Kronika Policyjna

Prędkość i alkohol zabijają…

Prędkość i alkohol zabijają…

Pomimo wielu apeli przekazywanych za pośrednictwem środków masowego przekazu, wytężonej pracy policjantów garnizonu świętokrzyskiego w ramach spotkań profilaktycznych oraz przeprowadzaniu licznych działań mających na celu eliminowanie uczestników ruchu drogowego łamiących przepisy, nadal na drogach dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Wydarzenia do których doszło w ostatnim czasie na terenie województwa świętokrzyskiego, wyraźnie ukazuję, że nadal najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest brawura brak wyobraźni i alkohol.

Analogicznie do roku ubiegłego zwiększyła się liczba zaistniałych zdarzeń drogowych, co poniosło za sobą wzrost liczby osób rannych oraz zabitych. Kierujący pomimo zaostrzenia przepisów odnośnie przekroczenia prędkości, jak również zwiększenia odpowiedzialności karnej i finansowej za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, dalej ryzykują życie i zdrowie nie tylko własne ale również innych uczestników będących na drodze ignorując podstawowe zasady bezpieczeństwa. W trakcie przeprowadzanych działań jak również podczas codziennej służby policjanci sprawdzają stan trzeźwości użytkowników dróg i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zwiększona liczba kontroli trzeźwości o ponad 7000 oraz spadek ujawnionych nietrzeźwych kierujących o blisko 200 jest dowodem, iż świadomość kierujących wzrasta. Jednak nadal pojawiają się na drogach ,,potencjalni zabójcy’’ kierujący pojazdami na ,, podwójnym gazie’’. Od początku tego roku świętokrzyscy policjanci zatrzymali ponad 2000 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Dodatkowo za rażące naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi zatrzymali ponad 350 praw jazdy, a o ich dalszym rozstrzygnięciu zdecyduje sąd.

Policjanci apelują !

Każdy z nas powinien wiedzieć, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Natomiast ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

Jeżeli widzisz sytuację, która na drodze odbiega od powszechnie obowiązujących norm bezpieczeństwa, gdy widzisz nietrzeźwego wsiadającego za kierownicę zareaguj !

Pamiętaj !

Twój jeden telefon może zapobiec ewentualnej tragedii, a nawet uratować komuś życie.

,, Bo życie ludzkie jest wartością najcenniejszą ‘’.

źródło: KWP Kielce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Pościg za 24-latkiem w BMW

tsa24.com10 maja 2021

Nietrzeźwa 42-latka sprawcą kolizji drogowej

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

152 km/h w terenie zabudowanym, to zdecydowanie za szybko

tsa24.com27 kwietnia 2021

Odpowie za ograbienie miejsc pochówku

tsa24.com21 kwietnia 2021

39-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego umawiał się z 13-latką

tsa24.com21 kwietnia 2021