Rozrywka

Premiera spektaklu tanecznego „(nie) cała ja…” Formacji Tanecznej Paradox

Premiera spektaklu tanecznego „(nie) cała ja…” Formacji Tanecznej Paradox

Formacja Taneczna Paradox oraz Sandomierskie Centrum Kultury zapraszają na premierę spektaklu tanecznego „(nie) cała ja…” w wykonaniu tancerek grupy reprezentacyjnej FT Paradox z Sandomierskiego Centrum Kultury (SCK) w choreografii i reżyserii Moniki Magdy, wieloletniej instruktorki zespołu. Spektakle odbędą się 27 i 28 lutego 2021 r. o godz. 18.00 w Porcie Kultury (ul. Portowa 24 w Sandomierzu).

Spektakl „nie (cała) ja…” był pierwotnie zaplanowany na czerwiec i październik ubiegłego roku.

To kolejne, trzecie widowisko taneczne Formacji Tanecznej Paradox po „Stacji JazzOMIERZ” w 2016 roku oraz „Naznaczonych” w 2018 roku. Tym razem widzowie obejrzą ponad 20 minutowy spektakl do unikalnej muzyki Cristobala Tapia de Veer, Lamberta, Abandoni oraz Agnes Obel, będący odzwierciedleniem przeżyć, emocji i doświadczeń związanych ze sztuką tańca zarówno choreografa jak i młodych tancerek.

Na scenie zaprezentuje się jedenaście tancerek w wieku 13-19 lat, które zatańczą techniką tańca współczesnego oraz modern jazzu. Dla kilku z nich będzie to ostatni pożegnalny występ,  podczas którego zaprezentują wszystko to, czego nauczyły się przez 13 lat pracy pod okiem doświadczonej instruktorki i choreografa Moniki Magdy.

Projekt ma dla mnie szczególne znaczenie, bo tańcem opowiada o nas samych. Uwagę skupiłam na słowie „Ja”, odmienianym w różnych przypadkach – ja to Ty, ja to My, ja to Wy, ja to Oni. W trakcie naszego życia, w szkole, pracy, na ulicy spotykamy ludzi i ich odmienne energie, które kształtują nasze Ja. Naszą fizycznością kierują emocje o szerokim spektrum: empatia, miłość, serdeczność, ale też złość, zawiść, smutek i tęsknota. Ja dotykam, doświadczam, przeżywam, emanuję i współodczuwam. Ja to zbiór nacechowany ludzkimi słabościami. Ja to pasja. Ja to taniec. Ja to skrajne emocje. Ja to piękno, świadomość, dojrzałość. Po prostu cała i nie cała ja.” – mówi o projekcie Monika Magda.

Wejściówki nabyte na przełożony z października 2020 roku występ zachowują swoją ważność, prosimy o ich okazanie przed wejściem.
Ze względu na reżim sanitarny nie jesteśmy w stanie wygenerować dodatkowych miejsc dla publiczności.

Dla tych, którzy nie mogą oglądać nas na żywo – mamy dobrą wiadomość! Spektakl będzie można obejrzeć w transmisji online!
Wydarzenie transmitowana będzie w niedzielę, 28 lutego 2021 r. o godz. 18:00 na kanale YouTube/Sandomierskie Centrum Kultury.

Zapraszamy do obserwacji strony internetowej SCK Facebook/Sandomierskie Centrum Kultury.

Prosimy o stosowanie się do wymogów sanitarnych podczas spektaklu, zgodnie z wyeksponowanymi komunikatami na terenie wydarzenia.
Z uwagi na obowiązek prowadzenia ewidencji publiczności, każda osoba zostanie poproszona o wypełnienie stosownego oświadczenia.

***

FT Paradox trenuje nieustannie od 14 lat w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu. Choreografem i trenerem prowadzącym jest Monika Magda. Dzieci i młodzież skupione są w 7-u grupach wiekowych o różnym poziomie zaawansowania. Istnieje również grupa specjalna dla Pań, która pod profesjonalną opieką rozwija taneczną pasję. Edukacja dostosowana jest do poziomu tancerzy. Bazuje przede wszystkim na technikach: klasycznej, jazzowej, modern jazzowej, współczesnej. Wprowadzona została również akrobatyka. Członkowie zespołu regularnie kilka razy do roku edukują się i rozwijają pasję na warsztatach miejscowych i wyjazdowych (taneczne obozy w Polsce jak i za granicą) z wybitnymi specjalistami w różnych formach tańca m.in. z takimi nazwiskami jak: Aneta Bałon, Sylwana Mazur, Katarzyna i Adrian Bartłomiej Rzetelscy, Piotr Jeznach, Natalia Madejczyk, Bartek Woszczyński, Mateusz Pietrzak i nieustannie od lat związana z FT Paradox – Dorota Koprowska.

Monika Magda

Choreograf i instruktor tańca, zawodowa tancerka w Polsce i za granicą. Członek Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie w latach 1994-1996. Do 1999 roku zawodowa tancerka w niemieckich produkcjach musicalowych najsłynniejszych twórców tego gatunku A.L. Webbera i G. Gershwina. W latach 1999-2001 tancerka w popularnym irlandzkim show „Magic of the Dance” wystawianym na najlepszych scen tanecznych Europy. W 2002 roku tancerka i choreograf  grupy muzycznej J. J. Goldmana w tournée po Francji.

Po 10. latach tanecznej kariery, od 2003 roku choreograf i instruktor tańca w Formacji Tanecznej „Prologos” w Sokolnikach  (przez 13 lat). Od 2019 roku na nowo współpracuje także z tarnobrzeskim zespołem Studio Tańca i Ruchu Fram pod kierownictwem Dariusza Chmielowca. W 2012 roku wzięła udział w filmie dokumentalno-fabularnym “Kabaret Śmierci” jako tancerka i choreografka.

Nieprzerwanie od 2007 prowadzi z sukcesami sandomierską Formację Taneczną Paradox, znaną i podziwianą nie tylko w regionie, wielokrotnie nagradzaną na krajowych i zagranicznych festiwalach.

Monika Magda przygodę z tańcem rozpoczęła jako dziecko w 1980 r. w Małych Siarkopolanach, następnie w 1982 r. w tarnobrzeskim zespole Fram. Lekcje tańca Jadwigi Chmielowiec w Wojewódzkim Domu Kultury zadecydowały o jej artystycznej drodze, którą podąża do dziś…

 

 

 

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Rozrywka

Podsumowanie szkolenia pływackiego

tsa24.com16 czerwca 2021

Sukces Martyny Sygnet w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KRUS

tsa24.com16 czerwca 2021

Jubileusz Złotych Godów w Zawichoście

tsa24.com14 czerwca 2021

Wkrótce otwarcie pracowni ceramicznej w Łoniowie

tsa24.com9 czerwca 2021

I Zawody Wędkarskie Dla Dzieci w Gminie Łoniów

tsa24.com9 czerwca 2021

Piknik „Klimontów dla Bartusia”

tsa24.com7 czerwca 2021

Jarmark Jagielloński 2021 – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com1 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

tsa24.com27 maja 2021

Występ podopiecznych Zespołu Pieśni i Tańca “Ziemia Sandomierska” online

tsa24.com24 maja 2021