W Sandomierzu

Park miejski zamieni się w Ogród Saski

Park miejski zamieni się w Ogród Saski

Prace przygotowujące park do modernizacji już się rozpoczęły. Obecnie trwa wycinka drzew. Przyszłoroczna inwestycja wyniesie ponad 2 miliony zł. Miasto stara się o dofinansowanie , co jeśli go nie otrzyma?
W kwietniu miasto otrzymało zgodę na budowę. Burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia do Regionalnego Programu Operacyjnego. Plac zabaw i eksperymentów, leżaki oraz domki dla owadów to tylko niektóre z atrakcji nowego ogrodu miejskiego.

– Zależy mi na przywróceniu pierwotnej funkcji parku miejskiego. Chcę, żeby mieszkańcy mogli z niego w pełni korzystać i mieć miejsce odpoczynku. Park zyska zupełnie nowy wygląd. Wierzę, że nasz projekt jest bardzo dobrze przygotowany i otrzymamy dofinansowanie – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Utrzymane zostaną ciągi komunikacyjne. W centralnej części ogrodu powstanie fontanna. W planie tej inwestycji jest również nowa nawierzchnia alejek, oświetlenie, nowy budynek szalet miejskich, a także siedlisko dla nietoperzy. Budowa wiąże się z wycinką chorych lub niebezpiecznych drzew. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto wycinkę aż 100 drzew. Burmistrz obiecał nasadzenie co najmniej 50 nowych drzew. Ogród będzie przygotowany dla osób niepełnosprawnych. Brama wjazdowa będzie znajdowała się od strony ul. Ogrodowej. Przy wejściu zostanie umieszczona tablica informacyjna i plan całego ogrodu, także dla osób niewidzących. Nie zabraknie również ogrodu sensorycznego i nowoczesnego placu zabaw dla dzieci. Atrakcje będą przystosowane również dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Miasto ubiega się o dofinansowanie przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków potrwa do końca pierwszego kwartału przyszłego roku . Ich rozstrzygnięcie odbędzie się na przełomie czerwca i lipca. W chwili uzyskania środków burmistrz ogłosi przetarg na wykonawcę. Budowa takiego parku może potrwać 3- 4 miesiące, zatem prace rozpoczną się i zakończą w przyszłym roku. Leżakowanie w Ogrodzie Saskim możemy zaplanować dopiero na wiosnę 2018 roku.

wizualizacja-1-kopia wizualizacja-1 wizualizacja-2

Kinga Kędziora Palińska
Zdjęcia: UM Sandomierz

.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021