W powiecie

Pożar sadzy w budynkach mieszkalnych

Pożar sadzy w budynkach mieszkalnych

Pracowity wieczór sandomierskich strażaków.
15 lutego 2021 roku w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęły dwa zgłoszenia o pożarze sadz w przewodach kominowym w budynkach mieszkalnych w miejscowości Bogoria gmina Łoniów i Ułanowice, gmina Klimontów.
Do pożaru zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Sandomierzu, OSP Świniary i OSP Klimontów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy wygasili paleniska w kotłach na paliwo stałe oraz podali prądy proszku do palących się przewodów kominowych. Następnie przy pomocy zestawu kominiarskiego strażacy strącili pozostałości palącej się sadzy, którą usunięto i jednocześnie zlikwidowano całkowicie zagrożenie.
Strażacy przewietrzyli i sprawdzili pomieszczenia w budynkach przy pomocy miernika wielogazowego, który nie stwierdził obecności gazów niebezpiecznych. Ponadto przewody kominowe zostały sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej, która nie wskazała żadnego zagrożenia.
Sandomierscy strażacy jednocześnie przypominają o ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej “Czujka na Straży Twojego Bezpieczeństwa”, która mówi o zagrożeniach związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Przypominamy o stosowaniu czujnika tlenku węgla, wykonywaniu regularnego czyszczenia i sprawdzenia przewodu kominowego. Przegląd przewodów odprowadzających spaliny z kotłów na paliwo stałe powinien być wykonany cztery razy w ciągu roku a z kotłów gazowych dwa razy w roku. Przewody wentylacyjne powinny być sprawdzone raz w roku.
Źródło KP PSP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021