W Sandomierzu

Padł strzał. Czy sędzia popełnił samobójstwo?

Padł strzał. Czy sędzia popełnił samobójstwo?

Szczegółowe okoliczności śmierci sędziego wciąż nie są znane

Sędzia był myśliwym i należał do koła łowieckiego, w domu trzymał broń. Prokuratura wyklucza udział osób trzecich. Czy sędzia popełnił samobójstwo? Jedno jest pewne- zginał od strzału z broni palnej.

-Wstępne ustalenia wskazują, że mamy do czynienia ze śmiercią samobójczą. Dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie ma odbyć się sekcja zwłok sędziego. Mężczyzna zginał w wyniku strzału z długiej broni palnej, dokładnie ze sztucera myśliwskiego. Broń została zabezpieczona podczas oględzin. Sędzia był myśliwym i miał pozwolenie na posiadanie takiej broni – powiedział Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Ciało 57- letniego Zygmunta B. sędziego Sądu Rejonowego w Sandomierzu zostało znalezione 12 grudnia, ok. godz. 8.30 w jego domu rodzinnym w Dzierdziówce, na terenie gminy Zaleszany w powiecie stalowowolskim.

Prokuratura stalowowolska wraz z ekipą dochodzeniową prowadziła oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyła wszystkie ślady. Następnie służby udały się do miejsca pracy czyli Sądu Rejonowego w Sandomierzu, gdzie prowadzono oględziny jego gabinetu i komputera służbowego. Nie ujawnili żadnych przedmiotów mogących mieć związek z jego śmiercią. Jak poinformował nas wczoraj prokurator Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, śledczy wykluczyli udział osób trzecich.

– O tej tragicznej wiadomości dowiedzieliśmy się wczoraj rano. Nie możemy uwierzyć w to co się stało. Jesteśmy wstrząśnięci, ponieważ straciliśmy przyjaciela- powiedział jeden z sędziów Sądu Rejonowego w Sandomierzu.

Na stronie Sądu Rejonowego w Sandomierzu pojawił się wczoraj komunikat: „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Kolegi Zygmunta Bednarczyka- sędziego Sądu Rejonowego w Sandomierzu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wybitny sędzia, wspaniały człowiek i serdeczny przyjaciel. Wobec ogromnej straty, jaka dotknęła Rodzinę Pana Sędziego niełatwo znaleźć słowa pociechy w bólu, który przeżywa. Łącząc się w żałobie i smutku przekazujemy Rodzinie i bliskim wyrazy najszczerszego współczucia- Prezes Sądu Rejonowego w Sandomierzu w imieniu własnym oraz sędziów i pracowników.”

Do śmierci sandomierskiego sędziego odniósł się również Sąd Okręgowy w Kielcach:

„W dniu 12 grudnia 2016 roku, w godzinach porannych, Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach został poinformowany o tragicznej śmierci Sędziego Sądu Rejonowego w Sandomierzu Pana Zygmunta Bednarczyka. Obecnie nie są znane przyczyny i okoliczności śmierci Pana Sędziego, dlatego aktualnie Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach powstrzymuje się od dalszych informacji i komentarzy. W miarę napływu potwierdzonych faktów dotyczących śmierci Pana Sędziego będą one przekazywane zainteresowanym i uprawnionym podmiotom. Środowisko sędziowskie oraz pracownicy sądów okręgu Sądu Okręgowego w Kielcach przyjęło tę wiadomość z wielkim bólem. Prezes Sądu Okręgowego w imieniu własnym oraz sędziów i pracowników przekazuje Rodzinie Pana Sędziego Zygmunta Bednarczyka wyrazy współczucia i podejmuje działania wspierające Rodzinę w tym trudnym dla wszystkich czasie. ” – podpisał Sędzia Sądu Okręgowego Jan Klocek, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021