Kronika Policyjna

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Dając wiarę przestępcom 28-latka z powiatu sandomierskiego straciła wczoraj 20 tysięcy złotych. Kobieta przelała pieniądze oszustom za pomocą metody BLIK.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zgłosiła się 28-latka, która zawiadomiła mundurowych, że została oszukana. Kobieta straciła dużą sumę pieniędzy, a sprawcą był nieznany mężczyzna podający się za pracownika banku. Jak ustalili funkcjonariusze, najpierw zadzwoniła do niej kobieta, która podała się za pracownice biura obsługi klienta banku i poinformowała, że ktoś złożył wniosek kredytowy na jej dane w wysokości 120 tys. zł. Gdy 28-latka zaprzeczyła tej sytuacji, rozmówczyni powiedziała jej, że za chwilę zadzwoni do niej ktoś z obsługi technicznej w celu anulowania kredytu. Tak też się stało. Do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna informując, że aby anulować kredyt musi złożyć kolejny wniosek o pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Po złożeniu wniosku i otrzymaniu gotówki, kobieta otrzymała kolejne instrukcje. Zmanipulowana przestępczymi historiami udała się do najbliższego wpłatomatu i postępując zgodnie z poleceniami oszusta wpłaciła 20 tys. zł. za pomocą kodów BLIK na podane przez niego konto.

Po raz kolejny ostrzegamy aby nie ufać osobom, które dzwoniąc podają się za rzekomych pracowników banku, bądź też innych instytucji. Żądają wykonania transakcji, zaciągania kredytów, czy przelewania pieniędzy na nieznane konta.  Jeżeli mamy wątpliwości, udajmy się osobiście do placówki bankowej i tam w sposób bezpieczny załatwmy swoje sprawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021

Pamięć o mundurowych „przodkach”

tsa24.com16 września 2021

Po pachnące łupy pojechał rowerem 30 km

tsa24.com15 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Złota

tsa24.com14 września 2021

Kradzież ciągnika siodłowego DAF z naczepą ! Może masz jakieś informację ?

tsa24.com31 sierpnia 2021