Fotorelacje

Pielgrzymi na dwóch kółkach

Pielgrzymi na dwóch kółkach

Siódma Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa ruszyła szlakiem „Madonny wschodniego pogranicza”.

Na trasę wyruszyło 55 dwukołowych pielgrzymów, by w siedem dni pokonać ponad 800 km i odwiedzić największe sanktuaria maryjne wschodniej Polski.

Po rannej odprawie technicznej na seminaryjnym placu pielgrzymi modlili się o dobrą podróż w kościele św. Michała Archanioła rowerowi pątnicy otrzymali błogosławieństwo na czas podróży. Pielgrzymom życzono, aby podróż, wspólne przebywanie i ponoszenie trudów było czasem zacieśnienia wzajemnych relacji oraz umocnienia osobistej wiary.

– Mamy do pokonania ponad 800 km w ciągu sześciu dni oraz jeden dzień przewidziany jest na odpoczynek. Podczas tegorocznej trasy zrobiły wielką pętlę odwiedzając po drodze maryjne sanktuaria wschodniego pogranicza Polski w tym: Matkę Bożą Jackową w Przemyślu, sanktuarium maryjne w Wielkichoczach, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie, staniemy przed obliczem Matki Bożej Chełmskiej i Loretańskiej w Gołąbie – poinformował ks. Jan Wilk, jeden z organizatorów pielgrzymki.

– Ja jadę już po raz kolejny, ten czas jest dla mnie okazją poznania wspaniałego dziedzictwa duchowego naszej ojczyzny i zobaczenia często zapomnianych miejsc, które sprzyjają modlitwie i zadumie. Dla wielu z nas są to rekolekcje w drodze, gdzie przez wysiłek, indywidualną modlitwę oraz doświadczenie wspólnoty wspaniałych ludzi naprawdę zbliżamy się do Boga – podkreślał jeden z uczestników.
– Jedziemy już siódmy raz. Przybywa nam lat, mam tez na myśli wiek pielgrzymki. Jednak za każdym kolejnym razem jest inaczej. Odczuwam, że ta pielgrzymka również przyniesie tego doświadczenie. Są starzy pielgrzymi – ci od samego początku, ale i nowe osoby jak Basia i Adam i Jakub, to nasza pielgrzymkowa młodzież – podkreślał jeden z pielgrzymów.

Pierwszego dnia rowerowi pątnicy dotarli do Żołyni w Archidiecezji Przemyskiej.
Drugiego dnia pielgrzymi zawitali do Markowej. Odwiedzili Muzeum Polaków ratujących i poznali historię rodziny Ulmów, którzy ofiarą życia przypłacili pomoc Żydom w czasie okupacji hitlerowskiej. – W Jarosławiu zgromadziliśmy się w świątyni grekokatolickiej przed ikoną Matki Bożej Bramy Miłosierdzia gdzie w modlitwie i Koronce do Bożego Miłosierdzia prosiliśmy o miłosierdzie dla nas i całego świata. Następnie nasze ścieżki rowerowe zaprowadziły nas w kolejne miejsce poświęcone Matce Bożej, do Sanktuarium Matki Bożej w Chłopicach. Tego dnia pielgrzymowanie zakończyliśmy w katedrze przemyskiej u stóp Matki Bożej Jackowej i przy relikwiach błogosławionego Jana Balickiego – wspominają Joanna i Jan, uczestnicy pielgrzymki.

Pielgrzymi planują powrót do Sandomierza 2 lipca.

źródło: Diecezja Sandomierska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019