W Sandomierzu

Podziękowanie za godną do naśladowania postawę

Podziękowanie za godną do naśladowania postawę

Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz Wojciech Czerwiec przewodniczący Rady Miasta Sandomierza w imieniu swoim, rady miasta oraz mieszkańców podziękowali dwóm paniom – pracownikom socjalnym z Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Wyrazy uznania zostały przekazane podczas VII Sesji Rady Miasta, która miała miejsce w czwartek 25 kwietnia br.,

Ewa Dziurzyńska i Małgorzata Nowak 28 lutego br., uratowały życie i zdrowie podopiecznej OPS. Pracownicy socjalni udali się miejsca zamieszkania podopiecznej celem odwiedzenia i sprawdzenia warunków bytowych. W miejscu zamieszkania nie zastały nikogo, nikt nie otworzył drzwi. Podczas kontaktu telefonicznego z członkiem rodziny ustalono, że podopieczna już kilka dni nie pojawiała się u rodziny, nie kontaktowała się z nią, nie wskazała również innych miejsc, gdzie ewentualnie może przebywać. Pracownicy socjalni udali się ponownie do miejsca zamieszkania podopiecznej, gdzie rozpytano sąsiadów i ustalono, że nikt od kilku dni nie widział podopiecznej, nikt nie widział również, gdzie ewentualnie może przebywać. Po rozważeniu wszystkich okoliczności, wykluczeniu możliwości przebywania w szpitalu i w przychodni rodzinnej, panie podjęły decyzję o zawiadomieniu straży pożarnej i innych służb ratowniczych. Po przyjeździe na miejsce grup ratowniczych i wspólnym przeanalizowaniu sytuacji, zapadła decyzja o dostaniu się do mieszkania drogą siłowego wejścia. Po otworzeniu drzwi okazało się, że podopieczna znajduje się w środku mieszkania w stanie psychofizycznym uniemożliwiającym kontakt logiczny z drugą osobą: nie poznawała osób, nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa, mówiła niewyraźnie, była słaba. Ratownicy medyczni udzielili niezbędnej pomocy i przewieźli podopieczną do SOR.

– Kieruję wyrazy największego szacunku za wykazanie się niezwykle szlachetną i heroiczną postawą w celu ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Dynamiczne działanie i trafne decyzje Pań przyczyniły się do szybkiej interwencji odpowiednich służb. Co za tym idzie, osoba znajdująca się na granicy życia, otrzymała niezbędną pomoc. Cieszę się, że Panie jako pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu wykazały się empatią godną naśladowania. Spełniły Panie swój obowiązek w stopniu znacząco wybiegającym poza przeciętność – mówił burmistrz Marcin Marzec.

ura-3557ura-3554ura-3550

Źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

“Maroko i Góry Atlas” – Spotkanie podróżnicze

tsa24.com21 października 2020
koronawirus

Koronawirus – Sytuacja epidemiologiczna na 21 X

tsa24.com21 października 2020

Prace i zagospodarowanie w Parku Miejskim w Sandomierzu

tsa24.com21 października 2020

Bohater z Sandomierza.

tsa24.com20 października 2020

Uwaga Cyber-przestępczość! Fałszywe i niebezpieczne e-maile

tsa24.com20 października 2020

450.rocznica Zgody Sandomierskiej w dokumencie historycznym w TV

tsa24.com20 października 2020
koronawirus

Koronawirus – Sytuacja epidemiologiczna na dzień 20 X

tsa24.com20 października 2020

Medale sandomierskich karateków

tsa24.com19 października 2020

Ojciec Mateusz w Sulisławicach, zapraszamy przed TV

tsa24.com19 października 2020