kultura i rozrywka

Pobiegnij „Tropem Wilczym” – ostatnia szansa

Pobiegnij „Tropem Wilczym” – ostatnia szansa

1963 metrów tyle dokładnie wynosi dystans biegu „tropem wilczym”, który symbolizuję datę śmierci ostatniego „Wyklętego” żołnierza, sierżanta Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Start odbędzie się 28 lutego o godz. 12:00 z parku spod wieży ciśnień, a meta przy armatach na podwalu dolnym w Sandomierzu. 

W tym roku organizatorzy przygotowali dwa dystanse na wspomniane już 1963 m oraz 5 km. Start drugiego biegu rozpocznie się o 12:05 i będzie podwójną pentlą, która przebiegnie praktycznie tą samą trasą co krótszy. Biegacze w chwili rejestracji od razu decydują na jakim dystansie chcą wziąć udział. Uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Polski oraz promocja Miasta Sandomierza jako przyjaznego dla biegaczy są najważniejszymi celami organizowanego biegu.

wiczy trop

– Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, czyli koszulkę z podobizną jednego z 8 żołnierzy wyklętych oraz pamiątkowy medal. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby upominki były ciekawe. W porównaniu z innymi tego typu biegami, ten organizowany przez nas jest bezpłatny- poinformował Przemysław Gołębiewski, koordynator biegu.

Rejestracji można dokonać do czwartku 25 lutego za pomocą strony internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu lub przez https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php… . W chwili obecnej zaresjetrowało się ponad 120 osób na 200 możliwych. W ubiegłej edycji biegu najmłodszy uczestnik miał 6 miesięcy a najstarszy ponad 60 lat.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021