Kronika Policyjna

Policja reaguje- Wysokie mandaty

Policja reaguje- Wysokie mandaty

Niestety policjanci napotykają sytuacje, gdzie niektórzy nie przestrzegają kilku prostych i elementarnych zasad obowiązujących podczas epidemii. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych, widmo zakażenia się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. Czy ta perspektywa nie przekonuje do pozostaniu w domu? To nie czas spotkań towarzyskich! Zadbaj o siebie i bliskich! W niektórych działaniach wspomagają nas wojska obrony terytorialnej, strażnicy miejscy oraz inne służby.

Epidemia trwa! A w związku z tą sytuacją mamy pewne ograniczenia. Musimy ich przestrzegać! Świętokrzyscy policjanci każdego dnia kontrolują kilka tysięcy osób poddanych kwarantannie. Na ulicach, nasze patrole sprawdzają przestrzeganie zasad obowiązujących od niedawna. Dotyczy to przemieszczania się, korzystania z transportu, robienia zakupów i kilku innych sfer życia.

Pamiętajmy, że to nie jest czas na rekreację w parkach i spotkania towarzyskie. To czas, kiedy powinniśmy zadbać o zdrowie i życie!

Niestety w ciągu ostatniej doby policjanci spotkali się podczas służby z lekceważeniem zasad. Grupka mężczyzn pod sklepem, którzy organizują sobie spotkanie towarzyskie z alkoholem w tle. Dwaj mężczyźni, którzy oddalają się z miejsca kwarantanny. Inni postanawiają sami skrócić jej czas. Luźne rozmowy w kolejce przed apteką, bez przestrzegania jakichkolwiek zasad. Te i inne przykłady świadczą niestety o lekceważeniu zagrożenia. Policja zdecydowanie reaguje na takie zachowania, dlatego też te interwencje kończą się najczęściej na karaniu. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych, widmo zakażenia się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem… Zostań w domu!

 

KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Obowiązkowe wyposażenie roweru

tsa24.com29 maja 2020

Wirtualne szkolenie na “pierwsze prawo jazdy”

tsa24.com27 maja 2020

Szczęśliwy finał poszukiwań 92- latki

tsa24.com27 maja 2020
akta-prokuratura-dochodznie

Usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami

tsa24.com25 maja 2020

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com18 maja 2020

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

tsa24.com15 maja 2020

“Kaskadowy pomiar prędkości ” – maj 2020

tsa24.com13 maja 2020

Weekend na drogach powiatu sandomierskiego

tsa24.com12 maja 2020
dachowanie renault

Dachowanie samochodu w gminie Wilczyce

tsa24.com11 maja 2020