Kronika Policyjna

Policja reaguje- Wysokie mandaty

Policja reaguje- Wysokie mandaty

Niestety policjanci napotykają sytuacje, gdzie niektórzy nie przestrzegają kilku prostych i elementarnych zasad obowiązujących podczas epidemii. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych, widmo zakażenia się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. Czy ta perspektywa nie przekonuje do pozostaniu w domu? To nie czas spotkań towarzyskich! Zadbaj o siebie i bliskich! W niektórych działaniach wspomagają nas wojska obrony terytorialnej, strażnicy miejscy oraz inne służby.

Epidemia trwa! A w związku z tą sytuacją mamy pewne ograniczenia. Musimy ich przestrzegać! Świętokrzyscy policjanci każdego dnia kontrolują kilka tysięcy osób poddanych kwarantannie. Na ulicach, nasze patrole sprawdzają przestrzeganie zasad obowiązujących od niedawna. Dotyczy to przemieszczania się, korzystania z transportu, robienia zakupów i kilku innych sfer życia.

Pamiętajmy, że to nie jest czas na rekreację w parkach i spotkania towarzyskie. To czas, kiedy powinniśmy zadbać o zdrowie i życie!

Niestety w ciągu ostatniej doby policjanci spotkali się podczas służby z lekceważeniem zasad. Grupka mężczyzn pod sklepem, którzy organizują sobie spotkanie towarzyskie z alkoholem w tle. Dwaj mężczyźni, którzy oddalają się z miejsca kwarantanny. Inni postanawiają sami skrócić jej czas. Luźne rozmowy w kolejce przed apteką, bez przestrzegania jakichkolwiek zasad. Te i inne przykłady świadczą niestety o lekceważeniu zagrożenia. Policja zdecydowanie reaguje na takie zachowania, dlatego też te interwencje kończą się najczęściej na karaniu. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych, widmo zakażenia się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem… Zostań w domu!

 

KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020