W powiecie

Oświadczenie Burmistrza w sprawie apelu radnych

Oświadczenie Burmistrza w sprawie apelu radnych

Szanowni Państwo, moje stanowisko dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kompromisu aborcyjnego od początku było bardzo jasne.

Uważamże obowiązujący kompromis w tej sprawie powinien zostać utrzymany. Swoje poparcie dla protestujących kobiet wyraziłem uczestnicząc w jednym z protestów, jako jedyny samorządowiec z powiatu sandomierskiego.
Chcę podkreślić, że szanuje i w pełni popieram decyzję grupy radnych Rady Miasta Sandomierza, którzy chcieli wystosować apel w sprawie poszanowania praw kobiet. Radni, jako przedstawiciele mieszkańców wybrani w demokratycznych wyborach, mają w moim odczuciu pełne prawo, by zabierać głos w tematach, mających bezpośredni wpływ na życie mieszkańców miasta.
Uważam za niestosowne wpływanie na światopoglądowe decyzje radnych Rady Miasta Sandomierza przez parlamentarzystów oraz przedstawicieli Kościoła Katolickiego.

Pan Poseł Marek Kwitek ma oczywiście pełne prawo wyrażania swojej opinii w tej sprawie jak każdy inny obywatel demokratycznego państwa,ale niedopuszczalne jest wywieranie nacisku na radnych wybranych w demokratycznych wyborach przez mieszkańców Sandomierza.

Nigdy nie odnosiłem się, nie krytykowałem i nie oceniałem działalności parlamentarnej posła Marka Kwitka z uwagi, że reprezentuje on swoich wyborców, w dużej mierze mieszkańców Sandomierza.

Potwierdzam, że rozmowa z Panem Posłem w przedmiotowej sprawie miała miejsce, jednak nie uważam by istniała potrzeba przytaczania jej treściOsobiście szanuję Pana Posła Marka Kwitka i uważamże byłoby to co najmniej niestosowne.

Szanowni Państwo, nasz kraj jest już dziś wystarczająco podzielony. Nie twórzmy kolejnych podziałów. Polska ma piękna historię, a obrona godności kobiet i ich praw od zarania dziejów stanowi jeden z fundamentów naszej narodowej tożsamości.

Ponadto uważamże w tym światopoglądowym sporze, jak zwykle pominięte zostały rodziny obarczone ciężkąwręcz śmiertelną niepełnosprawnością dziecka. To w tym obszarze niezbędne są legislacyjne zmiany, które pomogą rodzinom utrudzonym w służbie swoim niepełnosprawnym dzieciom.

 

Burmistrz  Sandomierza

Marcin Marzec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Budowa sieci wodociągowej na terenie gminy Klimontów

tsa24.com3 marca 2021

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Złota

tsa24.com3 marca 2021

Urząd Gminy w Samborcu włącza się w akcję #applechallenge

tsa24.com3 marca 2021

W Samborcu wybudowany zostanie nowy most w ciągu drogi krajowej nr 79

tsa24.com2 marca 2021

Pożar budynku w miejscowości Trzebiesławice

tsa24.com2 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021