Kronika Policyjna

Pieniądze włożył do kosza na śmieci bo kazał mu „policjant”

Pieniądze włożył do kosza na śmieci bo kazał mu „policjant”

Pomimo licznych akcji informacyjnych i apeli Policji w dalszym ciągu zdarzają się przypadki oszustw ,,na policjanta’’. Wczoraj do jednego z mieszkańców Sandomierza zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przebiegłość oszusta wzbudziła zaufanie 82 latka, który po wypłacie z banku 20 000 złotych włożył je do pobliskiego kosza na śmieci, a następnie udał się do najbliższej jednostki Policji – dokładnie tak jak polecił ,,fałszywy’’ policjant.

Wczoraj około 14:20 do jednej z mieszkanek Sandomierza zadzwonił telefon w którym mężczyzna podający się za policjanta pytał dlaczego ,,nie zgłosiła się na posterunek” w sprawie rachunku bankowego, który jest zagrożony. Kobieta oświadczyła, że rachunek ma mąż i to z nim oszust prowadził dalszą rozmowę. Zapytał czy chce nawiązać współpracę z Policją i pomóc w schwytaniu groźnych przestępców wyłudzających pieniądze. Mężczyzna kierowany dobrymi intencjami wypłacił z banku oszczędności swojego życia w kwocie 20 000 złotych a następnie przekonany, że działa w dobrej wierze włożył je do kosza na śmieci na jednej z sandomierskich ulic. 82-latek cały czas utrzymywał kontakt telefoniczny ze sprawcą, a po zakończeniu rozmowy udał się do najbliższego posterunku gdyż tak polecił mu oszust. Pomimo szybko podjętych policyjnych działań nie udało się odzyskać pieniędzy.

Jeżeli otrzymasz telefon, w którym ktoś prosi Cię o przekazanie pieniędzy – NIE RÓB TEGO ! Skontaktuj się ze swoimi bliskimi lub najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

źródło: KPP Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021