Kronika Policyjna

Policja reaguje- Wysokie mandaty

Policja reaguje- Wysokie mandaty

Niestety policjanci napotykają sytuacje, gdzie niektórzy nie przestrzegają kilku prostych i elementarnych zasad obowiązujących podczas epidemii. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych, widmo zakażenia się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. Czy ta perspektywa nie przekonuje do pozostaniu w domu? To nie czas spotkań towarzyskich! Zadbaj o siebie i bliskich! W niektórych działaniach wspomagają nas wojska obrony terytorialnej, strażnicy miejscy oraz inne służby.

Epidemia trwa! A w związku z tą sytuacją mamy pewne ograniczenia. Musimy ich przestrzegać! Świętokrzyscy policjanci każdego dnia kontrolują kilka tysięcy osób poddanych kwarantannie. Na ulicach, nasze patrole sprawdzają przestrzeganie zasad obowiązujących od niedawna. Dotyczy to przemieszczania się, korzystania z transportu, robienia zakupów i kilku innych sfer życia.

Pamiętajmy, że to nie jest czas na rekreację w parkach i spotkania towarzyskie. To czas, kiedy powinniśmy zadbać o zdrowie i życie!

Niestety w ciągu ostatniej doby policjanci spotkali się podczas służby z lekceważeniem zasad. Grupka mężczyzn pod sklepem, którzy organizują sobie spotkanie towarzyskie z alkoholem w tle. Dwaj mężczyźni, którzy oddalają się z miejsca kwarantanny. Inni postanawiają sami skrócić jej czas. Luźne rozmowy w kolejce przed apteką, bez przestrzegania jakichkolwiek zasad. Te i inne przykłady świadczą niestety o lekceważeniu zagrożenia. Policja zdecydowanie reaguje na takie zachowania, dlatego też te interwencje kończą się najczęściej na karaniu. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych, widmo zakażenia się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem… Zostań w domu!

 

KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021