprawiają, że taka forma opieki jest naturalnym etapem przejściowym pomiędzy przebywaniem dziecka w domu z rodzicem, a opieką grupową, jaka jest zapewniana w przedszkolach. Dla rodziców ważne jest też, że opieka zapewniana przez dziennego opiekuna będzie znacznie tańsza, niż zatrudnienie niani, czy powierzenie dziecka do prywatnego żłobka. Równocześnie taka forma opieki może być niezwykle korzystna dla rozwoju dziecka, a rodzicom pozwala na powrót do aktywności zawodowej.

Na początku października, uruchomiona została strona internetowa projektu (pod adresem www.dzienny-opiekun.pl), na której, oprócz szczegółowych informacji na temat zasad funkcjonowania dziennych opiekunów, będzie można znaleźć formularze zgłoszeniowe do projektu. Przyjmowane będą zgłoszenia zarówno od rodziców, zainteresowanych powierzeniem swojego dziecka pod opiekę dziennego opiekuna, jak i od osób, które chcą w projekcie być zatrudnione jako dzienni opiekunowie.

 Więcej informacji pod numerem telefonu:

Aleksandra Borek

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój

  1. Warszawska 27/1

25-518 Kielce

Tel. 41 386 66 27 w.22

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021