W Sandomierzu

Park na osiedlu przy hucie budzi emocje

Park na osiedlu przy hucie budzi emocje

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta toczył się spór  o park , który ma powstać na ul. K. K. Baczyńskiego w Sandomierzu.

Radni mieli skrajnie różne poglądy na temat tej inwestycji . 19 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, Robert Kurosz i Zbigniew Rusak wstrzymali się od głosu. Ostatecznie przyjęto uchwałę.

rusak

– O ile sama idea parku dla mieszkańców mi się podoba , to uważam że Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego „Sandomierz” powinna zabezpieczyć min. 50% środków niezbędnych na realizację tej inwestycji. Wedle słów burmistrza miasto ma „szansę” uzyskać 85% dofinansowanie z Unii Europejskiej, więc duża część z planowanej kwoty 933tys zł. którą obecnie burmistrz chce przeznaczyć na teren niewiele ponad 16arów przy ul. K.K. Baczyńskiego powinna się spółdzielni zwrócić. W mieście, gdzie wielu mieszkańców nie ma kanalizacji, brakuje odpowiednich dróg do działek budowlanych,  tu gdzie budynki MOSIR na ul. Portowej wymagają remontów i przebudowy nie powinno się spełniać wszystkich wyimaginowanych zachcianek, których utrzymanie w niedalekiej przyszłości będzie wszystkich kosztować znaczące kwoty- twierdzi Robert Kurosz, Radny.

img_5327-kopiowanie

– To nie jest tak, że park powstanie pod blokiem radnego, prezesa czy dyrektora. Stańcie ponad podziałami. Nie wiem dlaczego radni punktują się nawzajem. Plac zabaw przy szpitalu też jest pod czyimś oknem. Kiedy w ubiegłym roku podejmowaliśmy decyzję o jego budowie, stałem murem za tym projektem. Był potrzebny dzieciom, które tam mieszkają. Uważam, że park przy Hucie powinien powstać, ponieważ ci mieszkańcy nie mogą bezpośrednio korzystać z dóbr miasta. Im też należy się miejsce do odpoczynku, a dzieciom do zabawy. Nie zapominajmy o prawobrzeżnej części miasta- powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

img_20161129_094648

Działka jest własnością Gminy Sandomierz, ale prawo wieczystego użytkowania ma Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego „Sandomierz”.  Radni podjęli uchwałę w sprawie zbycia przez spółdzielnię prawa wieczystego użytkowania i oddania go na rzecz Gminy Sandomierz. Wszystko po to by stworzyć „Zielony i bezpieczny Park Osiedlowy” na ul. K. K. Baczyńskiego w Sandomierzu.  Starosta zatwierdził już projekt i wydał pozwolenie na budowę. Inwestycja będzie kosztowała blisko 930  tys. zł. Większość  tej kwoty pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, a zaledwie 15%   będzie pochodziło z budżetu miasta. Projekty w sprawie programu rewitalizacji można składać do końca marca przyszłego roku. Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie, realizacja zadania rozpocznie się w II połowie roku.

kurosz

Kinga Kędziora Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021