kultura i rozrywka

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

Szanuję gorliwość mieszkańców i rodziców ze szkoły podstawowa nr 2, którzy bronili budynku tej szkoły. Decyzja kuratora jest to decyzja polityczna, przepraszam wszystkich mieszkańców Sandomierza za to, że dopuściłem do takiej awantury politycznej w sprawie szkoły podstawowej
nr 2. Nie pozwolono nam popracować nad zmianą organizacji systemu oświaty, nad sprawdzeniem, czy jest to w ogóle możliwe. Zaangażowanie i gorliwość polityków Prawa i sprawiedliwości, posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zaangażowali się w Tą sprawę szczególnie pana posła Marka Kwitka, zauważam i życzyłbym sobie, żeby taką samą gorliwością państwo posłowie, politycy Prawa i Sprawiedliwości wykazali się w pomaganiu, pozyskiwania środków dla miasta Sandomierza w następnych miesiącach i następnych latach. Myślę, że wtedy będzie nam się żyło w Sandomierzu po prostu łatwiej. To jest wszystko, co mógłbym na tą chwilę państwo przekazać.

Nie skorzystam z tego prawa, uważam, że jest to niezasadne, żeby odwoływać się do organu wyższego. Uważam, że taka decyzja przez organ wyższy będzie utrzymana jak kuratora oświaty.

Szanowni Państwo, temat oświaty jest tematem cały czas żywym. Od kilku dobrych lat na oświatę wydajemy co rok, coraz większą kwotę, utrzymując podobną subwencję oświatową, czyli około
15 000 000 złotych. Natomiast musimy w tym roku dołożyć aż 18 000 000 złotych, więc temat oświaty (ja nie chcę mówić o „dwójce”), natomiast o oświacie rozmowy cały czas będą trwały, czy to będzie za mojej kadencji, czy w następnych latach ten temat będzie ciągle żywy. W wyniku reformy oświaty, gdzie zostały zlikwidowane gimnazja, zostaliśmy z takim dobrodziejstwem, jakie posiadamy, o którym już mówiłem wielokrotnie, czyli posiadamy sześć budynków a tylko cztery szkoły podstawowe.

Zespół, który powołałem do sprawdzenia możliwości przeniesienia szkoły, myślę, że w tym momencie powinien zająć się sprawdzeniem takiej sytuacji czy uczelnia wyższa, będzie mogła skorzystać z niektórych pomieszczeń w naszych szkołach.
Natomiast mając w pamięci, to, o czym mówili rodzice, że nie chcą łączenia szkół, nie chcą , jak to się wyrazili, doprowadzania do „molochu” , to zaczynam się zastanawiać czy wpuszczenie studentów do którejkolwiek ze szkół w Sandomierzu, nie spowoduje również takich protestów u rodziców, że pozwalamy na to, żeby osoby dorosłe, przemieszczały się po tych samych korytarzach, po których przemieszczają się dzieci. Przyszłość Sandomierza to uniwersytety, to akademickość.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Nowe atrakcje Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

tsa24.com20 lipca 2021

Letni Ogród Muzyczny – pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami”

tsa24.com20 lipca 2021

Koncert “Harasiewicz w polskich zamkach i pałacach” – Zamek Królewski w Sandomierzu

tsa24.com9 lipca 2021

Wystawa akwareli autorstwa Jurija Sulimowa

tsa24.com8 lipca 2021