W Sandomierzu

Piękny gest Katarzyny Dudek 

Piękny gest Katarzyny Dudek 

2 tys. zł to kwota jaką Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym i zwyciężczyni   kategorii „Open” podczas Mistrzostw Świata ,,World Fitness Championships” przekazała na rzecz sandomierskiego schroniska.

Te pieniądze to nagroda jaką Katarzyna otrzymała od Burmistrza Miasta Sandomierza Marka Bronkowskiego podczas  XXXIII sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, że Katarzyna Dudek jest zawodniczką Ludowego Klubu Sportowego w Sandomierzu, którego założycielem i prezesem jest Kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej Karol Bury.

Uroczyste spotkanie odbyło się 23 listopada w Ratuszu Miejskim. Przewodniczący Rady Miasta oraz Burmistrz Sandomierza wręczyli mistrzyni kwiaty i nagrody, a jej trenerowi, Waldemarowi Gnatowskiemu wielkie podziękowania za trud jaki włożył w przygotowanie Kasi. Karol Bury złożył na jej ręce kosz z białymi i czerwonymi różami, które symbolizowały flagę narodową. Zarówno Kasztelan jak i mistrzyni nie kryli wzruszenia.

– Bardzo się cieszę, że dane mi było doczekać takiego momentu, kiedy moje osiągnięcia zasłużyły na uwagę. W tak uroczystych okolicznościach przyjmuję od państwa gratulacje, czekałam na ten moment dwa lata. W ubiegłym roku zdobyłam podwójne złoto na Mistrzostwach Polski. Przykre było, że wtedy nikt nie zwrócił uwagi na mój sukces. Ubolewam też nad tym, że miasto miało do tej pory tak mały udział w moich osiągnięciach, a nawet podcinało mi skrzydła. Reprezentowałam swój Klub LKS Sandomierz na arenie międzynarodowej w wielu imprezach, a nasze klubowe finanse są cięte do granic możliwości. Pragnę zaznaczyć, że nie działa to motywująco na obecnych i przyszłych zawodników. Wręcz przeciwnie, odejmuje to energię i gasi zapał do reprezentacji tak pięknego miasta, jakim jest Sandomierz. Może nie mieszkam w Sandomierzu, co było mi swego czasu zarzucane ale urodziłam się tu i czuje się sandomierzanką. Z honorem i sukcesami reprezentuję miasto zarówno w kraju jak i za granicą. W kontekście mojej solidarności z Sandomierzem, który reprezentuję, przekazuję moją nagrodę dla sandomierskiego schroniska dla zwierząt – powiedziała Katarzyna Dudek, Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym.

Mistrzostwa Świata ,,World Fitness Championships” odbyły się w dniach 12-13 listopada w Białymstoku. Katarzyna reprezentowała przede wszystkim Polskę, ale w duchu także Sandomierz i swój klub.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

27 par świętowało Złote Gody w Sandomierzu

tsa24.com19 lutego 2021
Burmistrz janusz Stasiak

Zastępca burmistrza o gospodarce odpadami po wyroku

tsa24.com18 lutego 2021

Szczepienia przeciw meningokokom w Gminie Sandomierz

tsa24.com18 lutego 2021