W Sandomierzu

Osiedlowe domki dla bezpańskich kotów

Osiedlowe domki dla bezpańskich kotów

Miasto kupiło 10 profesjonalnych domków dla kotów. Budki zostaną rozstawione w miejscach, gdzie jest największe skupisko bezdomnych zwierząt.

Koty będą miały w końcu godne warunki do bytowania, a przede wszystkim zimowania. Nowe domki pozwolą na skupienie bezdomnych kotów w jednym miejscu. Ułatwi to nie tylko opiekę nad nimi ale również poprawi ich bezpieczeństwo. W każdym domku znajduje się 6 siedzisk. Władze kupują karmę dla zwierząt, którą dystrybuują sandomierscy miłośnicy kotów przy współpracy ze schroniskiem. Niedawno z budżetu miasta zakupiono również 6 kojców dla psów.

1

– Bardzo dobrze współpracuje nam się z sandomierskim schroniskiem oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt. Pracownicy schroniska zasugerowali nam, że trzeba jak najszybciej pomóc kotom, stąd pomysł zakupu domków. W grudniu kupiliśmy również nowe kojce dla psów – powiedziała Katarzyna Zioło, asystent burmistrza.

Budki dla kotów pojawią się na pewno na Rynku Starego Miasta, przy ul. Tadeusza Króla oraz w prawobrzeżnej części Sandomierza. O lokalizacji domków zadecydują wolontariusze, którzy na co dzień opiekują się kotami. Oczywiście najpierw muszą otrzymać zgodę od administratora danego terenu, np. prezesa spółdzielni mieszkaniowej. Oby w mieście było coraz więcej takich inwestycji.

2

Przypomnijmy, że Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt funkcjonuje w Sandomierzu już ponad 5 lat. To z ich inicjatywy powstało w Sandomierzu „Przytulisko na Wiśniowej”, które od 25 czerwca 2016 roku ma nową siedzibę. Sandomierskie schronisko mieści się teraz przy ul. Przemysłowej 9A.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc bezdomnym zwierzętom lub wspomóc schronisko proszeni są o kontakt pod nr tel. 537 303 790 lub 505 269 006.

3

Adres email: sspz.sandomierz@o2.pl

Kinga Kędziora Palińska

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021