Rozrywka

Powitanie wakacji – Sandomierz 2021

Powitanie wakacji – Sandomierz 2021

Sandomierskie Centrum KulturyUrząd Miejski w Sandomierzu, Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej, Fundacja Klub Młodych Liderów w partnerstwie z Muzeum Okręgowym w Sandomierzu zapraszają na „Powitanie wakacji”, które odbędzie się w dniach 3-4 lipca 2021 r. na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu (Zamkowa 12).

W programie:

3 lipca (sobota)

15.00 START
15.00-18.00 Festiwal Organizacji Pozarządowych

Prezentacja oferty organizacji społecznych działających w różnych dziedzinach.

15.30-19.45 Pokazy lokalnych formacji artystycznych
Wystąpią:
– wokaliści i instrumentaliści CEA GAMA
– najmłodsi podopieczni Fabryki Ruchu
– Formacja Taneczna PARADOX
– wokaliści Sandomierskiego Studia Piosenki

20.00 Koncert zespołu „Jaśmin” &  Agaty Gałach

4 lipca (niedziela)
16.00 START
16.00-19.30 YOUTHEST – Festiwal Młodych    

Animacje dla dzieci i młodzieży
Konkursy i zabawy
Festiwal Baniek Mydlanych
Pokaz iluzjonisty

20.00 Koncert zespołu Reggaeside

21.45 Pokaz ognia/YOUTHEST

22.15 Pokaz fajerwerków/YOUTHEST

Dodatkowo na terenie wydarzenia:
Wystawa pokonkursowa prac biorących udział w konkursie „Sandomierz – moja mała Ojczyzna”.
Kwesta wolontariuszy na rzecz Bartusia Przychodzkiego prowadzona przez Komitet Społeczny Rycerze Bartusia Kontra SMA i wolontariuszy.
Prezentacja prac i nagrodzenie laureatów biorących udział w konkursie plastycznym „9 MILIONÓW SERC DLA BARTUSIA – DOBRO POWRACA”.

Sponsor: P.W. „KARABELA” Sp. z o. o.

Prosimy o stosowanie się do wymogów sanitarnych na terenie wydarzenia, zgodnie z komunikatami wyeksponowanymi na terenie Dziedzińca Zamku Królewskiego w Sandomierzu w myśl zasady: zachowaj dystans, dezynfekuj ręce, zasłaniaj usta i nos maseczką.

***

YOUTHEST – Festiwal Młodych

Festiwal Młodych jest połączeniem różnych festiwali w ciągu jednego dnia! Na uczestników czeka masa atrakcji, konkursów i zabaw. Klimat wydarzenia tworzą fantastyczni ludzie pełni energii, chęci integracji, a także imprezowego polotu. Zapraszamy Cię do świata młodych pełnego zabawy, radości, uśmiechu, przyjaźni, otwartości, a także ludzi żądnych przygód!

www.youthest.pl

Fundacja Klub Młodych Liderów

Organizatorem Festiwalu Młodych – YOUTHEST jest Fundacja Klub Młodych Liderów w Mielcu, formalna organizacja, której celem jest zrzeszanie młodych, aktywnych i ambitnych ludzi z Mielca i okolic. Podejmuje działania, które mają na celu zmienianie środowiska lokalnego na lepsze.

www.klubmlodychliderow.pl

***
Agata Gałach to młoda wokalistka, aktorka, kompozytorka i tekściarka. Pochodzi z Sandomierza, tam zaczęła śpiewać i już na nic innego czasu nie miała. Przez 11 lat pracowała pod okiem Marka Sochackiego, sandomierskiego nauczyciela, barda, autora tekstów i kompozytora.

Od najmłodszych lat związana była z Sandomierskim Studiem Piosenki i szeroko rozumianym nurtem piosenki artystycznej. Potem była Gdynia, w której ukończyła Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej, a następnie Warszawa, w której Agata się rozśpiewała na dobre i na przedmieściach której osiadła. W sercu ma jednak sentyment do Sandomierza, małego miasta z tysiącletnią historią i dobrymi artystami, którzy ukształtowali jej artystyczną wrażliwość.

Płyta „Katapulty”

Z sentymentu do artystów, których spotkała na swojej drodze, jak również z wielkiej miłości do muzyki, powstała debiutancka płyta „Katapulty”. Jej premiera będzie miała miejsce 11 września 2020 r. w Centrum Kultury w Łomiankach, blisko po 10 latach działalności artystycznej Agaty. Do tej pory ukazały się cztery single: “Katapulty”, “Moje marzenia”, „On z księżyca” oraz „Pleciemy warkocze”. Drugi z nich miał premierę w programie “Halo Polonia” w TVP Polonia. W grudniu światło dzienne ujrzała też świąteczna piosenka „Jedzie do nas szczęście”, którą Agata nagrała wspólnie z Olgą Bończyk.

Płytę chciałam wydać już dawno, ale, niestety, napotkałam wciąż nowe problemy. Ponadto mój czas w ciągu każdego dnia skurczył się niemiłosiernie, kiedy zostałam mamą :). Z pomocą przyszli mi wtedy Jacek Wasilewski i Karolina Sienkiewicz, który stworzyli “Katapulty”, mój pierwszy singiel i zarazem iskrę zapalną do spełniania moich marzeń. Dzięki nim znów zaczęłam wierzyć, że mogę wydać swój własny solowy album. – pisze Agata w swojej zrzutce na wydanie płyty zrzutka.pl

Na płycie „Katapulty” znajdą się także trzy utwory Marka Sochackiego, do kompozycji sandomierskich twórców: Jerzego Dziedziczaka oraz Roberta Wiórkiewicza.

Zespół

Zespół uformował się w nietypowy sposób. Zaczęło się od muzyki i wspólnego rozwiązywania problemów. Potem powstały do tego teksty i wokale. W ten sposób zostały nagrane demówki i na początku nikt nie wiedział, co z tym materiałem dalej się wydarzy. Na początku byli tylko muzycy sesyjni, ale kiedy materiał zaczął się podobać, powoli krystalizował się ostateczny skład:
Agata Gałach – wokal
Karolina Sienkiewicz – skrzypce, kompozycje
Jacek Wasilewski – teksty
Przemek Kuczyński – perkusja
Krzysztof Kubiński – bas
Łukasz Bizoń – gitara
Cezary Mogielnicki – piano
Kwartet smyczkowy AMOK

O muzyce i piosenkach

Muzyka, którą wykonuje Agata to pogranicze popu, klasyki jazzu i poezji śpiewanej.

Te różne gatunki oddają wiele cech współczesnej kobiety, bo są to właśnie piosenki o nich. Teksty mówią o marzeniach i ucieczkach, o potrzebie katapulty w życiu, ale i schowania się w bezpiecznych ramionach. Bohaterką każdej z nich jest inna kobieta – matka, kochanka, przyjaciółka, wagabunda.

Powrót do korzeni

Ta płyta to także małe podsumowanie mojej wieloletniej pracy scenicznej. Nie ma na niej wielu utworów, które śpiewałam, wszystkie by się nie zmieściły :), ale jest parę piosenek związanych z Sandomierzem i sandomierskimi twórcami: Markiem Sochackim, Robertem Wiórkiewiczem, Jerzym Dziedziczakiem, którzy ukształtowali moją sceniczną wrażliwość. Dzięki tej płycie będę mogła zamknąć pewien artystyczny etap mojego życia, grać więcej koncertów i zacząć tworzyć coś nowego. To dla mnie naprawdę ważne i pozostaje jednym z największych marzeń.

Jaśmin

Jaśmin to projekt dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, który rozkwitł na początku 2021 roku. Dziewczyny połączyły swoje kobiece siły i po paru latach współpracy stworzyły zespół Jaśmin.

Jaśmin to subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się tu z różnymi barwami głosu Agaty.

Jaśmin wywodzi się z przyjaźni. Agaty i Karolina zaprzyjaźniły się na drodze do przedszkola swych córek, i tak od słowa do słowa – najpierw wspólnie zaczęły występować w zespole, potem Agata wydała płytę z piosenkami Karoliny, a teraz stworzyły własny zespół, w którym wspólnie szukają harmonii i…. nadal się przyjaźnią.

Stworzyłyśmy zespół, żeby uwolnić naszą energię, która tworzy się podczas naszych spotkań i wyzwala nasz twórczy potencjał i ​​​​​​​tą pozytywną energią chcemy się dzielić z innymi.

W 2020 roku wydana została płyta Agaty Gałach pt. „Katapulty”, to właśnie ona i jej ciepłe przyjęcie dały impuls dziewczynom do stworzenia nowego zespołu.

Katapulty to 12 zupełnie różnych utworów, 12 ciekawych i dopieszczonych w najmniejszych szczegółach kompozycji, 25 muzyków, którzy wzięli udział w nagraniach.

Katapulty to bardzo kobiece i niekiedy poetyckie teksty Jacka Wasilewskiego i Marka Sochackiego, mówiące o marzeniach i ucieczkach, o potrzebie „katapulty” w życiu, ale i pragnienia żeby schować się w bezpiecznych ramionach.

Katapulty to album o wysokich obcasach i pieczeniu ciastek. Bohaterką każdej piosenki jest inna kobieta – matka, kochanka, przyjaciółka, wagabunda.

O nas: jesteśmy zgodne, że przeciwieństwa się przyciągają; lubimy spędzać ze sobą czas, wspólnie gotować, wspólnie się nakręcamy podczas tworzenia i mamy wrażenie, że nie ma dla nas ograniczeń. Wspieramy się w trudnych momentach, lubimy pić herbatkę jaśminową i po prostu się lubimy:).

Agata o Karo: wrażliwa artystka, pełna pomysłów; wszędzie jej pełno. Gdy tworzy piosenkę, czas i przestrzeń nie mają dla niej znaczenia.

Karo o Agacie: zawsze zrównoważona, uporządkowana, ale też szalona, nigdy nie zapomnę, jak podczas kręcenia teledysku postanowiła wejść na parapet 4 metry nad ziemią, do którego nie było dostępu, i uparła się, że tam będzie śpiewać. Zawsze ma dla mnie ciepły obiadek
i zaśpiewa dla mnie wszystko, co sobie wymarzę.

Agata Gałach od najmłodszych lat była związana z Sandomierskim Studiem Piosenki i szeroko rozumianym nurtem piosenki artystycznej. Potem była Gdynia, w której ukończyła Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Z sentymentu do artystów, których spotkała na swojej drodze w 2020 r. wydała debiutancką płytę „Katapulty”. Album promowały cztery single: “Katapulty”, “Moje marzenia”, „On z księżyca” oraz „Pleciemy warkocze”. W grudniu światło dzienne ujrzała też świąteczna piosenka „Jedzie do nas szczęście”, którą Agata nagrała wspólnie z Olgą Bończyk.

Karo Sienkiewicz pochodzi z muzycznej rodziny, tata wibrafonista jazzowy, mama pianistka. Ukończyła szkołę muzyczną oraz studia na kierunku skrzypce w AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, następnie kontynuowała studia w Warszawie na UMFC. Pracowała w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus jako skrzypaczka. Obecnie jest freelancerem, współpracuje z różnymi orkiestrami Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa. Jest stałym członkiem zespołu Sinfonia Viva, gra również w kwartecie smyczkowym AMOK. Od najmłodszych lat interesowała się komponowaniem i aranżowaniem, ale dopiero współpraca z kwartetem Amok, Agatą Gałach i Mateuszem Krautwurstem pozwoliły jej na rozwój tych talentów.

REGGAESIDE

Nie da się łatwo określić ich gatunku i przypiąć metki. A na pytanie o muzyczny styl odpowiadać można długo. Bo gdyby pokusić się o zaszufladkowanie to jedno jest pewne. Ta szuflada byłaby pełna kolorów, szaleństwa, porywających dźwięków i pozytywnej energii. A oni pewnie długo by w niej nie wytrzymali poszukując ciągłych inspiracji!

Wszystko zaczyna się od pasji. Kiedy spotka się kilku przyjaciół, którzy biorąc instrumenty, tworzą jedyny w swoim rodzaju miks charakterów i stylów. Tak też, w 2012 roku powstała najbardziej wybuchowa mieszanka jaką można sobie wyobrazić. Reggaeside!

Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska.

Charyzmatyczny wokal Karola Olszewskiego i porywająca muzyka chłopaków – trzy gitary, instrumenty klawiszowe, bębny oraz trąbka i saksofon – tego trzeba posłuchać!
Bez zawahania powiedzieć można, że każde spotkanie z muzykami to bomba, która wybucha wraz z pierwszymi dźwiękami ich instrumentów.

I nie trzeba tu obawiać się pokoleniowych różnic. Przecież muzyka jest jedna i odbiorcę znaleźć może bardzo łatwo. A melodyjność i porywający rytm sprawią, że publiczność bawić będzie się bez względu na wiek.

Reggeaside sunie do przodu! W ciągu swojej działalności zdobyli wiele muzycznych nagród i wyróżnień. Słuchaliśmy ich w finale programu „Must be the music” oraz półfinałach show „Mam talent”. Występowali w takich programach jak: Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Halo Polonia, Teleexpress, O! Polskie przeboje oraz Rodzina wie lepiej.

Obecnie zespół kończy pracę nad kolejną płytą i przygotowuje się do sezonu koncertowego.

Źródło: oficjalna strona zespołu Reggaeside www.reggaeside.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021