W Sandomierzu

Pięciu kierowców złapanych za jazdę pod wpływem alkoholu

Pięciu kierowców złapanych za jazdę pod wpływem alkoholu

W ciągu 3 ostatnich dni sandomierscy policjanci zatrzymali łącznie 5 nietrzeźwych kierujących, którzy w swoich organizmach mieli od 1 do 3,5 promili alkoholu. Za takie przestępstwo może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z kierujących odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Sandomierscy policjanci w piątkowy poranek pełniąc służbę na terenie miejscowości Dwikozy, w krótkich odstępach czasu zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z nich, 37-latek kierował volkswagenem. Podczas badania stanu trzeźwości urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. W trakcie wykonywania czynności z 37-latkiem, mundurowi zauważyli kolejnego kierowcę, którego tor jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Okazało się, że 30-latek, który prowadził Iveco miał niemal promil alkoholu w swoim organizmie. Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 48 -latek, który na terenie gminy Koprzywnica kierował rowerem mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

W sobotnie popołudnie mundurowi na terenie Łoniowa zatrzymali 32 -latka, który prowadził osobowego mercedesa mając w organizmie niemal promil alkoholu, dodatkowo pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez policjantów nie chciał się zatrzymać. Ostatecznie po krótkim pościgu trafił w ręce funkcjonariuszy.

Rekordzistą okazał się 33 -latek, który w sobotę w Sandomierzu mając niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie wjechał osobowym fiatem w drzewo.

Wszyscy amatorzy jazdy na „podwójnym gazie” za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem, który za tego typu przestępstwo może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021