Fotorelacje

Premiery stalowowolskiej mleczarni

Premiery stalowowolskiej mleczarni

Jogurt, śmietana 30 proc. oraz osełka masła – niby zwyczajne, a wyjątkowe produkty, bo produkowane naturalnym  metodami i bez dodatkowych składników. Właśnie na rynek wprowadza je Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli. Dziś w Światowym Dniu Mleka OSM rozda mieszańcom Stalowej Woli, Niska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem 1050 jogurtów naturalnych. W ten sposób przyłącza się do obchodów rocznicy Chrztu Polski. Ponadto dziś od godz. 16 przed Miejskim Domem Kultury odbędzie się Mleczny Podwieczorek.

Konsumenci docenili lokalną firmę

– Rok temu byliśmy w bardzo trudnej sytuacji, szukaliśmy partnera finansowego. Prezes San Banku Stanisław Kłapeć wyszedł nam naprzeciw, wsparł nasze pomysły. I w ten oto sposób dalej funkcjonujemy. Ubiegły rok udało nam się zakończyć, po raz pierwszy od wielu lat, na plusie. Perspektywa tego roku również jest optymistyczna, pomimo trudnego rynku . Obecnie wprowadzamy trzy nowe produkty i będziemy wprowadzać kolejne. Plany mamy ambitne. Zarząd i rada nadzorcza otrzymały absolutorium. Mamy wytyczone plany na ten rok. Nie udało by się nam to, gdyby nie pracownicy, rada nadzorcza, a przede wszystkim klienci, którzy nam zaufali – mówił podczas konferencji Sławomir Czwal, prezes OSM Stalowa Wola.

Przewodniczący rady nadzorczej OSM Józef Walczak, podkreślał, że w tym roku na konferencji spotyka się z dziennikarzami w znacznie lepszych nastrojach niż rok temu. –  Firma działa przyzwoicie, wynik finansowy jest powyżej zera i są perspektywy rozwoju. Wbrew temu, co się dzieje w branży mleczarskiej, nasza firma radzi sobie bardzo dobrze, a to dzięki temu, że konsumenci docenili walory naszych produktów – mówił.

Tylko naturalne składniki

Trzy produkty, które wprowadza OSM to: jogurt naturalny, śmietana 30 proc. oraz osełka masła. Jak zaznaczał prezes Czwal, są to naturalne produkty, a co najważniejsze pochodzą w większości z surowca, który jest odbierany od rolników, którzy mają swoje gospodarstwa w promieniu 50 km. W ubiegłym roku otrzymali oni ponad 5 mln zł. za mleko, co pokazuje skalę produkcji.

Śmietana 30 proc. już kiedyś była produkowana w zakładzie, teraz pojawia się na nowo w ofercie OSM. Jak zauważa Sylwia Burdzy, technolog, szef działu produkcji w mleczarni, jest to „perełka” na rynku, gdyż trudno znaleźć w sklepach 30 proc. śmietanę, która nie zawiera żadnych zagęszczaczy czy innych dodatkowych składników.

Natomiast jogurt naturalny i osełka są po raz pierwszy produkowane. Ich atutem jest to, że podobnie jak śmietana, nie mają żadnych sztucznych dodatków. Jakość i smak stalowowolskiego masła klienci bardzo sobie cenią, o czym świadczą wyniki sprzedaży, która z roku na rok rośnie o około 20 proc. Dotychczas można je było kupić tylko w kostkach, a mieszkańcy oczekiwali osełki.  Teraz taką mogą kupić.

Sylwia Burdzy zaznacza, że mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie. Mleko zwiera wiele cennych składników odżywczych, m.in. lekkostrawne białko, witaminy A, D, witaminy z grupy E, B, laktozę, tłuszcz, a także, co najważniejsze, jest bogatym źródłem wapnia.  Dorosła osoba powinna dziennie spożywać około 800 mg wapnia, mleko zawiera 120 mg w 100 ml, a jogurt aż 170 mg w 100 ml.

Prezes OSM zachęca do tego, by zwracać uwagę na to co się kupuje, gdzie produkty jest wytwarzany, a przede wszystkim do tego, by czytać skład. – Bo to, czym się odżywiamy, tym jesteśmy – stwierdza.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019