Kronika Policyjna

Pijany odjechał z miejsca wypadku

Pijany odjechał z miejsca wypadku

Wczoraj w miejscowości Złota w gminie Samborzec doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów. Sprawca zbiegł z miejsca licząc, że uniknie odpowiedzialności. Został zatrzymany przez sandomierskich funkcjonariuszy. Okazało się że 35-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj tuż po godzinie 19:00 oficer dyżurny sandomierskiej policji otrzymał zgłoszenie, o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Złota. Natychmiast we wskazane miejsce udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem marki ford najechał na tył poprzedzającego go daewoo matiza, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia daewoo zostało przemieszczone na przeciwległy pas ruchu wprost pod jadący z przeciwka samochód marki bmw. Do szpitala trafiło 4 osoby, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego kierowcę forda, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za czyny, których się dopuścił odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem pod działaniem alkoholu musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Apelujemy !
Zachowaj zdrowy rozsądek, nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu. Będąc nietrzeźwy zagrażasz nie tylko sobie ale i innym uczestnikom ruchu drogowego !

źródło: KWP Kielce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021