kultura i rozrywka

Poszukiwanie zamkowego skarbu, czyli wakacje w muzeum

Poszukiwanie zamkowego skarbu, czyli wakacje w muzeum

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu przygotowało program wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Będzie nauka, dużo zabawy, warsztaty archeologiczne i plenerowe zajęcia malarskie. 

Warsztaty kreatywne pt. „Zbuduj swój własny zamek” zaadresowane do najmłodszych – przy użyciu form architektury zamkowej, piasku kinetycznego oraz nieograniczonej wyobraźni stworzymy własne zamki, obwarowania oraz twierdze. Podczas zajęć uczestnicy poznają również dzieje Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Warsztaty odbędą się 3 lipca i 1 sierpnia o godzinie 10.00.

Szczególną propozycją w tegorocznych letnich zajęciach Muzeum Okręgowego w Sandomierzu jest questing pod tytułem„Poszukiwanie zamkowego skarbu”. Wśród wystaw znajdujących się w muzeum ukrywają się skarby czekające na swoich odkrywców. Zabawa adresowana jest do dzieci i może mieć charakter indywidualny lub grupowy. Zajęcia odbędą się  10 lipca i 9 sierpnia o godzinie 10.00.

W związku z tym, że rok 2017 został ogłoszony Rokiem Wisły muzeum zachęca  do udziału w plenerowych warsztatach malarskich, których tematem będzie Wisła w sandomierskim krajobrazie. Zajęcia będą współprowadzone przez absolwenta ASP w Krakowie. Warsztaty uzupełnione będą wykładem na temat roli Wisły w historii Sandomierza i zamku królewskiego. Uczestnicy zostaną również zaproszeni do mieszczącej się w muzeum, nowo otwartej, profesjonalnej pracowni konserwatorskiej. Zajęcia plenerowe odbędą się w dwóch edycjach: 13-14 lipca oraz 17-18 sierpnia o godzinie 10.00.

Warsztaty archeologiczne pt. „I Ty możesz zostać archeologiem” będą doskonałą okazją, by poznać jego pracę od kulis. Co prawda nie każdy archeolog ma tyle przygód co Indiana Jones, ale zadania, które wykonuje są równie fascynujące. Osoby biorące udział w zajęciach spotkają się z archeologiem, który omówi i zademonstruje techniki stosowane w trakcie prac archeologicznych. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się także, co znajduje się w muzealnej „piaskownicy dziejów”. Archeologiczne przygody  20 lipca i 24 sierpnia o godzinie 10.00.

Zgłoszenia  pod numerem tel. (15) 644-57-57, wew. 35 i adresem e-mail: edukacja@zamek-sandomierz.pl.

Koszt jednorazowych warsztatów to 6 zł za osobę, poza zajęciami malarskimi, których koszt wynosi 10 zł jeden dzień a 18 zł dwa dni.

Wakacje - plakat

K.K.Palińska / Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

VII Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia w Sandomierzu

tsa24.com13 stycznia 2021

Ferie zimowe z komiksem

tsa24.com11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 stycznia 2021

Ferie po królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich

tsa24.com5 stycznia 2021

Akcja “Ferie po królewsku ” w Muzeum

tsa24.com4 stycznia 2021

“Zima w mieście z SCK”

tsa24.com30 grudnia 2020