W Sandomierzu

„Pożegnanie wakacji” 2017 w Sandomierzu

„Pożegnanie wakacji” 2017 w Sandomierzu

Sandomierz, zgodnie z kilkuletnią tradycją, w pierwszy weekend września świętuje zakończenie wakacji i jednocześnie powitanie nowego roku szkolnego.

Tegoroczne „Pożegnanie wakacji” odbyło się na Rynku Starego Miasta w sobotę 2 września 2017 roku. Od samego rana Rynek powoli zapełniał się stoiskami różnych lokalnych instytucji i organizacji działających na rzecz kultury. Na stoiskach swoją bogatą ofertę edukacyjno – artystyczną prezentowały m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Edukacji Artystycznej GAMA, Strefa Nauki, Fabryka Ruchu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrkowicach. Nie mogło oczywiście zabraknąć stoiska organizatora wydarzenia – Sandomierskiego Centrum Kultury, na którym można było zapoznać się z ofertą bardzo różnorodnych zajęć artystycznych, edukacyjnych oraz sportowo – rekreacyjnych, skierowanych do różnych grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

san (1)

Nietypowe pod względem prezentowanej oferty było stoisko promocyjne Kopalni Soli w Bochni, z którą Sandomierskie Centrum Kultury niedawno rozpoczęło współpracę. Na stoisku można było zapoznać się z historią kopalni i jej aktualną ofertą turystyczną a także zabrać na pamiątkę ładnie zapakowaną bryłę soli.

Program „Pożegnania wakacji” obfitował w liczne atrakcje skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli nieodpłatnie skorzystać z dmuchanych urządzeń rekreacyjnych Wesołego Miasteczka oraz przyjemnie i aktywnie spędzić czas w towarzystwie animatorów ze „Stacyjkowa”.

san (4)

Ciekawostką zwłaszcza dla miłośników broni była autorska prezentacja ASG Bartosza Błaszczyka. Zainteresowaniem cieszył się także pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu sandomierskiego PCK.

Zdecydowanie najważniejszą częścią programu imprezy były występy artystyczne.

Zanim oficjalnie rozpoczęto wydarzenie na Rynku Starego Miasta miał miejsce taneczny Flash Mob, który stanowił nie lada zaskoczenie dla zgromadzonej przed sceną publiczności. Do tańczącej w kolorowych strojach młodzieży wkrótce dołączyli przypadkowi przechodnie. Ten artystyczny i zarazem społeczny eksperyment zdecydowanie można uznać za udany.

san (6)

Po tak kolorowym i żywiołowym otwarciu wydarzenia scena została oddana do dyspozycji lokalnym młodym artystom. W świetle reflektorów pojawili się wychowankowie Centrum Edukacji Artystycznej GAMA oraz Sandomierskiego Studio Piosenki. Następnie na scenie zagościł DJ K z setem popularnej muzyki rozrywkowej a po nim młody akordeonista – Konrad Łukasiewicz – uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sandomierzu. Wieczorem scenę przejęli znakomici muzycy z zespołu Sorry Boys, którzy zaprezentowali publiczności swój najnowszy, nominowany do Fryderyka 2017, album „Roma”. Po nich pojawiła się, długo wyczekiwana, gwiazda wieczoru – Natalia Kukulska z zespołem. Rynek Starego Miasta wypełnił tłum fanów, którzy doskonale bawili się przy finałowym koncercie. Entuzjastyczny tłum nie chciał rozstać się z Natalią Kukulską, o czym świadczyła liczba bisów. Dopełnieniem tego znakomitego koncertu było spotkanie artystki z fanami.

san (7)

Ostatnim letnim akcentem „Pożegnania wakacji”, które niczym wisienka na torcie pojawiło się w tegorocznym programie wydarzenia, była plenerowa projekcja francuskiej komedii pt. „Za jakie grzech, dobry Boże?”. Seans odbył się na Bulwarze im. Marszałka J. Piłsudskiego w ramach akcji „Filmowe Lato z Orange i Multikinem”, której współorganizatorami są Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury.

Filmowa projekcja zgromadziła miłośników kina, których chłodny wieczór nie był w stanie zatrzymać w domach.

„Pożegnanie wakacji” chociaż zakończyło przyjemny okres letniej beztroski, z pewnością zostanie zapamiętane jako wydarzenie radosne i zdecydowanie udane.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021