Kronika Policyjna

Posady Swoim Ludziom

Posady Swoim Ludziom

Collegium Gostomianum to perła w oświatowej koronie powiatu sandomierskiego, ale ostatnio ktoś tę perłę próbuje szlifować papierem ściernym. Od kilku miesięcy było wiadomo, że na stanowisko nowego dyrektora starosta będzie chciał powołać kogoś, do kogo ma zaufanie, a powołany będzie realizował politykę kadrową starosty w Collegium Gostomianum. I tak starosta biegał po mediach, i opowiadał, jak to w Collegium jest potrzebna zmiana, jak trzeba kogoś z nowym spojrzeniem, takim …..zielonym.

Na konkurs wpłynęły trzy kandydatury. Po przesłuchaniach doszło do głosowania , Joanna Pieronkiewicz-Szpernal uzyskała w pierwszym głosowaniu 6 głosów, drugi kandydat 5 a trzeci 1 głos. W kolejnym głosowaniu wynik to 7 do 5 dla Joanny Pieronkiewicz-Szpernal. Wynik dla starosty był zaskoczeniem, bo nie tak obstawił.

Sekwencja kolejnych zdarzeń jest zatrważająca. Padła propozycja, aby na stanowisko vice dyrektora Collegium Gostomianum zatrudnić Anetę Piwowarską -Skrok, prywatnie siostrę żony [SZWAGIERKĘ} Pana starosty Marcina Piwnika. Co ciekawe kandydatka na Vice dyrektor w ostatni wtorek spotkała się z radą pedagogiczną, aby się zaprezentować. Została przedstawiona jako ’ kandydatka starosty na Vice dyrektora’- i nawet nie zaprotestowała , jak mówi nam nauczyciel obecny na prezentacji Pani Anety Piwowarskiej-Skrok.

Gdy się zagłębimy w przepisy i regulamin szkoły to nie ma możliwości legalnego zatrudnienia vice dyrektora, który nie jest zatrudniony obecnie w szkole. W tym przypadku trzeba byłoby stworzyć nowe stanowisko pracy w szkole, specjalnie dla szwagierki Pana starosty i powołać zastępcę co rocznie kosztowałoby szkołę nawet 100 tysięcy złotych. Panie Starosto, zamiast dbać o, „budżet rodzinny” proponujemy te dodatkowe 100 tysięcy przekazać na podwyżki, dla nauczycieli z Collegium Gostomianum a wtedy upiecze Pan dwie pieczenie na jednym ruszcie. Po pierwsze Sam się pan przyczyni, aby korepetycje znikły z Collegium Gostomianum, a na po drugie odtrąbi, Pan sukces na swoim Fecabooku i sowicie wynagradzanych mediach. Szwagierce pewnie będzie przykro, ale to przy niedzielnym rosole, który uwielbia Pan gotować, Pan wytłumaczy.

Grzegorz Poniedzielski

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021