W powiecie

Oświadczenie Burmistrza w sprawie apelu radnych

Oświadczenie Burmistrza w sprawie apelu radnych

Szanowni Państwo, moje stanowisko dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kompromisu aborcyjnego od początku było bardzo jasne.

Uważamże obowiązujący kompromis w tej sprawie powinien zostać utrzymany. Swoje poparcie dla protestujących kobiet wyraziłem uczestnicząc w jednym z protestów, jako jedyny samorządowiec z powiatu sandomierskiego.
Chcę podkreślić, że szanuje i w pełni popieram decyzję grupy radnych Rady Miasta Sandomierza, którzy chcieli wystosować apel w sprawie poszanowania praw kobiet. Radni, jako przedstawiciele mieszkańców wybrani w demokratycznych wyborach, mają w moim odczuciu pełne prawo, by zabierać głos w tematach, mających bezpośredni wpływ na życie mieszkańców miasta.
Uważam za niestosowne wpływanie na światopoglądowe decyzje radnych Rady Miasta Sandomierza przez parlamentarzystów oraz przedstawicieli Kościoła Katolickiego.

Pan Poseł Marek Kwitek ma oczywiście pełne prawo wyrażania swojej opinii w tej sprawie jak każdy inny obywatel demokratycznego państwa,ale niedopuszczalne jest wywieranie nacisku na radnych wybranych w demokratycznych wyborach przez mieszkańców Sandomierza.

Nigdy nie odnosiłem się, nie krytykowałem i nie oceniałem działalności parlamentarnej posła Marka Kwitka z uwagi, że reprezentuje on swoich wyborców, w dużej mierze mieszkańców Sandomierza.

Potwierdzam, że rozmowa z Panem Posłem w przedmiotowej sprawie miała miejsce, jednak nie uważam by istniała potrzeba przytaczania jej treściOsobiście szanuję Pana Posła Marka Kwitka i uważamże byłoby to co najmniej niestosowne.

Szanowni Państwo, nasz kraj jest już dziś wystarczająco podzielony. Nie twórzmy kolejnych podziałów. Polska ma piękna historię, a obrona godności kobiet i ich praw od zarania dziejów stanowi jeden z fundamentów naszej narodowej tożsamości.

Ponadto uważamże w tym światopoglądowym sporze, jak zwykle pominięte zostały rodziny obarczone ciężkąwręcz śmiertelną niepełnosprawnością dziecka. To w tym obszarze niezbędne są legislacyjne zmiany, które pomogą rodzinom utrudzonym w służbie swoim niepełnosprawnym dzieciom.

 

Burmistrz  Sandomierza

Marcin Marzec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021