Kronika Policyjna

Po trupach do celu…….?

Po trupach do celu…….?

Gdy kilka lat temu w porannej audycji „Poranny WF w Radiu Eska ” Michał Figurski i Kuba Wojewódzki nagrali ten kawałek „Po trupach do celu-Każdy chce leżeć na Wawelu” w życiu nam do głowy nie przyszło, że będzie można jak z kalki odtworzyć za kilka lat polityczne życie Sandomierza. Napisaliśmy ostatnio, że dwaj radni nie będąc na sesji rady miasta, udali się kilka godzin później na spotkanie klubu PiS, aby zrobić sobie fotkę z posłem Kwitkiem i odtrąbić sukces zbierania podpisów.Burmistrz nie robił z tego jakiegoś większego problemu, natomiast starosta sandomierski Marcin Piwnik jak stary lis polityczny wyczuł, iż w takiej sytuacji można sobie poużywać po pośle, bo jak wiemy w Walentynki panowie sobie czekoladek nie wysyłają.

 

Więc na swoim FB opublikował wpis, w którym wypłakuje się i żali -jak dziecko któremu zabrano zabawki- że gdy była potrzeba pomoc to poseł nie odbierał od niego telefonu. Panie starosto czy pan uważa, że mieszkańcy powiatu są idiotami? Ciemną masą ? Bo to pan kilkanaście dni temu chwalił się, że była wojewoda Agata Wojtyszek PiS, pomogła panu “ogarnąć” dofinansowanie na Collegium Gostomianum? Trzeba było dzwonić ! Była wojewoda naszym zdaniem ma większe możliwości niż szeregowy poseł Kwitek. A może starosta dzwonił do kolegów z własnej partii, ale oni również nie pomógł ? A Marzena Okła-Drewnowicz bywa często w starostwie i starosta ma do niej komórkę również nie odebrała? Chyba nie chce nam starosta powiedzieć, że nikt nie odbiera od niego telefonu co by oznaczało w żargonie politycznym, że jest…… sami sobie dodajcie.

Wirus propagandy? Nie Oni kochają kamery

A już całkowicie kompromitujące są słowa starosty na temat konferencji , przecież to starosta zwołuje sztaby ,robi konferencje lata po mediach, wydaje na to po kilkadziesiąt tysięcy złotych  i robi z siebie obrońcę narodu , a powinien to raz dziennie zrobić co najwyżej dyrektor szpitala, bo jak wiadomo im więcej ludzi w jednym miejscu tym większe ryzyko zarażenie. Nie chce nam się również wierzyć, że starosta nie ma zaufania do dyrektora szpitala , bo płacą co miesiąc 25 tysięcy panu dyrektorowi starosta potwierdza, że zaufanie ma, ale również przynależność partyjna do  PSLu to zaufanie tylko wzmacnia.To, że poseł Kwitek jest jedynym parlamentarzystą w naszym powiecie to również efekt przedwyborczych knuć starosty.

Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu starosta zostanie trochę w domu ochłonie i przemyśli swoje postępowanie, bo tragedią będzie dla nas wszystkich, jeśli się okaże, że politycy ponad wszystko stawiają promocję własnych osób w mediach, a nie pomoc mieszkańcom.  Czy wstydem dla starosty nie będzie jak do, potocznego użytku wejdzie “koronopiwnikus ” dokładnie tak jak tupolewizm?

Grzegorz Poniedzielski

 

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020