Kronika Policyjna

Pościg za 24-latkiem w BMW

Pościg za 24-latkiem w BMW

Sandomierscy policjanci prowadzili pościg za BMW, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 24-latek zignorował sygnały dawane przez funkcjonariuszy i próbował uciec samochodem, a następnie pieszo. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Finalnie okazało się, że w pojeździe kierującego znajdowały się środki odurzające. Niewykluczone też, że kierował pojazdem pod ich działaniem.

W sobotę około godziny 19:30 sandomierscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że sprawca kradzieży elektronarzędzi, do której doszło na terenie powiatu tarnobrzeskiego oddalił się pojazdem marki BMW w kierunku Sandomierza. Mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sandomierskiej komendy zauważyli opisywany pojazd, którego kierujący na ich widok znacznie przyspieszył. Mundurowi spodziewali się, że siedzący za kierownicą mężczyzna ma coś na sumieniu, dlatego też postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący zignorował jednak sygnały do zatrzymania się. Rozpoczął się pościg, w którym kierujący BMW stwarzał ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Finalnie porzucił pojazd w rejonie Wisły i podjął próbę pieszej ucieczki. Mężczyzna nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń w związku z czym policjanci oddali dwa strzały ostrzegawcze. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego znajdował się po użyciu alkoholu, w jego pojeździe zabezpieczono biały proszek zidentyfikowany wstępnie jako amfetamina. Niewykluczone również, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających, na co wskazywało jego zachowanie. Wątek ten zostanie wyjaśniony.

24-latek odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania środków odurzających, i jeżeli potwierdzą to badania, jazdy pod wpływem narkotyków. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Egzaminy na kartę rowerową przed wakacjami – zaliczone

tsa24.com15 czerwca 2021

Nielegalne automaty na terenie Sandomierza zlikwidowane

tsa24.com14 czerwca 2021

Policyjny pościg za motocyklem zakończony w celi

tsa24.com8 czerwca 2021

Uwaga kierowcy droga zablokowana !

tsa24.com7 czerwca 2021

Policjantka po służbie zatrzymała sklepowego złodzieja

tsa24.com7 czerwca 2021

Charytatywny piknik w Łoniowie

tsa24.com7 czerwca 2021

Podrobiona odzież na sandomierskim targowisku zabezpieczona

tsa24.com7 czerwca 2021

Odpowie za kradzież telefonu

tsa24.com31 maja 2021

Nietrzeźwy kierowca opla jechał ścieżką dla rowerów

tsa24.com25 maja 2021