Kronika Policyjna

Po trupach do celu…….?

Po trupach do celu…….?

Gdy kilka lat temu w porannej audycji „Poranny WF w Radiu Eska ” Michał Figurski i Kuba Wojewódzki nagrali ten kawałek „Po trupach do celu-Każdy chce leżeć na Wawelu” w życiu nam do głowy nie przyszło, że będzie można jak z kalki odtworzyć za kilka lat polityczne życie Sandomierza. Napisaliśmy ostatnio, że dwaj radni nie będąc na sesji rady miasta, udali się kilka godzin później na spotkanie klubu PiS, aby zrobić sobie fotkę z posłem Kwitkiem i odtrąbić sukces zbierania podpisów.Burmistrz nie robił z tego jakiegoś większego problemu, natomiast starosta sandomierski Marcin Piwnik jak stary lis polityczny wyczuł, iż w takiej sytuacji można sobie poużywać po pośle, bo jak wiemy w Walentynki panowie sobie czekoladek nie wysyłają.

 

Więc na swoim FB opublikował wpis, w którym wypłakuje się i żali -jak dziecko któremu zabrano zabawki- że gdy była potrzeba pomoc to poseł nie odbierał od niego telefonu. Panie starosto czy pan uważa, że mieszkańcy powiatu są idiotami? Ciemną masą ? Bo to pan kilkanaście dni temu chwalił się, że była wojewoda Agata Wojtyszek PiS, pomogła panu “ogarnąć” dofinansowanie na Collegium Gostomianum? Trzeba było dzwonić ! Była wojewoda naszym zdaniem ma większe możliwości niż szeregowy poseł Kwitek. A może starosta dzwonił do kolegów z własnej partii, ale oni również nie pomógł ? A Marzena Okła-Drewnowicz bywa często w starostwie i starosta ma do niej komórkę również nie odebrała? Chyba nie chce nam starosta powiedzieć, że nikt nie odbiera od niego telefonu co by oznaczało w żargonie politycznym, że jest…… sami sobie dodajcie.

Wirus propagandy? Nie Oni kochają kamery

A już całkowicie kompromitujące są słowa starosty na temat konferencji , przecież to starosta zwołuje sztaby ,robi konferencje lata po mediach, wydaje na to po kilkadziesiąt tysięcy złotych  i robi z siebie obrońcę narodu , a powinien to raz dziennie zrobić co najwyżej dyrektor szpitala, bo jak wiadomo im więcej ludzi w jednym miejscu tym większe ryzyko zarażenie. Nie chce nam się również wierzyć, że starosta nie ma zaufania do dyrektora szpitala , bo płacą co miesiąc 25 tysięcy panu dyrektorowi starosta potwierdza, że zaufanie ma, ale również przynależność partyjna do  PSLu to zaufanie tylko wzmacnia.To, że poseł Kwitek jest jedynym parlamentarzystą w naszym powiecie to również efekt przedwyborczych knuć starosty.

Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu starosta zostanie trochę w domu ochłonie i przemyśli swoje postępowanie, bo tragedią będzie dla nas wszystkich, jeśli się okaże, że politycy ponad wszystko stawiają promocję własnych osób w mediach, a nie pomoc mieszkańcom.  Czy wstydem dla starosty nie będzie jak do, potocznego użytku wejdzie “koronopiwnikus ” dokładnie tak jak tupolewizm?

Grzegorz Poniedzielski

 

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Uczony

    22 marca 2020 at 12:46

    Brawo ktoś w końcu prawde napisał, a nie lanserka. Brawo

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Podpalacz odpowie za swój czyn

tsa24.com16 września 2020

Sezon zbierania grzybów – zastosuj kilka ważnych zasad

tsa24.com14 września 2020

W miniony weekend było zdecydowanie za szybko

tsa24.com14 września 2020

Kierowca BMW pędził 132 km/h w obszarze zabudowanym

tsa24.com10 września 2020

Dwa zderzenia w powiecie na drodze krajowej nr 9

tsa24.com10 września 2020
detektyw

Czy wiesz, jakie masz prawa podczas przeszukania twojego mieszkania ?

tsa24.com8 września 2020

Szybkość za kierownica – kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com31 sierpnia 2020

“Znalezione nie kradzione ” – Czy wiesz, że jest karalne ?

tsa24.com31 sierpnia 2020

Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji

tsa24.com28 sierpnia 2020