W Sandomierzu

Pięciu kierowców złapanych za jazdę pod wpływem alkoholu

Pięciu kierowców złapanych za jazdę pod wpływem alkoholu

W ciągu 3 ostatnich dni sandomierscy policjanci zatrzymali łącznie 5 nietrzeźwych kierujących, którzy w swoich organizmach mieli od 1 do 3,5 promili alkoholu. Za takie przestępstwo może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z kierujących odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Sandomierscy policjanci w piątkowy poranek pełniąc służbę na terenie miejscowości Dwikozy, w krótkich odstępach czasu zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z nich, 37-latek kierował volkswagenem. Podczas badania stanu trzeźwości urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. W trakcie wykonywania czynności z 37-latkiem, mundurowi zauważyli kolejnego kierowcę, którego tor jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Okazało się, że 30-latek, który prowadził Iveco miał niemal promil alkoholu w swoim organizmie. Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 48 -latek, który na terenie gminy Koprzywnica kierował rowerem mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

W sobotnie popołudnie mundurowi na terenie Łoniowa zatrzymali 32 -latka, który prowadził osobowego mercedesa mając w organizmie niemal promil alkoholu, dodatkowo pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez policjantów nie chciał się zatrzymać. Ostatecznie po krótkim pościgu trafił w ręce funkcjonariuszy.

Rekordzistą okazał się 33 -latek, który w sobotę w Sandomierzu mając niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie wjechał osobowym fiatem w drzewo.

Wszyscy amatorzy jazdy na „podwójnym gazie” za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem, który za tego typu przestępstwo może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021