Kronika Policyjna

Posady Swoim Ludziom

Posady Swoim Ludziom

Collegium Gostomianum to perła w oświatowej koronie powiatu sandomierskiego, ale ostatnio ktoś tę perłę próbuje szlifować papierem ściernym. Od kilku miesięcy było wiadomo, że na stanowisko nowego dyrektora starosta będzie chciał powołać kogoś, do kogo ma zaufanie, a powołany będzie realizował politykę kadrową starosty w Collegium Gostomianum. I tak starosta biegał po mediach, i opowiadał, jak to w Collegium jest potrzebna zmiana, jak trzeba kogoś z nowym spojrzeniem, takim …..zielonym.

Na konkurs wpłynęły trzy kandydatury. Po przesłuchaniach doszło do głosowania , Joanna Pieronkiewicz-Szpernal uzyskała w pierwszym głosowaniu 6 głosów, drugi kandydat 5 a trzeci 1 głos. W kolejnym głosowaniu wynik to 7 do 5 dla Joanny Pieronkiewicz-Szpernal. Wynik dla starosty był zaskoczeniem, bo nie tak obstawił.

Sekwencja kolejnych zdarzeń jest zatrważająca. Padła propozycja, aby na stanowisko vice dyrektora Collegium Gostomianum zatrudnić Anetę Piwowarską -Skrok, prywatnie siostrę żony [SZWAGIERKĘ} Pana starosty Marcina Piwnika. Co ciekawe kandydatka na Vice dyrektor w ostatni wtorek spotkała się z radą pedagogiczną, aby się zaprezentować. Została przedstawiona jako ‘ kandydatka starosty na Vice dyrektora’- i nawet nie zaprotestowała , jak mówi nam nauczyciel obecny na prezentacji Pani Anety Piwowarskiej-Skrok.

Gdy się zagłębimy w przepisy i regulamin szkoły to nie ma możliwości legalnego zatrudnienia vice dyrektora, który nie jest zatrudniony obecnie w szkole. W tym przypadku trzeba byłoby stworzyć nowe stanowisko pracy w szkole, specjalnie dla szwagierki Pana starosty i powołać zastępcę co rocznie kosztowałoby szkołę nawet 100 tysięcy złotych. Panie Starosto, zamiast dbać o, „budżet rodzinny” proponujemy te dodatkowe 100 tysięcy przekazać na podwyżki, dla nauczycieli z Collegium Gostomianum a wtedy upiecze Pan dwie pieczenie na jednym ruszcie. Po pierwsze Sam się pan przyczyni, aby korepetycje znikły z Collegium Gostomianum, a na po drugie odtrąbi, Pan sukces na swoim Fecabooku i sowicie wynagradzanych mediach. Szwagierce pewnie będzie przykro, ale to przy niedzielnym rosole, który uwielbia Pan gotować, Pan wytłumaczy.

Grzegorz Poniedzielski

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Alarmujmy policje, kiedy widzimy osoby narażone na wychłodzenie

tsa24.com21 stycznia 2021

Oferował do sprzedaży szczepionki na COVID-19

tsa24.com21 stycznia 2021

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020