W powiecie

Otwarcie wyremontowanych obiektów dla seniorów w Piotrowicach i Linowie

Otwarcie wyremontowanych obiektów dla seniorów w Piotrowicach i Linowie

Seniorzy z Piotrowic i Linowa niebawem będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć, dzięki dwóm inwestycjom, które znacznie poprawiły warunki funkcjonowania obiektów przeznaczonych dla mieszkańców gminy. Obiekty po remoncie i odpowiednio doposażone, zostały oficjalnie otworzone w środę, 10 lutego br.

W uroczystości wzięli udział między innymi: Anna Krupka Minister Sportu, która dołączyła do spotkania poprzez zdalną platformę, Agata Wojtyszek Poseł na Sejm RP, Marek Jońca Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, w imieniu Marka Kwitka Posła na Sejm RP – Justyna Rębisz Dyrektor Biura Poselskiego, Ewa Kopolovets Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Marta Kumięga Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawichoście, Waldemar Maruszczak Kierownik Sandomierskiego Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, radni Rady Miejskiej Zawichost.

Gmina Zawichost, w ramach rządowego programu Senior+ otrzymała dofinansowanie w łącznej kwocie 240 000 zł na utworzenie dwóch placówek wsparcia dla seniorów –  Klub Senior + w Piotrowicach i Dzienny Dom Senior + w Linowie. Łączna wartość remontu budynku i wyposażenia w Piotrowicach wyniosła 150 000 zł,  natomiast koszt inwestycji w Linowie,  to kwota 210 000 zł.  W  ramach otrzymanego dofinansowania gmina wyremontowała i doposażyła dwa budynki ze standardami przewidzianymi w programie Senior +. W Piotrowicach głównie skupiono się na remoncie zewnętrznym budynku, który wymagał wykonania nowej elewacji, odwodnienia, schodów prowadzących do obiektu. Wybudowany został również taras. Wewnątrz zostały wykonane prace malarskie i naprawcze. Obiekt został doposażony w sprzęt niezbędny do uczestniczenia seniorów w zajęciach.

W Dziennym Domu Senior + w Linowie zostały przeprowadzone prace wewnątrz budynku. Z myślą o osobach starszych i uczestnikach dziennego domu, gmina wydzieliła w obiekcie dodatkowe pomieszczenia, np. szatnię, aneks kuchenny, pokój dla pielęgniarki oraz pomieszczenie służące do zajęć ruchowych. Seniorzy będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć plastycznych, muzycznych, rehabilitacyjnych, fotograficznych,  informatycznych.

Otwarcie Klubu Senior + w Piotrowicach

Otwarcie Domu Dziennego Senior + w Linowie

 

 

 

Źródło U.M. Zawichost

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021