Kronika Policyjna

Policjanci prowadzą spotkania z młodzieżą

Policjanci prowadzą spotkania z młodzieżą

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu prowadzą spotkania kierowane do uczniów szkół średnich i gimnazjum. Prelekcje, których tematem są dopalacze, narkotyki, cyberprzemoc, handel ludźmi a także bezpieczna tożsamość. Odbywają się one w szkołach na terenie całego powiatu.

Dzisiaj po raz kolejny dzielnicowy st. post. Wojciech Bosak spotkał się z uczniami klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu. Funkcjonariusz rozmawiał z młodymi ludźmi o dopalaczach, narkotykach i cyberprzemocy.

Tego typu spotkania są realizowane w ramach programów profilaktycznych. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w trakcie spotkań omawiają m.in. jakie mogą być konsekwencje prawne posiadania narkotyków, czy innych środków psychoaktywnych.

Opowiadają jak zachowują się osoby pod wpływem narkotyków. Doradzają co zrobić, gdy ktoś chce sprzedać uczniowi dopalacz lub narkotyk. Ponadto informują o destrukcyjnym wpływie dopalaczy na ludzki organizm.

W czasie spotkań policjanci zapoznają młodzież z pojęciami: nieletni, czyn karalny, demoralizacja oraz środkami orzekanymi przez Sąd Rodzinny wobec nieletnich.

Policjanci rozmawiają o przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy. Mundurowi wyjaśniają, że nieznajomość przepisów prawa nie zwalnia z odpowiedzialności. Mówią, jakie działania zaliczane są do cyberprzemocy, jakie konsekwencje prawne grożą sprawcy takiego zachowania oraz gdzie należy szukać pomocy i kogo powiadomić w przypadku jej zaistnienia.

Celem jest przybliżenie młodym ludziom zagrożenia jakie stanowią używki, a także procederu handlu ludźmi oraz w jaki sposób i dlaczego należy chronić swoją tożsamość.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pościg za BMW finał w przydrożnym rowie

tsa24.com1 marca 2021

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021

 Nietrzeźwy 73 latek nie ustąpił pierwszeństwa tirowi

tsa24.com3 lutego 2021

Sprawcy kradzieży katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

tsa24.com1 lutego 2021

Zabezpieczone nielegalne automaty z gminy Obrazów

tsa24.com1 lutego 2021