W powiecie

Organizacja roku szkolnego w Sandomierzu

Organizacja roku szkolnego w Sandomierzu

Dzisiaj  tj. 27.08.2020 odbyła się konferencja dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego.
W konferencji udział wzięły dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 Małgorzata Szuba dyrektor Centrum Usług Wspólnych Tamara Socha oraz Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.
We wtorek prowadzone były konsultacje ze wszystkimi dyrektorami placówek oświatowych, Związkami Zawodowymi, oraz dyrektorem sanepidu sandomierskim Leszkiem Zbrojkiewiczem.
Przedstawiane były procedury przygotowane zgodnie z zaleceniami sanepidu. Podstawową zasadą w szkole, jaka będzie obowiązywać to dezynfekcja rąk przy wejściu, takich punktów do dezynfekcji na terenie każdej palcówki będzie kilka. Trwają rozmowy pomiędzy burmistrzem i starostą sandomierskim o zastosowanie wspólnych działań i zapewnieniu placówkom zalecanych maseczek oraz przyłbic wszystkim dzieciom i młodzieży uczęszczającej do szkół w Sandomierzu .
Decyzji takiej jednak jeszcze nie podjęto, ponieważ jak mówi burmistrz Marcin Marzec  – oferty na zakup są różne i trzeba wybrać odpowiedni produkt, aby niepotrzebnie nie wydać środków na coś, co nie będzie przynosiło efektu i nie będzie przydatne.

Rodzicom i dzieciom będzie zalecane noszenie maseczek w otwartych przestrzeniach , czyli korytarzach w czasie przerw. Natomiast na lekcjach już tych maseczek nie będzie jedynie nauczyciele będą prowadzić lekcje w przyłbicach . Godziny przychodzenia dzieci do szkoły będą zróżnicowane . W szkole nr 4 w budynku od ul. Cieśli wyznaczone zostały trzy takie godziny ,o których dzieci będą rozpoczynały w różne dni zajęcia . To będzie się wiązało, z tym że dzieci będą trochę później kończyć , ale w ten sposób ograniczona będzie ilość dzieci jednorazowo przebywających w szkole. W budynku Mickiewicza 39, gdzie jest edukacja wczesnoszkolna i trzy piętra do dyspozycji,  jest szansa, aby na każdym piętrze znajdował się jeden oddział.  Jak informuje dyrektor Małgorzata Szuba – rozważana jest także możliwość skorzystania z drugiego wejścia szkoły,  ale tylko wejście główne posiada portiernie i w ten sposób, można kontrolować kto, wchodzi do szkoły i wychwycić przypadki czy ktoś jest ma infekcję .

W szkole nr 3 też zostały zróżnicowane godziny przyjścia uczniów do szkoły co na pewno rozładuje pierwszy moment, kiedy dzieci przychodzą do szkoły. Są wydzielone miejsca, gdzie rodzice z tymi dziećmi najmłodszymi będą mogły przychodzić. Placówka nr 1 przygotowuje się na rozsadzenie dzieci , ale brane jest pod uwagę rotacyjne przychodzenie . Szkoła nr 2 jako najmniejsza jest w stanie poradzić sobie z problemem na takim poziomie, jaki jest obecnie.
Przejście dzieci na posiłki będzie się odbywało w maseczkach, ze względu na  łącznik , który łączy szkołę podstawową z liceum.

We wszystkich szkołach będą działać stołówki. Przerwy mają być wydłużane,  zwiększona częstotliwość. Dzieci z klas 1-3 będą mogły chwile wcześniej wyjść, żeby bezpiecznie spożyć posiłek.  Lekcje WF prowadzone przede wszystkim na otwartej przestrzeni boiska,  przybory , którymi będą ćwiczyć dzieci będą musiały po każdej grupie być dezynfekowane.

Zgodnie z procedurą temperatura mierzona może być tylko w sytuacji, kiedy wystąpi podejrzenie , że dziecko może być chore wówczas, będzie odizolowane w odpowiednim pomieszczeniu (które posiadać będzie każda szkoła) pod opieką osoby dorosłej do czasu przejęcia dziecka przez rodzica.

W sumie na terenie miasta w osiemdziesięciu placówkach rok szkolny 1 września rozpocznie tysiąc pięćset sześćdziesiąt dziewięć uczniów.

 

 

Amelia Chodorek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021