W powiecie

Ostatnie sukcesy uczniów Gimnazjum w Łoniowie

Ostatnie sukcesy uczniów Gimnazjum w Łoniowie

Od lat młodzież Gimnazjum w Łoniowie osiąga sukcesy w różnych konkursach. W tym roku szkolnym szczególnie wyróżnili się uczniowie klasy III B. Jakub Drach został laureatem XIV Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego. Zajął drugie miejsce, a jego kolega Maciej Nenutil znalazł się na piętnastej pozycji wśród najlepszych w województwie. Obaj posiadają nie tylko umiejętności językowe, ale do sukcesu doprowadziła ich systematyczna i solidna praca. Swoją wiedzę zaczęli pogłębiać już w drugiej klasie podczas dodatkowych zajęć zorganizowanych przez nauczyciela przedmiotu, panią M. Paradysz, ponieważ na tradycyjnych lekcjach nie da się wypracować tak wysokiego wyniku, który pozwoliłby im obecnie z powodzeniem zdać egzamin maturalny.

Konkurs składał się z trzech etapów.

Pierwszy (szkolny): obejmował test leksykalno-gramatyczny oraz rozumienie czytanego tekstu.

Drugi (powiatowy): odbywał się drogą internetową w formie testu rozwiązywanego przez uczniów on-line.

Trzeci (wojewódzki): składał się z części pisemnej (testu leksykalno-gramatycznego, tekstu czytanego, tekstu sprawdzającego rozumienie ze słuchu oraz pisanie tekstu użytkowego) i ustnej (autoprezentacji, a także krótkiej wypowiedzi stymulowanej wylosowanym obrazkiem).

Piętnastego kwietnia 2016 roku w Centrum Targowym w Kielcach, w sali Omega laureaci konkursów przedmiotowych, podczas uroczystej gali, otrzymali dyplomy, medale oraz zaświadczenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, zwalniające uczniów z egzaminu gimnazjalnego z części językowej, zapewniając im 100% wynik zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

W konkursach przedmiotowych dobrze też wypadli następujący uczniowie: z języka polskiego- Marcelina Mysłek- III B, z biologii- Arkadiusz Gach- III B, z historii- Dominik Tworek- II B, z języka rosyjskiego- Grzegorz Giza- II A.

Kolejnym sukcesem trzecioklasistów było zajęcie pierwszego miejsca w XXXIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu gminnym. Mikołaj Smalera, Kamil Bach i Bartłomiej Górski z klasy III B wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, a także dużymi umiejętnościami na torze sprawnościowym. Wezmą oni udział w eliminacjach powiatowych w maju bieżącego roku. Do turnieju przygotowywał chłopców wychowawca klasy, pan K. Marcinkowski.

Ponadto do drugiego etapu Powiatowego Konkursu Informatycznego „Wirtualne Impresje – Moja Mała Ojczyzna” pod patronatem Starosty Sandomierskiego zakwalifikowała się praca autorstwa Aleksandry Misiak- uczennicy klasy II B. Ola zajęła trzecie miejsce za wykonany album, w którym zaprezentowała w oryginalny sposób swoją najbliższą okolicę- najciekawsze zakątki Gminy Łoniów. Opiekę nad przygotowaniem projektu sprawował nauczyciel informatyki pan K. Marcinkowski.

Gratulujemy i zachęcamy innych gimnazjalistów do podejmowania wyzwań, wiary we własne możliwości i rozwijania swoich zainteresowań.

Urząd Gminy w Łoniowie

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

OSP w Gałkowicach z nowoczesnym sprzętem

tsa24.com26 lutego 2021

Nowe pomoce dydaktyczne w PSP w Klimontowie

tsa24.com23 lutego 2021

Pożar przechowalni w miejscowości Gorzyczany

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Miasto i Gmina Koprzywnica przystąpiła do programu “Czyste Powietrze”

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021

Czym ogrzewasz dom? Nadchodzi obowiązek zgłaszania do CEEB

tsa24.com16 lutego 2021