W powiecie

Otwarcie wyremontowanych obiektów dla seniorów w Piotrowicach i Linowie

Otwarcie wyremontowanych obiektów dla seniorów w Piotrowicach i Linowie

Seniorzy z Piotrowic i Linowa niebawem będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć, dzięki dwóm inwestycjom, które znacznie poprawiły warunki funkcjonowania obiektów przeznaczonych dla mieszkańców gminy. Obiekty po remoncie i odpowiednio doposażone, zostały oficjalnie otworzone w środę, 10 lutego br.

W uroczystości wzięli udział między innymi: Anna Krupka Minister Sportu, która dołączyła do spotkania poprzez zdalną platformę, Agata Wojtyszek Poseł na Sejm RP, Marek Jońca Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, w imieniu Marka Kwitka Posła na Sejm RP – Justyna Rębisz Dyrektor Biura Poselskiego, Ewa Kopolovets Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Marta Kumięga Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawichoście, Waldemar Maruszczak Kierownik Sandomierskiego Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, radni Rady Miejskiej Zawichost.

Gmina Zawichost, w ramach rządowego programu Senior+ otrzymała dofinansowanie w łącznej kwocie 240 000 zł na utworzenie dwóch placówek wsparcia dla seniorów –  Klub Senior + w Piotrowicach i Dzienny Dom Senior + w Linowie. Łączna wartość remontu budynku i wyposażenia w Piotrowicach wyniosła 150 000 zł,  natomiast koszt inwestycji w Linowie,  to kwota 210 000 zł.  W  ramach otrzymanego dofinansowania gmina wyremontowała i doposażyła dwa budynki ze standardami przewidzianymi w programie Senior +. W Piotrowicach głównie skupiono się na remoncie zewnętrznym budynku, który wymagał wykonania nowej elewacji, odwodnienia, schodów prowadzących do obiektu. Wybudowany został również taras. Wewnątrz zostały wykonane prace malarskie i naprawcze. Obiekt został doposażony w sprzęt niezbędny do uczestniczenia seniorów w zajęciach.

W Dziennym Domu Senior + w Linowie zostały przeprowadzone prace wewnątrz budynku. Z myślą o osobach starszych i uczestnikach dziennego domu, gmina wydzieliła w obiekcie dodatkowe pomieszczenia, np. szatnię, aneks kuchenny, pokój dla pielęgniarki oraz pomieszczenie służące do zajęć ruchowych. Seniorzy będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć plastycznych, muzycznych, rehabilitacyjnych, fotograficznych,  informatycznych.

Otwarcie Klubu Senior + w Piotrowicach

Otwarcie Domu Dziennego Senior + w Linowie

 

 

 

Źródło U.M. Zawichost

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Budowa sieci wodociągowej na terenie gminy Klimontów

tsa24.com3 marca 2021

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Złota

tsa24.com3 marca 2021

Urząd Gminy w Samborcu włącza się w akcję #applechallenge

tsa24.com3 marca 2021

W Samborcu wybudowany zostanie nowy most w ciągu drogi krajowej nr 79

tsa24.com2 marca 2021

Pożar budynku w miejscowości Trzebiesławice

tsa24.com2 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

OSP w Gałkowicach z nowoczesnym sprzętem

tsa24.com26 lutego 2021