kultura i rozrywka

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

Szanuję gorliwość mieszkańców i rodziców ze szkoły podstawowa nr 2, którzy bronili budynku tej szkoły. Decyzja kuratora jest to decyzja polityczna, przepraszam wszystkich mieszkańców Sandomierza za to, że dopuściłem do takiej awantury politycznej w sprawie szkoły podstawowej
nr 2. Nie pozwolono nam popracować nad zmianą organizacji systemu oświaty, nad sprawdzeniem, czy jest to w ogóle możliwe. Zaangażowanie i gorliwość polityków Prawa i sprawiedliwości, posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zaangażowali się w Tą sprawę szczególnie pana posła Marka Kwitka, zauważam i życzyłbym sobie, żeby taką samą gorliwością państwo posłowie, politycy Prawa i Sprawiedliwości wykazali się w pomaganiu, pozyskiwania środków dla miasta Sandomierza w następnych miesiącach i następnych latach. Myślę, że wtedy będzie nam się żyło w Sandomierzu po prostu łatwiej. To jest wszystko, co mógłbym na tą chwilę państwo przekazać.

Nie skorzystam z tego prawa, uważam, że jest to niezasadne, żeby odwoływać się do organu wyższego. Uważam, że taka decyzja przez organ wyższy będzie utrzymana jak kuratora oświaty.

Szanowni Państwo, temat oświaty jest tematem cały czas żywym. Od kilku dobrych lat na oświatę wydajemy co rok, coraz większą kwotę, utrzymując podobną subwencję oświatową, czyli około
15 000 000 złotych. Natomiast musimy w tym roku dołożyć aż 18 000 000 złotych, więc temat oświaty (ja nie chcę mówić o „dwójce”), natomiast o oświacie rozmowy cały czas będą trwały, czy to będzie za mojej kadencji, czy w następnych latach ten temat będzie ciągle żywy. W wyniku reformy oświaty, gdzie zostały zlikwidowane gimnazja, zostaliśmy z takim dobrodziejstwem, jakie posiadamy, o którym już mówiłem wielokrotnie, czyli posiadamy sześć budynków a tylko cztery szkoły podstawowe.

Zespół, który powołałem do sprawdzenia możliwości przeniesienia szkoły, myślę, że w tym momencie powinien zająć się sprawdzeniem takiej sytuacji czy uczelnia wyższa, będzie mogła skorzystać z niektórych pomieszczeń w naszych szkołach.
Natomiast mając w pamięci, to, o czym mówili rodzice, że nie chcą łączenia szkół, nie chcą , jak to się wyrazili, doprowadzania do „molochu” , to zaczynam się zastanawiać czy wpuszczenie studentów do którejkolwiek ze szkół w Sandomierzu, nie spowoduje również takich protestów u rodziców, że pozwalamy na to, żeby osoby dorosłe, przemieszczały się po tych samych korytarzach, po których przemieszczają się dzieci. Przyszłość Sandomierza to uniwersytety, to akademickość.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Nowa edycja Zielonej ławeczki

tsa24.com8 kwietnia 2021

„Wirtualna Wielkanoc” – podsumowanie

tsa24.com6 kwietnia 2021

Wirtualna Wielkanoc 2021

tsa24.com26 marca 2021

Koncert zespołu House of Death odbędzie się w innym terminie

tsa24.com24 marca 2021

Konkurs na “Wiosenną Marzannę” w Zawichoście

tsa24.com22 marca 2021

Dzień Św. Patryka online – relacja

tsa24.com22 marca 2021

Senior potrafi – warsztaty z Carvingu

tsa24.com19 marca 2021

Wielkanocny kiermasz nadziei dla Bartusia

tsa24.com19 marca 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com18 marca 2021