Kronika Policyjna

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 82-latka, który nie informując domowników wyszedł z domu. Niekorzystne warunki atmosferyczne i duży obszar działań nie ułatwiały zadania. Na szczęście mężczyzna mający problemy ze zdrowiem oraz cierpiący na zaniki pamięci został odnaleziony jeszcze tego samego dnia.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odebrał telefon z informacją o 82-letnim mieszkańcu gminy Koprzywnica, który oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku. Mężczyzna ma problemy ze zdrowiem. Rodzina zaginionego podjęła samodzielne poszukiwania, jednak gdy nie przynosiły one efektu o sytuacji poinformowali sandomierską Policję. Informacja brzmiała bardzo niepokojąco, bowiem mężczyzna ma kłopoty z pamięcią. Do działań natychmiast przystąpili policjanci wspierani przez funkcjonariuszy straży pożarnej oraz ratowników medycznych. W takcie czynności policjanci sprawdzali dokładnie każdą otrzymaną informację, aby jak najszybciej odnaleźć 82-latka. Sytuacja była o tyle trudna, że teren poszukiwań był bardzo rozległy, a jego znaczną część stanowiły sady owocowe. Po kilku godzinach poszukiwania przyniosły oczekiwany efekt. Mężczyzna został odnaleziony. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego senior trafił pod opiekę rodziny.

Pamiętaj !
W sytuacji, gdzie dochodzi do zaginięcia osoby nie wahaj się zgłaszać tego faktu. Zdarzają się sytuacje, w których działanie należy podjąć niezwłocznie, zwłaszcza w stosunku do dzieci, osób starszych, chorych i niesamodzielnych. Policja dysponuje odpowiednimi siłami i środkami, które każdorazowo wykorzystywane są do prowadzenia poszukiwań.

 

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021

Pościg za 27-latkiem

tsa24.com21 czerwca 2021

Egzaminy na kartę rowerową przed wakacjami – zaliczone

tsa24.com15 czerwca 2021

Nielegalne automaty na terenie Sandomierza zlikwidowane

tsa24.com14 czerwca 2021

Policyjny pościg za motocyklem zakończony w celi

tsa24.com8 czerwca 2021

Uwaga kierowcy droga zablokowana !

tsa24.com7 czerwca 2021

Policjantka po służbie zatrzymała sklepowego złodzieja

tsa24.com7 czerwca 2021

Charytatywny piknik w Łoniowie

tsa24.com7 czerwca 2021