kultura i rozrywka

Poszukiwanie zamkowego skarbu, czyli wakacje w muzeum

Poszukiwanie zamkowego skarbu, czyli wakacje w muzeum

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu przygotowało program wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Będzie nauka, dużo zabawy, warsztaty archeologiczne i plenerowe zajęcia malarskie. 

Warsztaty kreatywne pt. „Zbuduj swój własny zamek” zaadresowane do najmłodszych – przy użyciu form architektury zamkowej, piasku kinetycznego oraz nieograniczonej wyobraźni stworzymy własne zamki, obwarowania oraz twierdze. Podczas zajęć uczestnicy poznają również dzieje Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Warsztaty odbędą się 3 lipca i 1 sierpnia o godzinie 10.00.

Szczególną propozycją w tegorocznych letnich zajęciach Muzeum Okręgowego w Sandomierzu jest questing pod tytułem„Poszukiwanie zamkowego skarbu”. Wśród wystaw znajdujących się w muzeum ukrywają się skarby czekające na swoich odkrywców. Zabawa adresowana jest do dzieci i może mieć charakter indywidualny lub grupowy. Zajęcia odbędą się  10 lipca i 9 sierpnia o godzinie 10.00.

W związku z tym, że rok 2017 został ogłoszony Rokiem Wisły muzeum zachęca  do udziału w plenerowych warsztatach malarskich, których tematem będzie Wisła w sandomierskim krajobrazie. Zajęcia będą współprowadzone przez absolwenta ASP w Krakowie. Warsztaty uzupełnione będą wykładem na temat roli Wisły w historii Sandomierza i zamku królewskiego. Uczestnicy zostaną również zaproszeni do mieszczącej się w muzeum, nowo otwartej, profesjonalnej pracowni konserwatorskiej. Zajęcia plenerowe odbędą się w dwóch edycjach: 13-14 lipca oraz 17-18 sierpnia o godzinie 10.00.

Warsztaty archeologiczne pt. „I Ty możesz zostać archeologiem” będą doskonałą okazją, by poznać jego pracę od kulis. Co prawda nie każdy archeolog ma tyle przygód co Indiana Jones, ale zadania, które wykonuje są równie fascynujące. Osoby biorące udział w zajęciach spotkają się z archeologiem, który omówi i zademonstruje techniki stosowane w trakcie prac archeologicznych. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się także, co znajduje się w muzealnej „piaskownicy dziejów”. Archeologiczne przygody  20 lipca i 24 sierpnia o godzinie 10.00.

Zgłoszenia  pod numerem tel. (15) 644-57-57, wew. 35 i adresem e-mail: edukacja@zamek-sandomierz.pl.

Koszt jednorazowych warsztatów to 6 zł za osobę, poza zajęciami malarskimi, których koszt wynosi 10 zł jeden dzień a 18 zł dwa dni.

Wakacje - plakat

K.K.Palińska / Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021