Kronika Policyjna

Policja reaguje- Wysokie mandaty

Policja reaguje- Wysokie mandaty

Niestety policjanci napotykają sytuacje, gdzie niektórzy nie przestrzegają kilku prostych i elementarnych zasad obowiązujących podczas epidemii. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych, widmo zakażenia się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. Czy ta perspektywa nie przekonuje do pozostaniu w domu? To nie czas spotkań towarzyskich! Zadbaj o siebie i bliskich! W niektórych działaniach wspomagają nas wojska obrony terytorialnej, strażnicy miejscy oraz inne służby.

Epidemia trwa! A w związku z tą sytuacją mamy pewne ograniczenia. Musimy ich przestrzegać! Świętokrzyscy policjanci każdego dnia kontrolują kilka tysięcy osób poddanych kwarantannie. Na ulicach, nasze patrole sprawdzają przestrzeganie zasad obowiązujących od niedawna. Dotyczy to przemieszczania się, korzystania z transportu, robienia zakupów i kilku innych sfer życia.

Pamiętajmy, że to nie jest czas na rekreację w parkach i spotkania towarzyskie. To czas, kiedy powinniśmy zadbać o zdrowie i życie!

Niestety w ciągu ostatniej doby policjanci spotkali się podczas służby z lekceważeniem zasad. Grupka mężczyzn pod sklepem, którzy organizują sobie spotkanie towarzyskie z alkoholem w tle. Dwaj mężczyźni, którzy oddalają się z miejsca kwarantanny. Inni postanawiają sami skrócić jej czas. Luźne rozmowy w kolejce przed apteką, bez przestrzegania jakichkolwiek zasad. Te i inne przykłady świadczą niestety o lekceważeniu zagrożenia. Policja zdecydowanie reaguje na takie zachowania, dlatego też te interwencje kończą się najczęściej na karaniu. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych, widmo zakażenia się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem… Zostań w domu!

 

KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021