Fotorelacje

Policjanci z całego województwa świętowali w Sandomierzu

Policjanci z całego województwa świętowali w Sandomierzu

Uroczysta msza święta, defilada, odznaczenia prezydenckie oraz piknik rodzinny podczas Wojewódzkiego Święta Policji, które odbyło się wczoraj w Sandomierzu.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył mszy świętej w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, która rozpoczęła niedzielne świętowanie. W swojej homilii powiedział, że każdy powinien być jak siewca z przypowieści Chrystusa.

-Ten siewca nie zatrzymuje się, lecz konsekwentnie podąża przed siebie, obficie rzucając ziarno. W przypadku chrześcijanina chodzi tu o ziarno dobra. Ono czasami nie będzie w stanie wykiełkować, ale nawet wtedy pozostanie ważnym znakiem, który dodaje otuchy i pociąga. Rzucajcie dalej ziarno dobra i pielęgnujcie je. Strzeżcie go w sobie i w innych – powiedział biskup, kierując swe słowa do policjantów.

Po zakończeniu modlitwy odbyła się defilada na Rynek Starego Miasta, gdzie podczas oficjalnej części wydarzenia Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji Andrzej Szymczak wręczyli odznaczenia państwowe oraz resortowe za zasługi podczas służby.  W garnizonie awansowało w sumie 1100 funkcjonariuszy.

Zebrani wysłuchali przemówień m.in. nadinspektora Andrzeja Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiej Policji w Kielcach inspektora Dariusza Augustyniaka. Na Starówce odbył się również koncert policyjnej orkiestry KWP z Katowic.

O godz. 15.00 na Bulwarze im. M. J. Piłsudskiego rozpoczął się festyn rodzinny, podczas którego policjanci przygotowali mnóstwo atrakcji. Zorganizowali ogródek bezpieczeństwa, konkursy sprawnościowe na torze przeszkód, pokazy sprzętu policyjnego, pokaz tresury psów służbowych i wiele innych. Podczas imprezy czynne było stoisko profilaktyczne z materiałami edukacyjnymi, oraz elementami odblaskowymi i innymi gadżetami promującymi Policję.

Jedną z największych atrakcji było Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Kielcach, gdzie pobierano odciski linii papilarnych okazjonalnych kartach daktyloskopijnych oraz pokazy technik kryminalistycznych. Najmłodsi uczestnicy policyjnego święta korzystali z darmowego wesołego miasteczka oraz zabaw z animatorami. Wydarzenie zakończył koncert Sandomierskiej Orkiestry Dętej.

K.K.Palinska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019