Kronika Policyjna

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 82-latka, który nie informując domowników wyszedł z domu. Niekorzystne warunki atmosferyczne i duży obszar działań nie ułatwiały zadania. Na szczęście mężczyzna mający problemy ze zdrowiem oraz cierpiący na zaniki pamięci został odnaleziony jeszcze tego samego dnia.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odebrał telefon z informacją o 82-letnim mieszkańcu gminy Koprzywnica, który oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku. Mężczyzna ma problemy ze zdrowiem. Rodzina zaginionego podjęła samodzielne poszukiwania, jednak gdy nie przynosiły one efektu o sytuacji poinformowali sandomierską Policję. Informacja brzmiała bardzo niepokojąco, bowiem mężczyzna ma kłopoty z pamięcią. Do działań natychmiast przystąpili policjanci wspierani przez funkcjonariuszy straży pożarnej oraz ratowników medycznych. W takcie czynności policjanci sprawdzali dokładnie każdą otrzymaną informację, aby jak najszybciej odnaleźć 82-latka. Sytuacja była o tyle trudna, że teren poszukiwań był bardzo rozległy, a jego znaczną część stanowiły sady owocowe. Po kilku godzinach poszukiwania przyniosły oczekiwany efekt. Mężczyzna został odnaleziony. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego senior trafił pod opiekę rodziny.

Pamiętaj !
W sytuacji, gdzie dochodzi do zaginięcia osoby nie wahaj się zgłaszać tego faktu. Zdarzają się sytuacje, w których działanie należy podjąć niezwłocznie, zwłaszcza w stosunku do dzieci, osób starszych, chorych i niesamodzielnych. Policja dysponuje odpowiednimi siłami i środkami, które każdorazowo wykorzystywane są do prowadzenia poszukiwań.

 

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021