Kronika Policyjna

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 82-latka, który nie informując domowników wyszedł z domu. Niekorzystne warunki atmosferyczne i duży obszar działań nie ułatwiały zadania. Na szczęście mężczyzna mający problemy ze zdrowiem oraz cierpiący na zaniki pamięci został odnaleziony jeszcze tego samego dnia.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odebrał telefon z informacją o 82-letnim mieszkańcu gminy Koprzywnica, który oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku. Mężczyzna ma problemy ze zdrowiem. Rodzina zaginionego podjęła samodzielne poszukiwania, jednak gdy nie przynosiły one efektu o sytuacji poinformowali sandomierską Policję. Informacja brzmiała bardzo niepokojąco, bowiem mężczyzna ma kłopoty z pamięcią. Do działań natychmiast przystąpili policjanci wspierani przez funkcjonariuszy straży pożarnej oraz ratowników medycznych. W takcie czynności policjanci sprawdzali dokładnie każdą otrzymaną informację, aby jak najszybciej odnaleźć 82-latka. Sytuacja była o tyle trudna, że teren poszukiwań był bardzo rozległy, a jego znaczną część stanowiły sady owocowe. Po kilku godzinach poszukiwania przyniosły oczekiwany efekt. Mężczyzna został odnaleziony. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego senior trafił pod opiekę rodziny.

Pamiętaj !
W sytuacji, gdzie dochodzi do zaginięcia osoby nie wahaj się zgłaszać tego faktu. Zdarzają się sytuacje, w których działanie należy podjąć niezwłocznie, zwłaszcza w stosunku do dzieci, osób starszych, chorych i niesamodzielnych. Policja dysponuje odpowiednimi siłami i środkami, które każdorazowo wykorzystywane są do prowadzenia poszukiwań.

 

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020

Tragiczny wypadek w Dwikozach

tsa24.com19 listopada 2020

Pędził 156 km/h w terenie zabudowanym

tsa24.com16 listopada 2020

Nowa kampania przed Cyber Weekendem

tsa24.com13 listopada 2020

Maseczki dla sandomierskich policjantów

tsa24.com12 listopada 2020

Posiadał 4,5 grama amfetaminy- grozi mu 3 lata wiezienia

tsa24.com12 listopada 2020

Uwaga !Czołowe zderzenie pojazdów, zablokowana droga

tsa24.com6 listopada 2020

Uwaga utrudnienia ! Potrącenie pieszego

tsa24.com5 listopada 2020