W powiecie

Powiatowe Święto Plonów na Rynku Starego Miasta

Powiatowe Święto Plonów na Rynku Starego Miasta

Powiatowe Święto Plonów odbyło się w niedzielę, 30 sierpnia 2020 r. na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu. Tytuł najpiękniejszego wieńca dożynkowego trafił do gminy Łoniów, którą reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Łoniowianki”.

Tegoroczne powiatowe Święto Plonów połączone z Dożynkami Diecezjalnymi rozpoczęło się nabożeństwem dziękczynnym w bazylice katedralnej, któremu przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Po mszy świętej korowód dożynkowy z Sandomierską Orkiestrą Dętą na czele, przeszedł na Rynek. Część obrzędową rozpoczęli starostowie dożynek Katarzyna Zając z Obrazowa i Wojciech Chmiel z Sandomierza, którzy przekazali chleb gospodarzom miasta i powiatu staroście Marcinowi Piwnikowi oraz burmistrzowi Sandomierza Marcinowi Marcowi.

Burmistrz Marcin Marzec podkreślił, że święto plonów to święto bardzo radosne. – Dziś radujemy się ze wszystkimi gospodarzami, rolnikami. Dziękujemy za ten trud, za pracę.

Za rolniczy trud dziękowali również posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek i eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Jarubas oraz Marek Jońca, członek zarządu województwa i Anna Paluch ze świętokrzyskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wieńce dożynkowe zaprezentowały delegacje z Klimontowa, Koprzywnicy, Zawichostu, Sandomierza, gminy Łoniów, gminy Samborzec oraz sołectwa Chwałki. Wieniec diecezjalny przygotowany został przez delegację parafii Kopki w gminie Rudnik nad Sanem.

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021