W Sandomierzu

Polityczna rywalizacja posła i burmistrza

Polityczna rywalizacja posła i burmistrza

Życie polityczne Sandomierza mogło się wydawać wręcz senne i prowincjonalne, ale w pozytywnym sensie. To znaczy, że bywało poważnie i bywało wesoło. Niestety ostatnio robi się śmiesznie zamiast wesoło, a to w polityce poważna różnica. Żeby się nie wymądrzać, to powiedzmy, że ta różnica w skrócie polega na tym, że jak się o kimś mówi, że jest wesoły, to coś całkowicie innego niż jak się powie o kimś, że jest śmieszny. Chyba się rozumiemy. Być może to, o czym tu będzie mowa kiedyś przejdzie do anegdot sandomierskich, ale na dzisiaj to … no właśnie.

Śledząc to, co robią czołowi sandomierscy politycy nie trudno zauważyć, że coraz szybciej wyłania się dwójka kandydatów w jesiennych, najważniejszych dla Sandomierza wyborach. To burmistrz Marek Bronkowski i poseł Marek Kwitek. Rywalizacja obu panów jest jak pory roku. Teraz wiosna, więc rywalizacja zaczyna wyłaniać się spod śniegu i tu i ówdzie zakwita. Oto obaj panowie są na jakiejś sportowej imprezie. Zapewne stali obok siebie, coś powiedzieli itd. Jednak gdyby coś powiedzieć o tej imprezie na podstawie relacji ze stron internetowych obu panów, to okazuje się, że obaj byli na różnych imprezach, które chyba przez przypadek tak samo się nazywały i odbywały się o tym samym czasie i w tym samym miejscu. Oczywiście każdy z panów był główną i podkreślmy jedyną osobistością. To pierwszy kwiatuszek politycznej rywalizacji. Zaraz za nim kolejny, czyli niedziela palmowa.

Pan poseł Kwitek eksponuje na swojej stronie internetowej zdjęcie z palmą o takich rozmiarach, że ledwie go było spoza niej widać. Pan burmistrz Bronkowski nie strzelił sobie selfie z palmą. Być może zorientował się, że jego palma nie ma szans w zestawieniu z palmą posła Kwitka, więc sobie odpuścił. Kwiatuszek trzeci, to pochwalenie się przez burmistrza, że „załatwił” dla Sandomierza siedzibę oddziału Wojsk Obrony Terytorialnej. Oczywiście ogłosił to na swojej stronie w internecie. Nie trzeba było długo czekać, żeby poseł odpowiadając na pytanie o tę sprawę na swojej stronie, zakwestionował to, czym się pochwalił burmistrz.

I tak się rozkręca ta licytacja na zasługi, ten wyścig kto pierwszy złoży wieniec albo w większym orszaku się pokaże. Kolejny etap tego wyścigu to pomnik papieża Jana Pawła II. Pan burmistrz złożył kwiaty pod pomnikiem w rocznicę śmierci papieża. Pan poseł dał się wyprzedzić. W wyścigu kto większy katolik chyba remis. Pan poseł miał wielką palmę, ale za to pan burmistrz szybciej dobiegł pod pomnik. Trzeba by popatrzeć do jakiegoś kalendarza z rocznicami i sprawdzić czy jest w Sandomierzu jakiekolwiek miejsce, które do jakiejś rocznicy się odnosi. Jest pewne jak w banku, że któryś ze ścigających się polityków tam się pojawi z wieńcem, orszakiem, a jak będą media to i okolicznościową mówkę palnie.

Obawiamy się, że w apogeum tego wyścigu może być już nie śmiesznie, a tragikomicznie. Bo co będzie jak dwa orszaki w jakąś rocznicę, żeby nie dać się wyprzedzić, będą się skradać pod jakiś pomnik albo tablicę pamiątkową tuż po północy? Świadomie nie wspominamy o sprawie budowy mostu, bo to nie wisienka na torcie, ale tort na wisience. To, że obaj panowie będą się tak dalej wygłupiać nas nie dziwi. Dziwić się będziemy gdy sandomierzanie potraktują to poważnie, czyli wesoło, a nie śmiesznie.

Grzegorz Poniedzielski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021