Kronika Policyjna

Posady Swoim Ludziom

Posady Swoim Ludziom

Collegium Gostomianum to perła w oświatowej koronie powiatu sandomierskiego, ale ostatnio ktoś tę perłę próbuje szlifować papierem ściernym. Od kilku miesięcy było wiadomo, że na stanowisko nowego dyrektora starosta będzie chciał powołać kogoś, do kogo ma zaufanie, a powołany będzie realizował politykę kadrową starosty w Collegium Gostomianum. I tak starosta biegał po mediach, i opowiadał, jak to w Collegium jest potrzebna zmiana, jak trzeba kogoś z nowym spojrzeniem, takim …..zielonym.

Na konkurs wpłynęły trzy kandydatury. Po przesłuchaniach doszło do głosowania , Joanna Pieronkiewicz-Szpernal uzyskała w pierwszym głosowaniu 6 głosów, drugi kandydat 5 a trzeci 1 głos. W kolejnym głosowaniu wynik to 7 do 5 dla Joanny Pieronkiewicz-Szpernal. Wynik dla starosty był zaskoczeniem, bo nie tak obstawił.

Sekwencja kolejnych zdarzeń jest zatrważająca. Padła propozycja, aby na stanowisko vice dyrektora Collegium Gostomianum zatrudnić Anetę Piwowarską -Skrok, prywatnie siostrę żony [SZWAGIERKĘ} Pana starosty Marcina Piwnika. Co ciekawe kandydatka na Vice dyrektor w ostatni wtorek spotkała się z radą pedagogiczną, aby się zaprezentować. Została przedstawiona jako ‘ kandydatka starosty na Vice dyrektora’- i nawet nie zaprotestowała , jak mówi nam nauczyciel obecny na prezentacji Pani Anety Piwowarskiej-Skrok.

Gdy się zagłębimy w przepisy i regulamin szkoły to nie ma możliwości legalnego zatrudnienia vice dyrektora, który nie jest zatrudniony obecnie w szkole. W tym przypadku trzeba byłoby stworzyć nowe stanowisko pracy w szkole, specjalnie dla szwagierki Pana starosty i powołać zastępcę co rocznie kosztowałoby szkołę nawet 100 tysięcy złotych. Panie Starosto, zamiast dbać o, „budżet rodzinny” proponujemy te dodatkowe 100 tysięcy przekazać na podwyżki, dla nauczycieli z Collegium Gostomianum a wtedy upiecze Pan dwie pieczenie na jednym ruszcie. Po pierwsze Sam się pan przyczyni, aby korepetycje znikły z Collegium Gostomianum, a na po drugie odtrąbi, Pan sukces na swoim Fecabooku i sowicie wynagradzanych mediach. Szwagierce pewnie będzie przykro, ale to przy niedzielnym rosole, który uwielbia Pan gotować, Pan wytłumaczy.

Grzegorz Poniedzielski

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Zatrzymany 26-letni woźnica z ponad 2,6 promila alkoholu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Nie żyje dziewczynka, która wypadła z okna w Dwikozach

tsa24.com2 sierpnia 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021