Kronika Policyjna

Posady Swoim Ludziom

Posady Swoim Ludziom

Collegium Gostomianum to perła w oświatowej koronie powiatu sandomierskiego, ale ostatnio ktoś tę perłę próbuje szlifować papierem ściernym. Od kilku miesięcy było wiadomo, że na stanowisko nowego dyrektora starosta będzie chciał powołać kogoś, do kogo ma zaufanie, a powołany będzie realizował politykę kadrową starosty w Collegium Gostomianum. I tak starosta biegał po mediach, i opowiadał, jak to w Collegium jest potrzebna zmiana, jak trzeba kogoś z nowym spojrzeniem, takim …..zielonym.

Na konkurs wpłynęły trzy kandydatury. Po przesłuchaniach doszło do głosowania , Joanna Pieronkiewicz-Szpernal uzyskała w pierwszym głosowaniu 6 głosów, drugi kandydat 5 a trzeci 1 głos. W kolejnym głosowaniu wynik to 7 do 5 dla Joanny Pieronkiewicz-Szpernal. Wynik dla starosty był zaskoczeniem, bo nie tak obstawił.

Sekwencja kolejnych zdarzeń jest zatrważająca. Padła propozycja, aby na stanowisko vice dyrektora Collegium Gostomianum zatrudnić Anetę Piwowarską -Skrok, prywatnie siostrę żony [SZWAGIERKĘ} Pana starosty Marcina Piwnika. Co ciekawe kandydatka na Vice dyrektor w ostatni wtorek spotkała się z radą pedagogiczną, aby się zaprezentować. Została przedstawiona jako ‘ kandydatka starosty na Vice dyrektora’- i nawet nie zaprotestowała , jak mówi nam nauczyciel obecny na prezentacji Pani Anety Piwowarskiej-Skrok.

Gdy się zagłębimy w przepisy i regulamin szkoły to nie ma możliwości legalnego zatrudnienia vice dyrektora, który nie jest zatrudniony obecnie w szkole. W tym przypadku trzeba byłoby stworzyć nowe stanowisko pracy w szkole, specjalnie dla szwagierki Pana starosty i powołać zastępcę co rocznie kosztowałoby szkołę nawet 100 tysięcy złotych. Panie Starosto, zamiast dbać o, „budżet rodzinny” proponujemy te dodatkowe 100 tysięcy przekazać na podwyżki, dla nauczycieli z Collegium Gostomianum a wtedy upiecze Pan dwie pieczenie na jednym ruszcie. Po pierwsze Sam się pan przyczyni, aby korepetycje znikły z Collegium Gostomianum, a na po drugie odtrąbi, Pan sukces na swoim Fecabooku i sowicie wynagradzanych mediach. Szwagierce pewnie będzie przykro, ale to przy niedzielnym rosole, który uwielbia Pan gotować, Pan wytłumaczy.

Grzegorz Poniedzielski

2 komentarze

Komentarze

  1. Tasao

    4 lipca 2020 at 05:00

    Podobnie w starostwie. Emeryci zwolnieni i słusznie ale poza tymi z PSL ( pan wicestarosta. na górny,p.konsument,pani komunikacja, pani radnego). Prezesik nie jest starostą powiatu ale zarządza utworzonym zielonym folwarkiem,lansując się za pieniądze powiatu w mediach.Głosami PSL i PO ( panienka z okienka) uzyskał absolutorium. A p.maruszak zadowolony śpi…

  2. Pacjent

    4 lipca 2020 at 08:49

    Proszę zwrócić uwagę, na to kto jest prawnikiem ….w starostwie……oczyqiscie nowym

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Spotkanie dzielnicowych z uczniami Szkoły w Goźlicach

tsa24.com25 września 2020

Nielegalny salon gier na terenie giełdy w Sandomierzu – zlikwidowany

tsa24.com23 września 2020

” Za szybki ” weekend na drogach powiatu sandomierskiego

tsa24.com22 września 2020

Pędził 105 km/h kursowym autobusem w terenie zabudowanym

tsa24.com21 września 2020

W anonimach groził wysadzeniem budynku Sądu -Dwa miesiące spędzi w areszcie

tsa24.com21 września 2020

Podpalacz odpowie za swój czyn

tsa24.com16 września 2020

Sezon zbierania grzybów – zastosuj kilka ważnych zasad

tsa24.com14 września 2020

W miniony weekend było zdecydowanie za szybko

tsa24.com14 września 2020

Kierowca BMW pędził 132 km/h w obszarze zabudowanym

tsa24.com10 września 2020