W Sandomierzu

Park miejski zamieni się w Ogród Saski

Park miejski zamieni się w Ogród Saski

Prace przygotowujące park do modernizacji już się rozpoczęły. Obecnie trwa wycinka drzew. Przyszłoroczna inwestycja wyniesie ponad 2 miliony zł. Miasto stara się o dofinansowanie , co jeśli go nie otrzyma?
W kwietniu miasto otrzymało zgodę na budowę. Burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia do Regionalnego Programu Operacyjnego. Plac zabaw i eksperymentów, leżaki oraz domki dla owadów to tylko niektóre z atrakcji nowego ogrodu miejskiego.

– Zależy mi na przywróceniu pierwotnej funkcji parku miejskiego. Chcę, żeby mieszkańcy mogli z niego w pełni korzystać i mieć miejsce odpoczynku. Park zyska zupełnie nowy wygląd. Wierzę, że nasz projekt jest bardzo dobrze przygotowany i otrzymamy dofinansowanie – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Utrzymane zostaną ciągi komunikacyjne. W centralnej części ogrodu powstanie fontanna. W planie tej inwestycji jest również nowa nawierzchnia alejek, oświetlenie, nowy budynek szalet miejskich, a także siedlisko dla nietoperzy. Budowa wiąże się z wycinką chorych lub niebezpiecznych drzew. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto wycinkę aż 100 drzew. Burmistrz obiecał nasadzenie co najmniej 50 nowych drzew. Ogród będzie przygotowany dla osób niepełnosprawnych. Brama wjazdowa będzie znajdowała się od strony ul. Ogrodowej. Przy wejściu zostanie umieszczona tablica informacyjna i plan całego ogrodu, także dla osób niewidzących. Nie zabraknie również ogrodu sensorycznego i nowoczesnego placu zabaw dla dzieci. Atrakcje będą przystosowane również dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Miasto ubiega się o dofinansowanie przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków potrwa do końca pierwszego kwartału przyszłego roku . Ich rozstrzygnięcie odbędzie się na przełomie czerwca i lipca. W chwili uzyskania środków burmistrz ogłosi przetarg na wykonawcę. Budowa takiego parku może potrwać 3- 4 miesiące, zatem prace rozpoczną się i zakończą w przyszłym roku. Leżakowanie w Ogrodzie Saskim możemy zaplanować dopiero na wiosnę 2018 roku.

wizualizacja-1-kopia wizualizacja-1 wizualizacja-2

Kinga Kędziora Palińska
Zdjęcia: UM Sandomierz

.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Nowe inwestycje w Sandomierzu

tsa24.com10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

tsa24.com10 maja 2021

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021