Kronika Policyjna

Policjanci prowadzą spotkania z młodzieżą

Policjanci prowadzą spotkania z młodzieżą

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu prowadzą spotkania kierowane do uczniów szkół średnich i gimnazjum. Prelekcje, których tematem są dopalacze, narkotyki, cyberprzemoc, handel ludźmi a także bezpieczna tożsamość. Odbywają się one w szkołach na terenie całego powiatu.

Dzisiaj po raz kolejny dzielnicowy st. post. Wojciech Bosak spotkał się z uczniami klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu. Funkcjonariusz rozmawiał z młodymi ludźmi o dopalaczach, narkotykach i cyberprzemocy.

Tego typu spotkania są realizowane w ramach programów profilaktycznych. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w trakcie spotkań omawiają m.in. jakie mogą być konsekwencje prawne posiadania narkotyków, czy innych środków psychoaktywnych.

Opowiadają jak zachowują się osoby pod wpływem narkotyków. Doradzają co zrobić, gdy ktoś chce sprzedać uczniowi dopalacz lub narkotyk. Ponadto informują o destrukcyjnym wpływie dopalaczy na ludzki organizm.

W czasie spotkań policjanci zapoznają młodzież z pojęciami: nieletni, czyn karalny, demoralizacja oraz środkami orzekanymi przez Sąd Rodzinny wobec nieletnich.

Policjanci rozmawiają o przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy. Mundurowi wyjaśniają, że nieznajomość przepisów prawa nie zwalnia z odpowiedzialności. Mówią, jakie działania zaliczane są do cyberprzemocy, jakie konsekwencje prawne grożą sprawcy takiego zachowania oraz gdzie należy szukać pomocy i kogo powiadomić w przypadku jej zaistnienia.

Celem jest przybliżenie młodym ludziom zagrożenia jakie stanowią używki, a także procederu handlu ludźmi oraz w jaki sposób i dlaczego należy chronić swoją tożsamość.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021

Pamięć o mundurowych “przodkach”

tsa24.com16 września 2021

Po pachnące łupy pojechał rowerem 30 km

tsa24.com15 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Złota

tsa24.com14 września 2021

Kradzież ciągnika siodłowego DAF z naczepą ! Może masz jakieś informację ?

tsa24.com31 sierpnia 2021

Powrót z wakacji -o czym warto pamiętać?

tsa24.com30 sierpnia 2021