Kronika Policyjna

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 82-latka, który nie informując domowników wyszedł z domu. Niekorzystne warunki atmosferyczne i duży obszar działań nie ułatwiały zadania. Na szczęście mężczyzna mający problemy ze zdrowiem oraz cierpiący na zaniki pamięci został odnaleziony jeszcze tego samego dnia.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odebrał telefon z informacją o 82-letnim mieszkańcu gminy Koprzywnica, który oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku. Mężczyzna ma problemy ze zdrowiem. Rodzina zaginionego podjęła samodzielne poszukiwania, jednak gdy nie przynosiły one efektu o sytuacji poinformowali sandomierską Policję. Informacja brzmiała bardzo niepokojąco, bowiem mężczyzna ma kłopoty z pamięcią. Do działań natychmiast przystąpili policjanci wspierani przez funkcjonariuszy straży pożarnej oraz ratowników medycznych. W takcie czynności policjanci sprawdzali dokładnie każdą otrzymaną informację, aby jak najszybciej odnaleźć 82-latka. Sytuacja była o tyle trudna, że teren poszukiwań był bardzo rozległy, a jego znaczną część stanowiły sady owocowe. Po kilku godzinach poszukiwania przyniosły oczekiwany efekt. Mężczyzna został odnaleziony. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego senior trafił pod opiekę rodziny.

Pamiętaj !
W sytuacji, gdzie dochodzi do zaginięcia osoby nie wahaj się zgłaszać tego faktu. Zdarzają się sytuacje, w których działanie należy podjąć niezwłocznie, zwłaszcza w stosunku do dzieci, osób starszych, chorych i niesamodzielnych. Policja dysponuje odpowiednimi siłami i środkami, które każdorazowo wykorzystywane są do prowadzenia poszukiwań.

 

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021

 Nietrzeźwy 73 latek nie ustąpił pierwszeństwa tirowi

tsa24.com3 lutego 2021

Sprawcy kradzieży katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

tsa24.com1 lutego 2021

Zabezpieczone nielegalne automaty z gminy Obrazów

tsa24.com1 lutego 2021

Zamiast konfitur narkotyki

tsa24.com1 lutego 2021