W powiecie

Oświadczenie Burmistrza w sprawie apelu radnych

Oświadczenie Burmistrza w sprawie apelu radnych

Szanowni Państwo, moje stanowisko dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kompromisu aborcyjnego od początku było bardzo jasne.

Uważamże obowiązujący kompromis w tej sprawie powinien zostać utrzymany. Swoje poparcie dla protestujących kobiet wyraziłem uczestnicząc w jednym z protestów, jako jedyny samorządowiec z powiatu sandomierskiego.
Chcę podkreślić, że szanuje i w pełni popieram decyzję grupy radnych Rady Miasta Sandomierza, którzy chcieli wystosować apel w sprawie poszanowania praw kobiet. Radni, jako przedstawiciele mieszkańców wybrani w demokratycznych wyborach, mają w moim odczuciu pełne prawo, by zabierać głos w tematach, mających bezpośredni wpływ na życie mieszkańców miasta.
Uważam za niestosowne wpływanie na światopoglądowe decyzje radnych Rady Miasta Sandomierza przez parlamentarzystów oraz przedstawicieli Kościoła Katolickiego.

Pan Poseł Marek Kwitek ma oczywiście pełne prawo wyrażania swojej opinii w tej sprawie jak każdy inny obywatel demokratycznego państwa,ale niedopuszczalne jest wywieranie nacisku na radnych wybranych w demokratycznych wyborach przez mieszkańców Sandomierza.

Nigdy nie odnosiłem się, nie krytykowałem i nie oceniałem działalności parlamentarnej posła Marka Kwitka z uwagi, że reprezentuje on swoich wyborców, w dużej mierze mieszkańców Sandomierza.

Potwierdzam, że rozmowa z Panem Posłem w przedmiotowej sprawie miała miejsce, jednak nie uważam by istniała potrzeba przytaczania jej treściOsobiście szanuję Pana Posła Marka Kwitka i uważamże byłoby to co najmniej niestosowne.

Szanowni Państwo, nasz kraj jest już dziś wystarczająco podzielony. Nie twórzmy kolejnych podziałów. Polska ma piękna historię, a obrona godności kobiet i ich praw od zarania dziejów stanowi jeden z fundamentów naszej narodowej tożsamości.

Ponadto uważamże w tym światopoglądowym sporze, jak zwykle pominięte zostały rodziny obarczone ciężkąwręcz śmiertelną niepełnosprawnością dziecka. To w tym obszarze niezbędne są legislacyjne zmiany, które pomogą rodzinom utrudzonym w służbie swoim niepełnosprawnym dzieciom.

 

Burmistrz  Sandomierza

Marcin Marzec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. tom

    17 listopada 2020 at 08:29

    proponuje wziasc sie za ciezka prace bo nasze miasteczko upada a nie szukac tematow zastepczych szanowny panie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Mobilny system powiadomień w gminie Łoniów

tsa24.com1 grudnia 2020

Superior Industries poszukuje kandydatów na stanowisko pracy

tsa24.com1 grudnia 2020

Wirtualny Kiermasz Mikołajkowy

tsa24.com27 listopada 2020

Fartuchy dla sandomierskiego szpitala

tsa24.com27 listopada 2020

Wigilia 2020 – Ilu gości możemy zaprosić ?

tsa24.com27 listopada 2020

W Koprzywnicy zapachniało już Świętami Bożego Narodzenia

tsa24.com26 listopada 2020

Przeczytaj list, wybierz podopiecznego Domu Dziecka w Łoniowie i podaruj Świąteczną Paczkę

tsa24.com26 listopada 2020

E-lekcje przedłużone do 3 stycznia, poza pewnymi wyjątkami

tsa24.com25 listopada 2020

Trwa nabór wolontariuszy do 29. Finału WOŚP

tsa24.com25 listopada 2020