Bez kategorii

Pilnie ! Poszukiwani wolontariusze, którzy mogą wesprzeć rodziców Bartusia

Pilnie ! Poszukiwani wolontariusze, którzy mogą wesprzeć rodziców Bartusia

Największa od lat w regionie świętokrzyskim charytatywna zbiórka pieniędzy na leczenie Bartusia Przychodzkiego nabiera tempa. Coraz więcej osób dołącza się do akcji #9milionówserc dla Bartusia wpłacając drobne kwoty na konto zbiórki, a jej organizatorzy, którzy wspierają charytatywnie rodziców Bartusia, przygotowują się właśnie do wielkiej zbiórki na ulicach Sandomierza. Na prowadzonym na portalu Facebook blogu Bartusia poszukiwani są wolontariusze, którzy mogą wesprzeć prowadzone działania i wyjść razem z rodzicami Bartusia z puszkami w majówkę na sandomierskie ulice, by spakować kolejną walizkę z milionem dla ich syna. Bez pomocy dodatkowych osób to się może nie udać.
Przypominamy, że potrzeba zebrać ponad 9 milionów złotych na najdroższy lek świata, który powstrzyma rozwój choroby Bartusia. Chłopiec cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. To choroba, która odbiera stopniowo sprawność, może doprowadzić do trwałej niepełnosprawności, a także zaburzeń oddychania i śmierci. Jest on codziennie rehabilitowany zarówno pod okiem specjalistów, jak i w domu. Dla dziecka to bardzo trudne ćwiczenia, okupione bólem, płaczem i strachem. Jego szansą jest kosztowna, nowoczesna terapia genowa, która polega na zastąpieniu uszkodzonego genu jego sprawnie działającą kopią. Może ona skutecznie powstrzymać raz na zawsze postęp choroby.
Dotychczas zebrano niewiele ponad 1,5 mln złotych. Akcję #9milionówserc dla Bartusia wspierają lokalni samorządowcy m.in. Burmistrza Sandomierza Marcin Marzec, Starosta Powiatu Sandomierskiego Marcin Piwnik oraz Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Poparli ją również znani sandomierscy sportowcy – Karol Bielecki i Karolina Kołeczek podarowując na licytacje dla Bartusia fanty ze swoimi autografami oraz liczne lokalne organizacje, szkoły i przedszkola, które z własnej inicjatywy organizują różne kiermasze i internetowe wyzwania, dzięki którym rośnie kwota na koncie zbiórki. Rodzice Bartusia mają nadzieję, że dołączą do niej również władze i mieszkańcy sąsiedniego Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Mielca i Kielc. Tylko łącząc siły i zbierając wokół akcji miliony osób uda się uratować Bartusia.
Chętni do udziału w zbiórce pieniędzy dla Bartusia wolontariusze proszeni są o kontakt mejlowy z organizatorami akcji #9milionówserc dla Bartusia – email: przychodzkibartlomiej@gmail.com
Wpłat dla Bartusia można dokonywać bezpośrednio poprzez internet na stronach www.siepomaga.pl/9milionowserc oraz www.siepomaga.pl/bartus-sma.
Więcej informacji o zbiórce można znaleźć na Bartusiowym blogu na portalu Facebook – Bartuś Przychodzki kontra SMA, a także na grupie Kibiców Bartka, gdzie prowadzone są licytacje charytatywne: Facebook – Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje.
Dodatkowe informacje o Bartusiu Przychodzkim:
Bartuś Przychodzki urodził się 22 października 2020 r jako wcześniak z powodu cukrzycy ciążowej i od początku jego życie było zagrożone. Później stwierdzono hipoglikemię. W wieku trzech miesięcy rodzice, zauważyli, że nie rozwija się on tak jak jego rówieśnicy – nie podnosi głowy ani nóżek i w pewnym sensie przelewa się przez ręce. Na początku lutego wykonano szczegółowe badania, których wynik wskazał na brak obecności eksonów 7 i 8 kopii genu SMN 1 oraz brak kopii genu SMN1, co potwierdziło rozpoznanie rdzeniowego zaniku mięśni u dziecka.
Źródło Sandomierz- Królewskie Miasto 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

tsa24.com30 września 2021

Szpital w Sandomierzu – „Całkowity zakaz odwiedzin”

tsa24.com20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

tsa24.com13 września 2021

„Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021

Sukces matematyczny na szczeblu międzynarodowym Julii i Krystiana

tsa24.com15 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

tsa24.com27 maja 2021

Zagłosuj na podwórko NIVEA w Sandomierzu

tsa24.com25 maja 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

tsa24.com28 kwietnia 2021