W Sandomierzu

Park miejski zamieni się w Ogród Saski

Park miejski zamieni się w Ogród Saski

Prace przygotowujące park do modernizacji już się rozpoczęły. Obecnie trwa wycinka drzew. Przyszłoroczna inwestycja wyniesie ponad 2 miliony zł. Miasto stara się o dofinansowanie , co jeśli go nie otrzyma?
W kwietniu miasto otrzymało zgodę na budowę. Burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia do Regionalnego Programu Operacyjnego. Plac zabaw i eksperymentów, leżaki oraz domki dla owadów to tylko niektóre z atrakcji nowego ogrodu miejskiego.

– Zależy mi na przywróceniu pierwotnej funkcji parku miejskiego. Chcę, żeby mieszkańcy mogli z niego w pełni korzystać i mieć miejsce odpoczynku. Park zyska zupełnie nowy wygląd. Wierzę, że nasz projekt jest bardzo dobrze przygotowany i otrzymamy dofinansowanie – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Utrzymane zostaną ciągi komunikacyjne. W centralnej części ogrodu powstanie fontanna. W planie tej inwestycji jest również nowa nawierzchnia alejek, oświetlenie, nowy budynek szalet miejskich, a także siedlisko dla nietoperzy. Budowa wiąże się z wycinką chorych lub niebezpiecznych drzew. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto wycinkę aż 100 drzew. Burmistrz obiecał nasadzenie co najmniej 50 nowych drzew. Ogród będzie przygotowany dla osób niepełnosprawnych. Brama wjazdowa będzie znajdowała się od strony ul. Ogrodowej. Przy wejściu zostanie umieszczona tablica informacyjna i plan całego ogrodu, także dla osób niewidzących. Nie zabraknie również ogrodu sensorycznego i nowoczesnego placu zabaw dla dzieci. Atrakcje będą przystosowane również dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Miasto ubiega się o dofinansowanie przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków potrwa do końca pierwszego kwartału przyszłego roku . Ich rozstrzygnięcie odbędzie się na przełomie czerwca i lipca. W chwili uzyskania środków burmistrz ogłosi przetarg na wykonawcę. Budowa takiego parku może potrwać 3- 4 miesiące, zatem prace rozpoczną się i zakończą w przyszłym roku. Leżakowanie w Ogrodzie Saskim możemy zaplanować dopiero na wiosnę 2018 roku.

wizualizacja-1-kopia wizualizacja-1 wizualizacja-2

Kinga Kędziora Palińska
Zdjęcia: UM Sandomierz

.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

27 par świętowało Złote Gody w Sandomierzu

tsa24.com19 lutego 2021
Burmistrz janusz Stasiak

Zastępca burmistrza o gospodarce odpadami po wyroku

tsa24.com18 lutego 2021

Szczepienia przeciw meningokokom w Gminie Sandomierz

tsa24.com18 lutego 2021