W Sandomierzu

Park miejski zamieni się w Ogród Saski

Park miejski zamieni się w Ogród Saski

Prace przygotowujące park do modernizacji już się rozpoczęły. Obecnie trwa wycinka drzew. Przyszłoroczna inwestycja wyniesie ponad 2 miliony zł. Miasto stara się o dofinansowanie , co jeśli go nie otrzyma?
W kwietniu miasto otrzymało zgodę na budowę. Burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia do Regionalnego Programu Operacyjnego. Plac zabaw i eksperymentów, leżaki oraz domki dla owadów to tylko niektóre z atrakcji nowego ogrodu miejskiego.

– Zależy mi na przywróceniu pierwotnej funkcji parku miejskiego. Chcę, żeby mieszkańcy mogli z niego w pełni korzystać i mieć miejsce odpoczynku. Park zyska zupełnie nowy wygląd. Wierzę, że nasz projekt jest bardzo dobrze przygotowany i otrzymamy dofinansowanie – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Utrzymane zostaną ciągi komunikacyjne. W centralnej części ogrodu powstanie fontanna. W planie tej inwestycji jest również nowa nawierzchnia alejek, oświetlenie, nowy budynek szalet miejskich, a także siedlisko dla nietoperzy. Budowa wiąże się z wycinką chorych lub niebezpiecznych drzew. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto wycinkę aż 100 drzew. Burmistrz obiecał nasadzenie co najmniej 50 nowych drzew. Ogród będzie przygotowany dla osób niepełnosprawnych. Brama wjazdowa będzie znajdowała się od strony ul. Ogrodowej. Przy wejściu zostanie umieszczona tablica informacyjna i plan całego ogrodu, także dla osób niewidzących. Nie zabraknie również ogrodu sensorycznego i nowoczesnego placu zabaw dla dzieci. Atrakcje będą przystosowane również dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Miasto ubiega się o dofinansowanie przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków potrwa do końca pierwszego kwartału przyszłego roku . Ich rozstrzygnięcie odbędzie się na przełomie czerwca i lipca. W chwili uzyskania środków burmistrz ogłosi przetarg na wykonawcę. Budowa takiego parku może potrwać 3- 4 miesiące, zatem prace rozpoczną się i zakończą w przyszłym roku. Leżakowanie w Ogrodzie Saskim możemy zaplanować dopiero na wiosnę 2018 roku.

wizualizacja-1-kopia wizualizacja-1 wizualizacja-2

Kinga Kędziora Palińska
Zdjęcia: UM Sandomierz

.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. wojciech

    14 grudnia 2016 at 15:57

    Przechodząc po parku i widząc zaznaczone zdrowe drzewa do wycinki i patrząc na ilość tej rzeźi drzew to wątpię czy to coś co pozostanie po tzw. wycince będzie spełniało rolę jaką narzuca wspòłczesność parkom,czyli chronienie nas przed przegrzaniem i miejsce wytchnienia od upałòw ktòrych nam klimat nie szczędzi. Więc nie wiem czy ta czystka wśròd drzew zapewni nam chłòd tak przyjemny i porządany latem. Wątpię,wspòłczuję wszystkim ktòrzy zajdą do paku w poszukiwaniu chłodu i odpoczynku, nie znajdą go i nawet fontannanie ochroni przed słońca promieniami. Tak jak na bulwarze Piłsudskiego,gdzie drzew brak wyrżnięto wszystkie cenne głòwnie np.platany

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

koronawirus

Koronawirus – Sytuacja epidemiologiczna na 21 X

tsa24.com21 października 2020

Prace i zagospodarowanie w Parku Miejskim w Sandomierzu

tsa24.com21 października 2020

Bohater z Sandomierza.

tsa24.com20 października 2020

Uwaga Cyber-przestępczość! Fałszywe i niebezpieczne e-maile

tsa24.com20 października 2020

450.rocznica Zgody Sandomierskiej w dokumencie historycznym w TV

tsa24.com20 października 2020
koronawirus

Koronawirus – Sytuacja epidemiologiczna na dzień 20 X

tsa24.com20 października 2020

Medale sandomierskich karateków

tsa24.com19 października 2020

Ojciec Mateusz w Sulisławicach, zapraszamy przed TV

tsa24.com19 października 2020

Odszedł Aktor NieZwykły Wojciech Pszoniak

tsa24.com19 października 2020