Kronika Policyjna

Policjanci prowadzą spotkania z młodzieżą

Policjanci prowadzą spotkania z młodzieżą

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu prowadzą spotkania kierowane do uczniów szkół średnich i gimnazjum. Prelekcje, których tematem są dopalacze, narkotyki, cyberprzemoc, handel ludźmi a także bezpieczna tożsamość. Odbywają się one w szkołach na terenie całego powiatu.

Dzisiaj po raz kolejny dzielnicowy st. post. Wojciech Bosak spotkał się z uczniami klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu. Funkcjonariusz rozmawiał z młodymi ludźmi o dopalaczach, narkotykach i cyberprzemocy.

Tego typu spotkania są realizowane w ramach programów profilaktycznych. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w trakcie spotkań omawiają m.in. jakie mogą być konsekwencje prawne posiadania narkotyków, czy innych środków psychoaktywnych.

Opowiadają jak zachowują się osoby pod wpływem narkotyków. Doradzają co zrobić, gdy ktoś chce sprzedać uczniowi dopalacz lub narkotyk. Ponadto informują o destrukcyjnym wpływie dopalaczy na ludzki organizm.

W czasie spotkań policjanci zapoznają młodzież z pojęciami: nieletni, czyn karalny, demoralizacja oraz środkami orzekanymi przez Sąd Rodzinny wobec nieletnich.

Policjanci rozmawiają o przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy. Mundurowi wyjaśniają, że nieznajomość przepisów prawa nie zwalnia z odpowiedzialności. Mówią, jakie działania zaliczane są do cyberprzemocy, jakie konsekwencje prawne grożą sprawcy takiego zachowania oraz gdzie należy szukać pomocy i kogo powiadomić w przypadku jej zaistnienia.

Celem jest przybliżenie młodym ludziom zagrożenia jakie stanowią używki, a także procederu handlu ludźmi oraz w jaki sposób i dlaczego należy chronić swoją tożsamość.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Pościg za 24-latkiem w BMW

tsa24.com10 maja 2021

Nietrzeźwa 42-latka sprawcą kolizji drogowej

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

152 km/h w terenie zabudowanym, to zdecydowanie za szybko

tsa24.com27 kwietnia 2021

Odpowie za ograbienie miejsc pochówku

tsa24.com21 kwietnia 2021

39-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego umawiał się z 13-latką

tsa24.com21 kwietnia 2021