sport

Pewna wygrana z Beskidem

W spotkaniu 21. kolejki III ligi Wisła pewnie wygrała 3-1 (1-0) na wyjeździe z outsiderem rozgrywek – Beskidem Andrychów.

Bramki zdobyli – Dawid Korona, Wojciech Dziadzio i Maciej Stróżak. Zawodnicy zwycięstwo zadedykowali kierownikowi drużyny Mateuszowi Kulicie, który w dniu meczu świętował swoje 28. urodziny.

Zespół Beskidu w tym sezonie jeszcze nie wygrał na własnym obiekcie, a od sześciu spotkań nie wywalczył choćby punktu. Gospodarze szybko chcieli zdobyć prowadzenie na początku meczu. Dobrze zorganizowana defensywa sandomierzan nie pozwoliła na zagrożenie bramce strzeżonej przez Kamila Szewczyka. W 16. minucie Dawid Korona mocnym strzałem z ponad szesnastu metrów pokonał golkipera rywali. W pierwszej połowie dobre sytuacje mieli jeszcze Mateusz Lampart i Mateusz Michalski, jednak goście nie zdołali powiększyć prowadzenia do przerwy. Druga połowa spotkania też została zdominowana przez wiślaków. W 50. minucie składnie wyprowadzony kontratak zakończył się trafieniem Wojciecha Dziadzio, dla którego był to pierwszy gol w koszulce Wisły. Kolejne bramki padły dopiero w 90. minucie. Najpierw rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Dziadzio, wykorzystał Przemysław Senderski, a potem wynik spotkania ustaliła bramka ex-piłkarza Beskidu – Macieja Stróżaka.

W klasyfikacji strzelców ligi Stróżak “depcze po piętach” liderowi, zawodnikowi Garbarni Kraków – Krzysztofowi Kalembie, który ma zaledwie jedno trafienie więcej od wiślaka.

2 kwietnia 2016, 16:30 – Andrychów Beskid Andrychów 1-3 Wisła Sandomierz Przemysław Senderski 90 (k) – Dawid Korona 16, Wojciech Dziadzio 50, Maciej Stróżak 90

Beskid: 24. Robert Widawski – 2. Sebastian Marczak (59, 17. Maciej Sternal), 8. Michał Tylek, 11. Łukasz Dębski, 5. Przemysław Senderski – 16. Patryk Marczyński, 15. Mateusz Poznański (76, 18. Jakub Zaremba), 7. Szymon Wandzel, 4. Artur Michulec (80, 13. Dawid Targosz), 10. Dawid Gala – 9. Wojciech Kurleto (54, 6. Adrian Młynarczyk).

Wisła: 32. Kamil Szewczyk – 13. Dawid Korona, 24. Daniel Beszczyński, 4. Mateusz Kolbusz, 23. Paweł Bażant (60, 16. Marcin Sudy) – 22. Mateusz Lampart, 20. Fabian Burzyński (78, 11. Karol Szustak), 6. Wojciech Dziadzio, 9. Mateusz Michalski (85, 21. Jakub Kwiecień), 10. Bartosz Szepeta (70, 19. Łukasz Bukała) – 93. Maciej Stróżak. żółte kartki: Wandzel, Dębski.

sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)