W powiecie

PiS-Pomoc i Splendor.

PiS-Pomoc i Splendor.

 

Jak znamy polityków to jesteśmy przekonani, iż każde ich działanie nie jest robione pod publiczkę tylko z chęci niesienia pomocy drugiej osobie, osobie słabszej osobie, która potrzebuję w danej chwili pomocy. Ostatnie tygodnie w Polsce to walka z wielkim zagrożeniem jakim jest Korona wirus. Pomysł  Prawa i Sprawiedliwości, aby w tym czasie pomagać ludziom, którzy ukończyli 60 lat jest godny pochwalenia i zauważenie, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a te szczegóły są dla partii Jarosława Kaczyńskiego druzgocące. Otóż Szef struktur partii w województwie świętokrzyskim ogłosił, iż owymi szczęśliwcami, którzy dostarczą pomoc dla osób potrzebujących będzie między innymi Marszałek województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Starosta Konecki Grzegorz Piec, Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Starosta Staszowski Józef Żółciak, brat wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, Krzysztof Koniusz oraz radni miejscy i działacze PiS-u w województwie.

Więc podzwoniliśmy po osobach, które poseł Lipiec pięknie w grafikach na swoim FB  przedstawił i wyszło na to, że to czysta partyzantka, a niektórzy, że „szczęśliwców” nawet nie wiedzą czym mają się zajmować.”.

„ To nie jest sytuacja gdzie mamy już wszystko opracowane i w razie ” w „ wszystko załatwimy, będziemy się starali pomóc. Jeżeli będą przypadki, że ktoś będzie wymagał pomocy, to są od tego ośrodki pomocy społecznej, wójtowie i  burmistrzowie. Jak będzie zgłoszenie to burmistrz  czy wójt przez służby sobie podległe udzieli pomocy, nikt z nas nie będzie chodził  po domach.”.

Czyli jak będzie taka potrzeba to zakupy da Pan radę dostarczyć jakąś wodę, pieczywo  i nabiał?

„Nie, nie, nie  nikt takich rzeczy robił nie będzie, samo zgłoszenie i pokierowanie sprawą jest już pomocą, generalnie wszyscy musimy sobie pomagać.

Mówi mi jeden z rozmówców i powiem uczciwie nijak się to ma to wpisu posła Lipca, drugi rozmówca mówi natomiast tak.

„Czy to dziś Pan potrzebuje, bo to jest  wszystko nie zorganizowane , ale za parę dni już będziemy mogli pomóc, to ja radnych pogonie z naszej gminy i pomogą, proszę tylko, aby kwota była odliczona”.

I w końcu dzwonimy do marszałka Województwa Andrzeja Bętkowskiego z niedowierzaniem pytamy Panie marszałku czy Pan to Pan?

„Tak, ja to ja,  możemy to koordynować, my to dopiero ustalamy, ja już dziś pierwszy uczynek dobry zrobiłem byłem u swojej mamy i zakupy dostarczyłem.

Panie Marszałku twardo dopytujemy, czy nie uważa Pan, że tę akcję ktoś po prostu  sp… …., wybieg przed szereg chcąc zaistnieć w mediach?

„Skoro pan redaktor zadzwonił, a ja odebrałem to akcja ma sens, ale muszę dopytać ile Pan redaktor ma lat?”.

Tylko 40 i używam głowy do oceny tej sytuacji ” odpowiadam.

„My nie będziemy udawać się do burmistrzów i wójtów tylko w swoim zakresie w moim powiecie to zrobimy. Ja nie chciałbym robić problemów z tego tematu, ale muszę przyznać, że zapotrzebowanie nie jest duże.

Panie marszałku idea słuszna, ale droga obrana przez posła Lipca karkołomna i mamy nadzieje, że marszałek nie będzie miał do nas pretensji, iż opiszemy tę kompromitującą sytuację?

„Są inne sprawy, które tutaj bardziej absorbują………… znaczy, za które mógłbym się obrazić” poprawił się marszałek.

I w tej właśnie chwili marszałek przyznał, że jednak ma na głowie ważniejsze tematy niż  akcja posła Lipca.

Dla nas również dużą niespodzianką jest brak na liście „szczęśliwców”. Posła Marka Kwitka, który jako przedstawiciel naszego powiatu powinien być doceniony, bo jak wiadomo nie od dziś, brak fotki na FB z Posłem Lipcem to dzień stracony dla posła Kwitka.

GRZEGORZ PONIEDZIELSKI.

 

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021