W Sandomierzu

Piękny gest Katarzyny Dudek 

Piękny gest Katarzyny Dudek 

2 tys. zł to kwota jaką Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym i zwyciężczyni   kategorii „Open” podczas Mistrzostw Świata ,,World Fitness Championships” przekazała na rzecz sandomierskiego schroniska.

Te pieniądze to nagroda jaką Katarzyna otrzymała od Burmistrza Miasta Sandomierza Marka Bronkowskiego podczas  XXXIII sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, że Katarzyna Dudek jest zawodniczką Ludowego Klubu Sportowego w Sandomierzu, którego założycielem i prezesem jest Kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej Karol Bury.

Uroczyste spotkanie odbyło się 23 listopada w Ratuszu Miejskim. Przewodniczący Rady Miasta oraz Burmistrz Sandomierza wręczyli mistrzyni kwiaty i nagrody, a jej trenerowi, Waldemarowi Gnatowskiemu wielkie podziękowania za trud jaki włożył w przygotowanie Kasi. Karol Bury złożył na jej ręce kosz z białymi i czerwonymi różami, które symbolizowały flagę narodową. Zarówno Kasztelan jak i mistrzyni nie kryli wzruszenia.

– Bardzo się cieszę, że dane mi było doczekać takiego momentu, kiedy moje osiągnięcia zasłużyły na uwagę. W tak uroczystych okolicznościach przyjmuję od państwa gratulacje, czekałam na ten moment dwa lata. W ubiegłym roku zdobyłam podwójne złoto na Mistrzostwach Polski. Przykre było, że wtedy nikt nie zwrócił uwagi na mój sukces. Ubolewam też nad tym, że miasto miało do tej pory tak mały udział w moich osiągnięciach, a nawet podcinało mi skrzydła. Reprezentowałam swój Klub LKS Sandomierz na arenie międzynarodowej w wielu imprezach, a nasze klubowe finanse są cięte do granic możliwości. Pragnę zaznaczyć, że nie działa to motywująco na obecnych i przyszłych zawodników. Wręcz przeciwnie, odejmuje to energię i gasi zapał do reprezentacji tak pięknego miasta, jakim jest Sandomierz. Może nie mieszkam w Sandomierzu, co było mi swego czasu zarzucane ale urodziłam się tu i czuje się sandomierzanką. Z honorem i sukcesami reprezentuję miasto zarówno w kraju jak i za granicą. W kontekście mojej solidarności z Sandomierzem, który reprezentuję, przekazuję moją nagrodę dla sandomierskiego schroniska dla zwierząt – powiedziała Katarzyna Dudek, Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym.

Mistrzostwa Świata ,,World Fitness Championships” odbyły się w dniach 12-13 listopada w Białymstoku. Katarzyna reprezentowała przede wszystkim Polskę, ale w duchu także Sandomierz i swój klub.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021