W Sandomierzu

Padł strzał. Czy sędzia popełnił samobójstwo?

Padł strzał. Czy sędzia popełnił samobójstwo?

Szczegółowe okoliczności śmierci sędziego wciąż nie są znane

Sędzia był myśliwym i należał do koła łowieckiego, w domu trzymał broń. Prokuratura wyklucza udział osób trzecich. Czy sędzia popełnił samobójstwo? Jedno jest pewne- zginał od strzału z broni palnej.

-Wstępne ustalenia wskazują, że mamy do czynienia ze śmiercią samobójczą. Dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie ma odbyć się sekcja zwłok sędziego. Mężczyzna zginał w wyniku strzału z długiej broni palnej, dokładnie ze sztucera myśliwskiego. Broń została zabezpieczona podczas oględzin. Sędzia był myśliwym i miał pozwolenie na posiadanie takiej broni – powiedział Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Ciało 57- letniego Zygmunta B. sędziego Sądu Rejonowego w Sandomierzu zostało znalezione 12 grudnia, ok. godz. 8.30 w jego domu rodzinnym w Dzierdziówce, na terenie gminy Zaleszany w powiecie stalowowolskim.

Prokuratura stalowowolska wraz z ekipą dochodzeniową prowadziła oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyła wszystkie ślady. Następnie służby udały się do miejsca pracy czyli Sądu Rejonowego w Sandomierzu, gdzie prowadzono oględziny jego gabinetu i komputera służbowego. Nie ujawnili żadnych przedmiotów mogących mieć związek z jego śmiercią. Jak poinformował nas wczoraj prokurator Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, śledczy wykluczyli udział osób trzecich.

– O tej tragicznej wiadomości dowiedzieliśmy się wczoraj rano. Nie możemy uwierzyć w to co się stało. Jesteśmy wstrząśnięci, ponieważ straciliśmy przyjaciela- powiedział jeden z sędziów Sądu Rejonowego w Sandomierzu.

Na stronie Sądu Rejonowego w Sandomierzu pojawił się wczoraj komunikat: „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Kolegi Zygmunta Bednarczyka- sędziego Sądu Rejonowego w Sandomierzu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wybitny sędzia, wspaniały człowiek i serdeczny przyjaciel. Wobec ogromnej straty, jaka dotknęła Rodzinę Pana Sędziego niełatwo znaleźć słowa pociechy w bólu, który przeżywa. Łącząc się w żałobie i smutku przekazujemy Rodzinie i bliskim wyrazy najszczerszego współczucia- Prezes Sądu Rejonowego w Sandomierzu w imieniu własnym oraz sędziów i pracowników.”

Do śmierci sandomierskiego sędziego odniósł się również Sąd Okręgowy w Kielcach:

“W dniu 12 grudnia 2016 roku, w godzinach porannych, Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach został poinformowany o tragicznej śmierci Sędziego Sądu Rejonowego w Sandomierzu Pana Zygmunta Bednarczyka. Obecnie nie są znane przyczyny i okoliczności śmierci Pana Sędziego, dlatego aktualnie Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach powstrzymuje się od dalszych informacji i komentarzy. W miarę napływu potwierdzonych faktów dotyczących śmierci Pana Sędziego będą one przekazywane zainteresowanym i uprawnionym podmiotom. Środowisko sędziowskie oraz pracownicy sądów okręgu Sądu Okręgowego w Kielcach przyjęło tę wiadomość z wielkim bólem. Prezes Sądu Okręgowego w imieniu własnym oraz sędziów i pracowników przekazuje Rodzinie Pana Sędziego Zygmunta Bednarczyka wyrazy współczucia i podejmuje działania wspierające Rodzinę w tym trudnym dla wszystkich czasie. ” – podpisał Sędzia Sądu Okręgowego Jan Klocek, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021