W Sandomierzu

Osiedlowe domki dla bezpańskich kotów

Osiedlowe domki dla bezpańskich kotów

Miasto kupiło 10 profesjonalnych domków dla kotów. Budki zostaną rozstawione w miejscach, gdzie jest największe skupisko bezdomnych zwierząt.

Koty będą miały w końcu godne warunki do bytowania, a przede wszystkim zimowania. Nowe domki pozwolą na skupienie bezdomnych kotów w jednym miejscu. Ułatwi to nie tylko opiekę nad nimi ale również poprawi ich bezpieczeństwo. W każdym domku znajduje się 6 siedzisk. Władze kupują karmę dla zwierząt, którą dystrybuują sandomierscy miłośnicy kotów przy współpracy ze schroniskiem. Niedawno z budżetu miasta zakupiono również 6 kojców dla psów.

1

– Bardzo dobrze współpracuje nam się z sandomierskim schroniskiem oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt. Pracownicy schroniska zasugerowali nam, że trzeba jak najszybciej pomóc kotom, stąd pomysł zakupu domków. W grudniu kupiliśmy również nowe kojce dla psów – powiedziała Katarzyna Zioło, asystent burmistrza.

Budki dla kotów pojawią się na pewno na Rynku Starego Miasta, przy ul. Tadeusza Króla oraz w prawobrzeżnej części Sandomierza. O lokalizacji domków zadecydują wolontariusze, którzy na co dzień opiekują się kotami. Oczywiście najpierw muszą otrzymać zgodę od administratora danego terenu, np. prezesa spółdzielni mieszkaniowej. Oby w mieście było coraz więcej takich inwestycji.

2

Przypomnijmy, że Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt funkcjonuje w Sandomierzu już ponad 5 lat. To z ich inicjatywy powstało w Sandomierzu „Przytulisko na Wiśniowej”, które od 25 czerwca 2016 roku ma nową siedzibę. Sandomierskie schronisko mieści się teraz przy ul. Przemysłowej 9A.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc bezdomnym zwierzętom lub wspomóc schronisko proszeni są o kontakt pod nr tel. 537 303 790 lub 505 269 006.

3

Adres email: sspz.sandomierz@o2.pl

Kinga Kędziora Palińska

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

27 par świętowało Złote Gody w Sandomierzu

tsa24.com19 lutego 2021
Burmistrz janusz Stasiak

Zastępca burmistrza o gospodarce odpadami po wyroku

tsa24.com18 lutego 2021